Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego ja piszę wypowiedzenie umowy w uwagi na wyłączenie Zone Roamtica. umowę miałem podpisaną z tzw. gadżetem i czytając zapisy mojego regulaminu oraz zapisy umowy cyfra nie będzie mogła ode mnie żądać kar umownych za gadżet. Poza tym mam fakturę zakupu wystawioną na gadżet więc prawowitym właścicielem gadżetu już jestem. Wygram tą sprawę w każdym sądzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumię że jeśli chodzi o kanały CNN, Cartoon network i TCM to mogę umowę wypowiedzieć dopiero w lipcu czy się mylę?

Obawiam się że magicy z nc+ szykują zonka abonentom. W mojej opinii umowę będziesz musiał wypowiedzieć już dzisiaj bo jak tego nie zrobisz teraz to w lipcu będzie przysłowiowa "musztarda bo obiedzie". nc+ może wtedy powiedzieć, że informacja o usunięciu kanałów TCM, CNN, Cartoon Network była już ogłaszana w kwietniu więc kto przegapił tego newsa ten płaci frycowe w postaci tego że nie będzie mógł już wypowiedzieć umowy z uwagi na usunięcie w/w kanałów

W regulaminie jest napisane że Abon. jest uprawniony do Rozwiązania umowe w terminie 1 miesiaca kalendarzowego od daty wprowadzenia tych zmian/zmiany.

Co jeżeli abonent nie oglada np. 13th, Zone, ESPN czy Religia i zauwazy dopiero brak ulubionego programu TCM, to wg. mnie jezeli nie otrzyma pisma od C+ to powinien wysłać rezygnacje dopiero w lipcu.

Zainteresowny najlepiej niech wyśle zapytanie e-mailem do C+ i po odpowiedzi podzieli sie wiadomosciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibi-s nie bądź naiwny mówiąc

Co jeżeli abonent nie oglada np. 13th, Zone, ESPN czy Religia i zauwazy dopiero brak ulubionego programu TCM, to wg. mnie jezeli nie otrzyma pisma od C+ to powinien wysłać rezygnacje dopiero w lipcu.
Twoja strata że nie połapałeś się w zmianach oferty programowej. Nie bój się nc+ już teraz zamyka furtkę na rozwiązanie umowy z uwagi na wycofanie kanałów TCM, CNN, Cartoon Network. Kto pozwoli sobie na takie rzeczy z nc+ żeby otwierać furtki na wypowiadanie umów z uwagi na wyłączanie kanałów co 2-3 miesiące. Zobaczysz że w lipcu będzie już za późno. Jeśli w między czasie nie otrzymasz oferty migracyjnej do nc+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież zapis regulaminu jest klarowny na maxa: mówi się o dacie WPROWADZENIA zmian, a nie ich zauważenia przez konsumenta.

więc nie ma co dywagować. tu regulacja jest jednoznaczna.

nie twórzmy zamętu w głowach, bo niczemu i nikomu to nie służy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś przerabialiśmy taką samą sytuację gdy z oferty cyfry znikał Movies24. Pamiętam jak dzisiaj że wtedy cyfra też powiadomiła abonentów z dużym wyprzedzeniem o wyłączeniu tego kanału z oferty przy okazji wyłączenia kanału TVN Warszawa i były wtedy lamenty i zgrzyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież zapis regulaminu jest klarowny na maxa: mówi się o dacie WPROWADZENIA zmian, a nie ich zauważenia przez konsumenta.

więc nie ma co dywagować. tu regulacja jest jednoznaczna.

nie twórzmy zamętu w głowach, bo niczemu i nikomu to nie służy!

Też mi się tak wydaje.Do lipca można się wstrzymać i dopiero wtedy wypowiedzieć umowę.Może coś się zmieni na plus dla abonentów bo teraz co się czyta to do tych którym skończyła się umowa to nawet nie dzwonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze jestem w sytacji ewentualnej migracji lub ew. rezygnacji z przyszłościowej nc+, to wszystko co napisałem analizowałem na konkretnych artykułach z regulaminu, ale są to tylko moje interpretacje i niewiążce dla nikogo.

Kilka ogólnych sprostowań do kilku wpisów:

Jezeli ktos nie chce czytać regulaminu C+, lub go nie rozumie jego sprawa.

Co do wprowadzenia zamin programowych to są właśnie 2 terminy ich wprowadzenia.

Dodam jeszcze że 3 różne Artykuły Regulaminu (są to: 7, 8 i 15) mówią o rożnych sytuacjach związaych z możliwościa wypowiedzenia/rozwiązania umowy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok...to jak napisac krótko i zwięzle to wypowiedzenie aby poskutkowało natychmiastowo bo wyczytalem tu kilka wersji i juz zglupialem? Chodzi o wypowiedzenia pakietu stary oraz C+optimum hd .

 

tak moze byc:

 

 

Rezygnacja z umowy o abonament

 

Oświadczam, iż rozwiązuję Umowę o Abonament zawartą z Canal+ Cyfrowy S. A. na podstawie art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament.

Umowa przestaje obowiązywać wraz z końcem kwietnia 2013 roku.

Proszę ,aby poinformowano mnie o przyjęciu rezygnacji drogą mailową na adres zawarty w nagłówku.

Jednocześnie zobowiązuje się do zwrotu użyczonego dekodera oraz karty dekodującej w jednym z autoryzowanych punktów nc+.

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok...to jak napisac krótko i zwięzle to wypowiedzenie aby poskutkowało natychmiastowo bo wyczytalem tu kilka wersji i juz zglupialem? Chodzi o wypowiedzenia pakietu stary oraz C+optimum hd .

 

tak moze byc:

 

 

Rezygnacja z umowy o abonament

 

Oświadczam, iż rozwiązuję Umowę o Abonament zawartą z Canal+ Cyfrowy S. A. na podstawie art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament.

Umowa przestaje obowiązywać wraz z końcem kwietnia 2013 roku.

Proszę ,aby poinformowano mnie o przyjęciu rezygnacji drogą mailową na adres zawarty w nagłówku.

Jednocześnie zobowiązuje się do zwrotu użyczonego dekodera oraz karty dekodującej w jednym z autoryzowanych punktów nc+.

 

Z poważaniem

 

 

Czy musze dopisac te programy ?

 

Rezygnacja z umowy o abonament

 

Oświadczam, iż rozwiązuję Umowę o Abonament zawartą z Canal+ Cyfrowy S. A. na podstawie art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament. Powodem rozwiązania umowy jest zmiana statusu kanałów Trace oraz religia.tv polegająca na wycofaniu ich z listy kanałów gwarantowanych Regulaminem Umowy o Abonament.

Umowa przestaje obowiązywać wraz z końcem kwietnia 2013 roku.

Proszę ,aby poinformowano mnie o przyjęciu rezygnacji drogą mailową na adres zawarty w nagłówku.

Jednocześnie zobowiązuje się do zwrotu użyczonego dekodera oraz karty dekodującej w jednym z autoryzowanych punktów nc+.

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 marca skończyła mi się umowa (złożyłem oświadczenie o nieprzedłużaniu umowy na czas nieokreślony). Dostałem pisemko z C+, w którym z ubolewaniem mnie żegnają. 1 kwietnia straciłem dostęp do ICA (login po moim PESELu nie działa), ale o dziwo dekoder działa i odbiera mój pakiet. Rozumiem, że to roztargnienie C+ i nie będą mnie obciążać za abo za kwiecień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież zapis regulaminu jest klarowny na maxa: mówi się o dacie WPROWADZENIA zmian, a nie ich zauważenia przez konsumenta.

więc nie ma co dywagować. tu regulacja jest jednoznaczna.

nie twórzmy zamętu w głowach, bo niczemu i nikomu to nie służy!

Też mi się tak wydaje.Do lipca można się wstrzymać i dopiero wtedy wypowiedzieć umowę.Może coś się zmieni na plus dla abonentów bo teraz co się czyta to do tych którym skończyła się umowa to nawet nie dzwonią.

 

Jesteście moim zdaniem w błędzie, Cyfra+ tym komunikatem informuje, iż kanały znikają od 1 lipca 2013r., ale zapewne w wyniku tego obwieszczenia kanały CNN/TCM/Cartoon Network od 1 kwietnia zostały wykreślone z listy kanałów gwarantowanych, więc tym samym ich wyłączenie w lipcu nie będzie już uprawniało do rozwiązania umowy. Żeby mieć 100% pewność trzeba by poprosić operatora aby zamieścił oficjalnie listę kanałów gwarantowanych uwzględniającą zmiany, które zaszły w tej liście z dniem 1 kwietnia 2013r. i wtedy będzie 100% pewność czy w lipcu będzie przysługiwać wypowiedzenie umowy tytułem wyłączenia ww. kanałów.

Na chłopski rozum nie informowali by już teraz o wyłączeniu kanałów od 1 lipca z dobroci serca i w trosce o abonentów :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja podpisywałam umowę z Cyfrą + w październiku 2011r.(ważna do końca września 2013), pakiet Superpremium + HBO. Niestety nie mogę znaleźć regulaminu oraz wykazu kanałów gwarantowanych. Chcę jak najszybciej rozwiązać umowę bo przyznam szczerze, że konsultanci na infolinii są strasznie aroganccy i mało życzliwi. Proszę o info czy może być pismo o takiej treści:

 

Imię i Nazwisko Toruń, dnia 03.04.2013

Adres

Numer abonenta.....

 

 

Do Canal+ Cyfrowy Sp. z o. o.

Skrytka pocztowa nr 8

02-100 Warszawa

 

 

 

Pismo Dotyczy: Rozwiązanie umowy o abonament.

 

Szanowni Państwo,

W związku ze zmianami w ofercie telewizji cyfra+ i zmniejszeniem ilości programów w ofercie będącego integralną częścią zawartej przeze mnie z państwem Umowy Abonenckiej, oświadczam, iż nie akceptuję tych zmian.

 

W związku z powyższym wypowiadam Umowę Abonencką bez zachowania okresu wypowiedzenia. Informuje również, że przedmiotowe wypowiedzenie Umowy Abonenckiej wysyłam zgodnie z zapisem Regulaminu i wnoszę o zaprzestanie świadczenia usługi zgodnie z zapisami przedmiotowego Regulaminu Świadczenia Usług ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Domagam się również o przysłanie na mój adres korespondencyjny potwierdzenia przyjęcia rozwiązania umowy listem rejestrowanym lub też przesyłką kurierską.

 

Zobowiązuję się do zwrotu kart kodowych oraz dekodera u autoryzowanego przedstawiciela telewizji nc+. Proszę o wskazanie miejsca gdzie mam dokonać zwrotu.

 

Odstępując od zawartej z państwem Umowy Abonenckiej, zwracam się o zaprzestanie przetwarzania, przekazywania osobom trzecim moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Canal+ Cyfrowy Sp. Z o.o. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych ze zm.).

 

 

Z poważaniem:

 

 

 

Dnia ……………………………..2013 roku[/size][/size]

 

Czy może lepiej??

 

Rezygnacja z umowy o abonament

 

Oświadczam, iż rozwiązuję Umowę o Abonament zawartą z Canal+ Cyfrowy S. A. na podstawie art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament.

Umowa przestaje obowiązywać wraz z końcem kwietnia 2013 roku.

Proszę ,aby poinformowano mnie o przyjęciu rezygnacji drogą mailową na adres zawarty w nagłówku.

Jednocześnie zobowiązuje się do zwrotu użyczonego dekodera oraz karty dekodującej w jednym z autoryzowanych punktów nc+.

 

Z poważaniem

 

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież zapis regulaminu jest klarowny na maxa: mówi się o dacie WPROWADZENIA zmian, a nie ich zauważenia przez konsumenta.

więc nie ma co dywagować. tu regulacja jest jednoznaczna.

nie twórzmy zamętu w głowach, bo niczemu i nikomu to nie służy!

Też mi się tak wydaje.Do lipca można się wstrzymać i dopiero wtedy wypowiedzieć umowę.Może coś się zmieni na plus dla abonentów bo teraz co się czyta to do tych którym skończyła się umowa to nawet nie dzwonią.

 

Jesteście moim zdaniem w błędzie, Cyfra+ tym komunikatem informuje, iż kanały znikają od 1 lipca 2013r., ale zapewne w wyniku tego obwieszczenia kanały CNN/TCM/Cartoon Network od 1 kwietnia zostały wykreślone z listy kanałów gwarantowanych, więc tym samym ich wyłączenie w lipcu nie będzie już uprawniało do rozwiązania umowy. Żeby mieć 100% pewność trzeba by poprosić operatora aby zamieścił oficjalnie listę kanałów gwarantowanych uwzględniającą zmiany, które zaszły w tej liście z dniem 1 kwietnia 2013r. i wtedy będzie 100% pewność czy w lipcu będzie przysługiwać wypowiedzenie umowy tytułem wyłączenia ww. kanałów.

Na chłopski rozum nie informowali by już teraz o wyłączeniu kanałów od 1 lipca z dobroci serca i w trosce o abonentów :brawo:

@Losan,czy twoim zdaniem można napisać wypowiedzenie teraz w kwietniu ale żeby rozwiązanie umowy nastąpiło z końcem lipca?Jeśli byłaby taka możliwość to też byłoby niezłe wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarek007 jeśli chcesz rozwiązać umowę ze skutkiem na koniec kwietnia to najpewniej powołać się na usunięcie kanału 13th Street Universal.

 

Sytuacja z CNN/TCM/Cartoon Network jest o tyle nie pewna, iż nie wiemy jak operator sam interpretuje swój komunikat. Jeśli kanały zostały po ostatnich zmianach nadal na liście kanałów gwarantowanych, to teraz nie można z tytułu ich wycofania wypowiedzieć umowy (będzie można dopiero w lipcu). Jeśli jednak zostały usunięte z listy kanałów gwarantowanych (a miałeś te kanały na liście kanałów gwarantowanych gdy podpisywałeś ostatnią umowę/aneks do umowy) to możesz wypowiedzieć umowę z tytułu braku zgody na usunięcie ich z listy kanałów gwarantowanych od 1 kwietnia (tak jak ma to miejsce w przypadku Trace oraz religia.tv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Losan jesteś w błędzie. Operator dał komunikat temu, ale każdemu przysługuje rozwiązanie umowy z tego powodu nie póxniej niż 30 dni od dokonania zmiany, więc jeżeli te kanały faktycznie odejdą z oferty starej cyfry+ 1 lipca a Ty miałes je w swojej umowie gwarantowane to możesz wtedy złożyć wypowiedzenie i będzie uznane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem pisemnie z Cyfry z dniem 31.03. jeszcze zanim rozpoczęła się ta cała afera z NC+ i mam z głowy dylematy z wyborem pakietu ;)

Za to mam pytanie odnośnie zdawania dzierżawionego sprzętu i kart - czy mam czekać na list od nich potwierdzający zakończenie umowy czy po prostu zanieść do punktu obsługi i wziąć pokwitowanie. Niby dostałem maila, że otrzymali taką informację, ale chyba jakiś papier powinienem dostać?

Z umowy wynika, że mam miesiąc na zdanie sprzętu po jej zakończeniu, więc mam jeszcze trochę czasu na jakieś oznaki życia z ich strony ale byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź.

 

ps. napisałbym do nich maila z zapytaniem, ale nie mogę się już zalogować do konta użytkownika na ica.cyfraplus ... ciekawe czy to wynik zakończenia umowy czy fuzji z N-ką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, czekamy na pierwsze listy z propozycjami migracji, mam nadzieję, że w końcu dotrą ;-). Jeżeli warunki "przymusowej migracji" nie będą korzystne, odpowiednie pisemko listem poleconym i po sprawie. Tymczasem przed nami 3 msc gratisowego zapoznawania się z ofertą programową nc+ z pakietu canal+platinium. Jak już kurz opadnie, to może z końcem czerwca nc+ przestanie się tak napinać. Jeżeli jednak nie zmienią swojego podejścia do stałego klienta, to chyba czas dać szansę innym dostawcom cyfrowej tv, bez żalu po "nowej definicji rozrywki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem wypowiedzenie 2 kwietnia, adres który podała Mi pani w APS'ie w nC+ w moim mieście to:

al. gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa

Dojdzie te wypowiedzenie? Bo niektórzy piszą, że trzeba było wysłać na skrytkę pocztową 8... już mnie [beep]ica strzela :f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...