Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jovo_c pełna racja, tylko jedna malutkie ale: przy rezygnacji z usług operatora, podając za powód wyłączenie programu z oferty, umowa jest rozwiązywana z końcem miesiąca w którym wpłynęło pismo. W tym wypadku data stempla jest decydująca czy pismo zostanie uznane, czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jovo_c

 

Radzę żebyś Ty się pofatygawał i zapytał o tą kwestię konsultanta bo ja to robiłem kilka razy. Co więcej, na tym forum wklejano już wcześniej odpowiedzi udzielane przez konsultantów w tej sprawie więc wystarczy poszukać.

 

Cytuję:

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że wycofanie z oferty kanałów TVN Warszawa przez CYFRĘ+ uprawnia Pana do rozwiązania Umowy o Abonament. W takim przypadku rezygnacja powinna zostać złożona pisemnie listem poleconym w terminie 1 miesiąca od dokonania zmian. Rozwiązanie nastąpi z końcem miesiąca, w którym własnoręcznie podpisane wypowiedzenie wpłynie na adres korespondencyjny CYFRY+:

 

CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.

02-100 Warszawa

Skr. poczt. 8

 

Wyjaśniam, że w ww. przypadku nie zostanie naliczona kara za rozwiązanie kontraktu przed upływem terminu jego obowiązywania oraz odszkodowanie za zakupiony telewizor.

 

W razie pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

 

Z poważaniem,

 

 

M...... W.....

Dział Relacji z Abonentami

W przypadku rezygnacji z usług CYFRY+ w związku z wycofaniem TVN WARSZAWA sygnał jest wyłączany wraz z końcem miesiąca w którym pismo dotrze do operatora, a nie jak w przypadku "normalnego" zakończenia umowy po okresie minimalnym gdzie sygnał jest wyłączany ponad miesiąc od nadania wypowiedzenia.

Jeśli wyślesz wypowiedzenie z powodu wyłączenia TVN WARSZAWA 30 czerwca i załóżmy, że dotrze ono do celu w połowie lipca to kto zapłaci operatorowi za te dwa tygodnie Twojego korzystania z usług CYFRY+ skoro Ty zażądasz rozwiązania umowy wraz z końcem czerwca? Wiadomo, że część osób chciałaby korzystać z czegoś za darmo, a później powiedzieć, że umowa była do końca poprzedniego miesiąca, ale to nie jest takie proste.

 

Poza tym, jeśli już powołujesz się na regulamin to proponuję go chociaż dokładnie przestudiować kolego, a szczególnie zawarty w nim Artykuł 8.

 

To, że CYFRA+ w przypadku "zwykłych" wypowiedzeń (w związku z zakończeniem okresu minimalnego umowy) jako datę oświadczenia woli abonenta honoruje datę stempla pocztowego nie oznacza wcale, że robi to bo nie ma innego wyjścia. Jakby nie patrzeć jest to ukłon w stronę klientów (tak jak w przypadku opłat cząstkowych za opcje dodatkowe) ponieważ w regulaminie, który tak ostro przytoczyłeś i który każdy abonent musi zatwierdzić przy podpisywaniu swojej umowy, istnieje coś takiego jak Artykuł 8. § 4.

 

Cytuję:

Artykuł 8. ROZWIĄZANIE UMOWY

§ 4. Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy wywiera skutek na koniec miesiąca

kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym oświadczenie doszło

do drugiej strony w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią.

Czy widzisz gdzieś zapis, że w kwestiach wypowiedzenia umowy decyduje data stempla pocztowego? Obawiam się, że jednak nie.

Natomiast ja widzę oraz cytuję paragraf, który zupełnie przeczy temu co napisałeś i właśnie dlatego Twoja teoria umiera śmiercią naturalną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dosyć dziwne pytanie :? Otóż zrezygnowałem z Cyfry+ i muszę oddać sprzęt. Problem mój polega na tym, że nie mogę znaleźć opakowania dla jednego z modułów multiroomu. Czy związku z tym będę musiał ponieść jakieś konsekwencje finansowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche jestem zaskoczony tym, że Cyfra oddaje swoich abonentów za darmo innym platformom. Wypięli się na tych co wypowiedzieli umowę z powodu wycofania TVN Warszawa, ale przecież to ich wina i tym bardziej powinno im zależeć na poprawie wizerunku i chęci zatrzymania klientów. Jeszcze kilka dni temu trochę było mi szkoda odchodzić z Cyfry, dzisiaj nie pozostawili mi juz żadnych wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem forum i zastosowałem się do rzekomych metod jak można przedłużyć umowę na nowych warunkach i nic, teraz lepiej? Taka wina, ze gwarantowali ten program w regulaminie więc z ich winy rozwiązuję umowę :roll: przecież nie ze swojej..

 

Ale wina lezy po stronie nadawcy kanału a nadawcą TVN Warszawa nie była Cyfra. TVN Warszawa raczej juz nie ma na żadnej platformie. Jedynie możesz sobie w necie popstrykać http://www.tvnwarszawa.pl a wypowiadając umowe ze wzgledu na TVN Warszawa odnosiłeś się w sumie do danego zapisu w regulaminie:

 

2vukm85.jpg

 

i tak jak już pisałem nadawanie kanału zostało zaprzestane z przyczyn obciązających jego nadawce ( nadawcą TVN Warszawa nie była Cyfra).

 

Co do samej rezygnacji również wysyłałem wypowiedzenie ( moim celem było ugranie lepszej oferty ). Po tygodniu od wysłania e-mail do Cyfry z zapytaniem czy juz zostało zarejstrowane. Odpowiedz pozytywna a wieczorem telefon z przedstawieniem mi oferty z nowym pakietem i warunkami które mnie osobiście satysfakccjonowały i które zaakceptowałem po odczytaniu aneksu.

 

Jaka to była oferta to już moja sprawa. Mi w zupelności odpowiadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacząłeś całą procedurę, zanim wypowiedzenie zostanie zarejestrowane musisz jeszcze poczekać z 5 dni, im się nie śpieszy i tu nie mam na myśli poczty, raczej polecony dochodzi dość sprawnie.

Zapewne zadzwonią lub chociaż wyślą SMS żebyś oddzwonił, nawet kilka razy (mój przykład), cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 czerwca nadałem poleconym priorytetem wypowiedzenie umowy mojego kolegi ze względu na wycofanie programu TVN WARSZAWA. Natomiast dziś uzyskałem od konsultanta CYFRY+ oficjalną informację, że w/w pismo do nich dotarło i w związku z tym od jutra przestaje obowiązywać umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja jest taka, wysłałem wypowiedzenie 24.06 listem poleconym z potwierdzeniem dostarczenia.

Dzisiaj dostałem odpowiedź z C+ że do dnia 1.07. wypowiedzenie nie wpłynęło więc umowa jest kontynuowana

do końca 02.2012. Myślę że Poczta zawaliła chociaż pani tłumaczyła że adresat ma prawo do odbioru awizo w terminie do

10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja jest taka, wysłałem wypowiedzenie 24.06 listem poleconym z potwierdzeniem dostarczenia.

Dzisiaj dostałem odpowiedź z C+ że do dnia 1.07. wypowiedzenie nie wpłynęło więc umowa jest kontynuowana

do końca 02.2012. Myślę że Poczta zawaliła chociaż pani tłumaczyła że adresat ma prawo do odbioru awizo w terminie do

10 dni.

 

Ale nie rozumiem jednego, to data stempla pocztowego się nie liczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data stempla liczy się do tego czy wniosek o rozwiązanie umowy zostanie uznane czy też nie. Natomiast kiedy umowa zostanie rozwiązana zależy od tego kiedy wniosek wpłynie do C+.

 

mb79, jak będą mieli jakieś wątpliwości, to wysyłasz im skan potwierdzenia nadania oraz wypowiedzenia. Nie ma siły by tego nie uznali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...