Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wmwjas, troche mnie zle zrozumiales, ja nie bronie C+ tylko uzasadniam postepowanie. Nie uwazam tez ze C+ jest biedna i ze nie stac ich na listy polecone a tymbardziej ze mamy jej wspolczuc. Kazda podwyzka boli klienta to oczywiste. Jak jest jakas luka w prawie to firma ja wykorzystuje. W kodeksie cywilnym jest zapisane ze firma ma obowiazek poinformowac druga strone 'skutecznie' o zmianie warunkow umowy. Pierwszy link z artykulem przestal dzialac rzeczywiscie. To bylo o firmie energetycznej ktora wprowadzila podwyzke (duzo wieksza niz w C+) i wyslala regulamin zwykla poczta. Drugi artykul opisuje troche jak dziala poczta. Jak cos zostanie wyslane poleconym to wtedy na nadawcy spoczywa obowiazek udowodnienia ze ta przesylka zostala doreczona. Zalozmy ze wysylasz pismo do urzedu poleconym. Przesylka jakims trafem zginie, urzad nic nie dostanie i potem Ty sie martw zeby to udowodnic.. No to sobie teraz wyobraz ze C+ wysyla poleconym regulaminy. Klienci dowiaduja sie ze sa wysylane listy z regulaminem. Nie odbieraja celowo (polowa klientow C+ mieszka na stale poza granicami ;)) wiec masowo C+ otrzymuje zwroty przesylek.. oraz masowo otrzymuje korespondencje z wypowiedzeniami z powodu zmiany regulaminu od osob ktore otrzymaly przesylki i zwrocily na nie uwagę (dlaczego? bo zostaly wyslane poleconym). Zauwaz ze karty tez zostaly wyslane zwyklym listem, nie poleconym. Dlaczego ? Zapewne zeby nie otrzymywac zwrotow. Z punktu widzenia firmy takie postepowanie jest bezcelowe. Jakis czas temu Era tez zmieniala regulamin i tez otrzymalem go zwyklym listem i tez masowo ludzie zaczeli wypowiadac umowe ale jesli z tego powodu dzwonisz na infolinie to jakiej odpowiedzi sie spodziewasz?? Ma ci konsultant powiedziec: "oczywiscie skoro nie otrzymal pan regulaminu to juz panu anuluje umowe.. prosze poczekac.." :lol2:

 

Skoro C+ nie wyslala tego poleconym to zostawila nam furtke i mozna z niej skorzystac wypowiadajac umowe, ale C+ uwaza ze poinformowala nas o podwyzce i bedzie tak twierdzila za kazdym razem jesli o tym powiesz. Jesli w sądzie stwierdza ze nie otrzymales przesylki bo zostala wyslana zwyklym listem to wygrasz i uwolnisz sie od abonamentu tyle ze stracisz kase na sprawe sądową. Dla mnie takie sądzenie sie z zasady jest bez sensu ale jak sie upierasz to droga wolna. Moja rada to: Zeby taniej wyszlo to do UoKiK sie zglos jak masz czas cos zalatwiac.

 

Pozdrawiam i powodzenia zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie jak to jest z liczeniem miesięcy w cyfrze? Podpisałem umowę pod koniec listopada ubiegłego roku.Na 13 miesięcy. Czy listopad ten też jest liczony jako miesiąc do umowy czy nie. Umowa wychodzi mi w listopadzie czy w grudniu? Pytam ponieważ nie wiem kiedy miałbym wysłać wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem wypowiedzenie 02.09.08 ( i jako że byłem wieloletnim naiwniakiem i nie składałem ich co roku )- z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia zabrali mi karnie 3 miesiące zniżki 50% na pakiet Filmbox ( czytaj 7,50 PLN/ miesiąc )- tyle mi dali jako staremu abonentowi łaskawcy :brawo:. Czyli od listopada rezygnuję z tego pakietu, w którym 4 miesiące temu leciało to samo co teraz, a mam wrażenie,że ta sama oferta jest od ich startu... To się nazywa zachęta do tego,żeby z nimi zostać . Gratulacje dla firmy!!!!! :brawo: Nie mogę wyjść z uznania!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam w Cyfrze zawszę były promocje. A jako dodatek dostawałem kolejną antenę za złotówkę. Kurcze nigdy nie chcieli negocjować, aby za antenę dać coś innego.

A teraz pozostało mi "kupę złotówek" Niektóre z nich są w oryginalnych opakowaniach Cyfry+ 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do rezygnacji, jak to się odbywa.

W styczniu 2008 napisałem rezygnację, oczywiście przyszedł list z nr telefonu pod którym czeka na mnie mega wypasiona promocja. Zadzwoniłem promocja nie była, aż tak wypasiona, ale zgodziłem się i ... no właśnie. NIe dostałem tego na piśmie, więc do kiedy obowiązuje mnie nowa umowa? Do stycznia 2009 r.? Jak mam teraz zrezygnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja dzisiaj zalatwilem sobie to w 5 minut. Jednym telefonem. Zadzwonilem, umowa dawno przeszla na czas niekoreslony , konsultant powiedzial, ze musze mu powiedziec, ze mam chec rezygnacji, powiedzialem to, on od razu zaproponowal podpisanie nowej umowy na 18 mieisecy w tym 9 miesiecy za 50 % ceny. Zgodzilem sie. No i to wszystko. Tym sposobem zamiast prawie 200zl za pelna oferte w nastepnym miesiacu zaplace tylko 115zl. Zaczynam lubic cyfre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym sposobem zamiast prawie 200zl za pelna oferte w nastepnym miesiacu zaplace tylko 115zl. Zaczynam lubic cyfre :)

 

A sprawdziłeś ile byś zapłacił gdybyś ot tak z ulicy wszedł do punktu sprzedaży C+ jako nowy abonent?

 

PS. Ja miałem identyczną ofertę i jak by nie liczyć to miesiąc za pakiet komfortowy wychodził 2 zł więcej (po uwzględnieniu opłaty aktywacyjnej) niż miesiąc interesującego mnie pakietu u konkurencji + gratis odbiornik, którego C+ nie posiada, że o darmowych kanałach HD już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm! Średnio wyjdzie 157,50 PLN/miesiąc. Suma sumarum za 18 miesięcy to "promocyjnie" tylko 2835 zeta. To nie jest wcale mało 8)

 

Tak ale teraz placilem juz 185 zl miesiecznie ... Jakby nie patrzec jest taniej. Jeszcze niedawno stary abonent zeby uzyskac jakokolwiek znizke musial wykonywac te szopki z rezygnacja i sie wyklocac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym sposobem zamiast prawie 200zl za pelna oferte w nastepnym miesiacu zaplace tylko 115zl. Zaczynam lubic cyfre :)

 

A sprawdziłeś ile byś zapłacił gdybyś ot tak z ulicy wszedł do punktu sprzedaży C+ jako nowy abonent?

 

PS. Ja miałem identyczną ofertę i jak by nie liczyć to miesiąc za pakiet komfortowy wychodził 2 zł więcej (po uwzględnieniu opłaty aktywacyjnej) niż miesiąc interesującego mnie pakietu u konkurencji + gratis odbiornik, którego C+ nie posiada, że o darmowych kanałach HD już nie wspomnę.

 

Ja mam n-box recorder n-ki , i od 4 miesiecy pluje sobie w brode jak dalem sie tak wkopac. To sie nie umywa do oferty cyfry + i od pol roku sluzy tylko dziecku do ogladania bajek. Sorki ale ja jak przyjde z pracy ogladam glownie kanaly premium typu Canal + a w weekendy dobre mecze a tego w n-ce prawie nie ma. Zreszta dajmy spokoj , kazdy oglada co mu pasuje. Ja wole cyfre +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam n-box recorder n-ki , i od 4 miesiecy pluje sobie w brode jak dalem sie tak wkopac. To sie nie umywa do oferty cyfry + i od pol roku sluzy tylko dziecku do ogladania bajek. Sorki ale ja jak przyjde z pracy ogladam glownie kanaly premium typu Canal + a w weekendy dobre mecze a tego w n-ce prawie nie ma. Zreszta dajmy spokoj , kazdy oglada co mu pasuje. Ja wole cyfre +.

 

To ci powiem że jesteś śmieszny i mi ciebie ŻAL... Decydując się na zakup danej platformy to wiesz jakie ma kanały i znasz jej ofertę... Pozostaje pytanie bo co ją wziąłeś skoro jak piszesz że lubisz kanał typu Canal+ i dobry mecz w weekend?? Dobrze wszyscy wiemy że w N tego nie znajdziesz no po za filmami na HBO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i takich wlasnie odpowiedzi sie spodziewalem... Otoz w reklamach n-ka wyglada kuszaco natomiast po porownaniu oferty dla mnie nie pasuje. A wzialem, bo przy kupnie plazmy zaoferowano mi ja w tak korzystnej promocji ze dalem sie namowic. I prosze sobie darowac dalsze zale i smiesznosci. Mialem okazje wyprobowac dokladnie oferte wszystkich 3 platform i dla mnie C+ nie ma konkurencji. I dlatego za nia place. Tyle w tym temacie.

 

Sorki za off -topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...