Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem ok 13 stron tematu wstecz i .... kompletnie zgłupiałem.

Wszyscy rezygnują, po co, dlaczego, no i z jakiego powodu? Ja też chcę! Ale czy powinienem?! :]

 

No dobra a poważnie to może ktoś rozwieje moje wątpliwości.

Stan faktyczny:

Mam pakiet komfortowy (przynajmniej tak piszą w ICA) + 3 wymiary Discovery + AXN Pack. Umowa kończy się na 31 marca 2009r.

 

Problemy i pytania:

1. Wszedł ponoć ten nowy regulamin, przeczytałem ale... no właśnie. Cóż on mi zmienia? Będę więcej płacił, coś mi wyłączą (chyba nie bo, nadal mam to co miałem, a mamy już 12 stycznia)?

2. Czy ktoś wie, co tam teraz oferują w przypadku, kiedy wyślę rezygnację z usług, ale ze względu na kończącą się umowę? W zeszłym roku, to był 25% na wszystko.

3. Lepiej rozwiązać, ze względu na ten regulamin i podpisać nową umowę, czy wysłać rezygnację ze względu na kończącą się umowę? Jak sądzicie?

 

Dzięki za wszelakie formy pomocy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj wysłałem w poniedziałek 05.01 i do dziś żadnego odzewu.

Ojej, ja wyslalem 10 grudnia 2008r. rezygnacje i do dzis nie mam zadnej odpowiedzi :D A tak na marginesie to od miesiaca jestem abonentem N-ki i musze przyznac ze jestem zadowolony z oferty. Tylko moglaby byc lepsza jakosc na niektorych kanalach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo:

Napewno Filmbox, TVN24 czy Movies24 :P

Te dwa skrajne są takie same jak na innych platformach. Natomiast TVN24 mam wrażenie, że jakościowo jest nawet lepsze.

I wcale tu nie chodzi o wielkość bitrate.

Trudno, że akurat tu, musimy już zakończyć ten "odskok" od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Ponownie :-D

Co do czytelnie imieniem i nazwiskiem mam wątpliwości - ale dla pewności przezornych niech będzie !!! Z tego co ja wiem ma być podpis nie musi być czytelny. Pamiętajcie aby oddać karty - ponieważ one nie są własnością klienta, mimo że sprzęt (tzn tylko sam dekoder) może ale nie musi mieć klient na własność. Jeżeli w ciągu 30 dni nie oddamy karty to mamy 300 zł kary (tzn w tym przypadku cały luty na oddanie karty).

Jeśli chodzi o samą rezygnację tu jest pewien problem - najlepiej pismo wysłać w ciągu 14 dni czyli do 14.01.2009 bo taki termin mamy w regulaminie, choć są dwie interpretację (od dnia otrzymania tzn? jak to ocenić kiedy otrzymał z rachunkiem powinien koło 15, hmmm ale myśle że Cyfra uzna wszystkie wypowiedzenie wysłane nawet 31 stycznia )czy od dnia wejścia w życie. Przyznam szczerze że kilkakrotnie wertowałam regulamin i można uznać że są dwa terminy, bo o zgrozo jest zapis że informacje zawarte na stronie www są traktowane jako upublicznione wiec skoro opublikowali na www 1.1.09 to wskazywałoby ze mamy 14 dni. Tu naprawde nie wiem, ale mysle że c+ w obawie przed UOKiK i stosowaniem tzw "zabronionych klauzul" przystanie do 31.01 jako ostatecznego terminu rozwiązania umowy. Ale z drugiej strony przyjmijmy hipotetycznie że wysyłamy pismo poleconym 31.01.2009 (zgodnie z reg rost[beep] data nadania na poczcie), no pismo idzie 7 dni, a więc do 7 lutego ogladamy choć nie powinniśmy, nie jestesmy w stanie oddac sprzetu bo w c+ nie mają naszego oswiadczenia (bo np. jeszcze Pan listonosz nie dostarczył) i co kto zapłąci za to ? hmmm Dlatego najbezpieczniej do 14.01. ALe jak kto woli.... Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za tak miłe przywitanie :D

 

Przeczytałem ok 13 stron tematu wstecz i .... kompletnie zgłupiałem.

Wszyscy rezygnują, po co, dlaczego, no i z jakiego powodu? Ja też chcę! Ale czy powinienem?! :]

 

 

 

Dzięki za wszelakie formy pomocy! ;)

 

WITAM< :!::!::!: hmmm, Tak naprawde regulamin jest korzystniejszy dla klienta ponieważ wprowadza nowe pakiety w efekcie wiele osób zapłaci mniej, a jeśli chodzi o te rezygnacje to ... bardzo proste każdy chce promocje bo po co ma płacić więcej jak może mniej :-DDDDDD :jupi::jupi::jupi:

a w Twoim przypadku poczekaj do konca umowy jesli masz okres minimalny to 1 mc wypowiedzenie i podpisz w kwietnniu nową bo w kwietniu są promocje wielkanocne :-) zapewne lepsze niz te aktualne ...

Sprawdz tylko czy masz okres minimalny umowy czy jestes po bo to decyduje czy 1 czy 3 m-ce wypowiedzenia.

A i podpisz 2.04 a nie 1.04 ale nie chce sie rozpisywac o co kaman, musisz uwierzyć kobiecie :roll:

Pozdrawiam

 

@KOBIETA_HD_FULL - są jeszcze takie :D

A tak poważnie - serdecznie witamy :wink:

 

Pierwowzór ale pracuję nad tym, narazie jeden mały klonik

Dziękuje za miłe powitanie,

Pozdarwiam

:>

 

Witam,

Mam małe pytanie dotyczące rezygnacji z cyferki. Czy numer umowy i numer abonenta to to samo? Jeśli nie to gdzie jest nr umowy, bo nigdzie to jasno nie jest napisane :)

 

Pozdrawiam

 

Witam,\

Wpisz nr abonenta z umowy albo z rachunku.

Czasem mozesz miec wiele umów z tym samym nr abonenta zmienia sie liczba po myslniku, ale w twoim przypadku to nie nieważne :idea:

wpisz poprostu numer z umowy lub rachunku + swoje dane w nagłowku,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga porządkowa, bo zrobi się zamieszanie ;) Jeśli cytujemy - odpowiedź powinna być pod cytatem, a sprawa 2 - nie piszemy dwóch postów pod sobą - jeśli jeszcze nikt nie odpowiedział - edytujemy swoją wypowiedź za pomocą funkcji "zmień" (u góry po prawej).

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-znowu mi namieszali(cyfra),dostałem nowy regulamin wraz z druczkami opłat i..zapłata za luty 40 zł !? za styczeń 30zł..bo nadpłata w grudniu 10 zł.

I nic z tego nie wiem,bo:płacę za pakiet podstawowy 30 zł.(upust 25%),kanały te dodatkowe z axn miałem przez dwa mies.(2 stycznia wyłączyli !) Nigdzie i nigdy nie zamawiałem tych ,tej opcji podstawowy z plusem,ani nie prosiłem wcześniej by mi te kanały dodano !Oczywiście wysłałem rezygnację.Czy ktoś wie dlaczego tak naliczają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aras_85 to pismo powinno być dobre. Nie wiem tylko, czy w takiej sytuacji nie ma okresu 14 dni na załatwienie tej sprawy. Po tym okresie, nie będziesz mógł zrezygnować. Jak tak, to masz jeszcze dwa dni.

Kolego jak sie dowiedzialem na infolini Cyfry, ma sie 14 dni od czasu doreczenia nowego regulaminu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca,

cyfra wysyła regulamin pocztą, bez stempla z datą na kopercie (umowa z urzędem pocztowym), nie mają też potwierdzenia odbioru...

W razie sporu prawnego Będzie im bardzo trudno udowodnić od jakiego momentu mija 14dni...- brak potwierdzenia odbioru regulaminu przez abonenta

Myślę że bezpiecznie będzie wysyłać rezygnacje do 20-25.01.09 - ja otrzymałem rachunek z datą wystawienia 6.01.08.

Rezygnację wysłałem dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...