Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie takie pytanie.. Mam promocje z TV. Pytanie : Gdy bedzie zblizal sie koniec umowy, musze jakos pilnowac zeby zaplacic te pozostale 50gr za obecna dzierzawe TV ? Chodzi mi o to, bo prawdopodobnie bede zrywal umowe gdy tylko skonczy sie okres minimalny i zeby nie okazalo sie ze musze zwrocic TV...bo swieci u rodzicow jako prezent....:/ On automatycznie przechodzi na moja wlasnosc po okresie minimalnym ? Te brakujace 50gr (bo chyba taki wpis w umowie byl) samo zostanie doliczone do ostatniego rachunku czy cus? I pytanie czy mozna zobaczyc przez ICA do kiedy mam umowe ? Jak pamietam, wystarczy ze wysle przed ostatnim miesiacem wypowiedzenie i zakonczy sie ono zgodnie z koncem okresu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma obecnie pakietu Prestiż HD+... włączać sobie możesz co tam chcesz i nie ma to nic wspólnego z tym że w poniedziałek wyślesz wypowiedzenie - przecież go nie zarejestrują od razu chyba że im sam zaniesiesz i wprowadzisz do systemu. A jak włączysz to każą Ci zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacenie kary za tv nie jest tak oczywiste,gdyż Aneks jest częścią Regulaminu.Podstawy do napisania wypowiedzenia są ujęte w Regulaminie.Tym bardziej,że nie są one z winy abonenta a sama Cyfra nie poinformowała o zmianach co za tym idzie nie zastosowała się sama do Regulaminu (art.15&8)co jest podstawą do powiadomienie UKOiK.

dzwoniłem dzisiaj do cyfry. moje wypowiedzenie dotarło jednak twierdzą że 800 zł będę musiał zapłacić za tv. dodam że kupiłem go za zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed chwilą do cyfry+ z zapytaniem czy dotarło wypowiedzenie. Mam umowę z telewizorem i złożyłem wypowiedzenie w związku z wycofaniem z oferty orange sport. Konsultant powiedział mi, że mam oddać sprzęt, gdy umowa się zakończy 30.06. Pytałem go 3 razy czy na pewno nie zapłacę żadnych kar czy dodatkowych opłat i powiedział, że nie.

 

To jak to w końcu jest? W sumie rozmowę mają nagraną, więc mogę się na nią powołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że TV zostaje, a oddajecie kartę (lub moduły multiroom) + dekoder?

Też wysłałem wypowiedzenie z powodu wyłączenie Orange Sport, a skorzystałem z promocji z TV za 1zł na pełny pakiet - na razie czekam na odpowiedź - wysyłają listownie? czy za jakiś czas zadzwonić i się upewnić? Dodam, że wysłałem poleconym z potwierdzeniem odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wysłałeś z potwierdzeniem odbioru to po co dzwonić lub po co Cyfra ma do Ciebie oddzwaniać? Przecież przyjdzie Ci zwrotka że doszło a potem możesz sprawdzić w ICA. Co do umów z TV to do tej pory chyba nie było przypadku, żeby nie trzeba było płacić 800zł za TV z powodu wcześniejszej rezygnacji z C+ (chyba, że kończy Ci się umowa). Ale może coś przeoczyłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem, że nie trzeba płacić za telewizor to zostałem wyśmiany, wiadomość miałem z pewnego źródła. Według umowy powinno zwrócić się telewizor ale poszli po rozum do głowy, koszty odbioru, przewozu i magazynowania zjadły by im sporo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem, że nie trzeba płacić za telewizor to zostałem wyśmiany, wiadomość miałem z pewnego źródła. Według umowy powinno zwrócić się telewizor ale poszli po rozum do głowy, koszty odbioru, przewozu i magazynowania zjadły by im sporo kasy.

Nie wiem z jakiego żródła kolega miał informację ale telewizor jest własnością abonenta jeżeli zapłacił za niego 1 zł.W sprawie Tvn Warszawa dostałem taką pdpowiedź

 

 

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail uprzejmie informuję, że zgodnie z Regulaminem Umowy o Abonament, przysługuje Panu prawo do wypowiedzenia Umowy w terminie jednego miesiąca od wycofania z oferty CYFRY+ kanału TVN Warszawa.

 

Wyjaśniam, że zgodnie z Art. 3 Umowy Sprzedaży Telewizora, w przypadku rozwiązania Umowy w Okresie Minimalnym zostanie naliczona kara umowna w wysokości 800 zł.

 

Telewizor jest Pańską własnością, w związku z tym po rozwiązaniu kontraktu nie podlega zwrotowi.

 

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

 

 

Łączę wyrazy szacunku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę smiesznie to wygląda że naliczają karę Klientowi który rozwiązuje umowe nie ze swojej winy. Kara jak sama nazwa wskazuje powinna obowiązywać przy rozwiązaniu z własnej winy. Ciekawe po co wprowadzili pozniej modyfikacje umow z TV czyli Klient płacił 50 gr na poczatku i 50 gr po okresie minimalnym. Coś tu jest nie tak i chyba niezgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kweami82, nie widziałem aneksu który był podpisywany przy odbiorze TV, więc ciężko mi się do tego ustosunkować, ale przypuszczam, że jest tam zapis mówiący o tym, że będzie się abonentem C+ przez określony czas i z tego powodu otrzymuje się TV za symboliczne 1zł, w innym wypadku trzeba w pewnym sensie zapłacić jego pełną wartość. Jednak mówię, to są tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umowa mi się kończy 30 czerwca, a zapłaciłem 42zł za cały miesiąc to kanały wyłączą mi 18 lipca czy jednak 30 czerwca?

Jeśli wyłączą 30 czerwca to mogę domagać się zwrotu kasy za niewykorzystane tygodnie abonamentu?

 

Zlikwidowali w Lublinie centrum C+, to więc mogę oddać sprzęt do Vobisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sprzęt zwracasz do dowolnego punktu C+, który w wykazie na stronie http://www.cyfraplus.pl oznaczony jest "wymiana" sprzętu, okres rozliczeniowy, to zawsze pełen miesiąc kalendarzowy, opłacasz rachunki 18-go każdego miesiąca i jest to abo za pełen bieżący miesiąc (1-31) a nie od 18 obecnego do 18 następnego 8) Czyli ostatni rachunek, który opłaciłeś to abonament ważny do końca czerwca 8) Nie masz żadnej nadpłaty 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...