Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytajcie sobie regulamin, jak znika kanał nie z winy operatora (cyfra+) to niemożna wypowiedzieć umowy, ale zawsze można próbować szczęścia :mrgreen:

 

Zacytuj proszę ten artykuł w starym regulaminie, który o tym mówi. Bo tylko straszysz, a artykuł 7 stanowi coś wprost przeciwnego.

 

Z ciekawości, bo wypowiedzenie już wysłałem z powodu zmiany regulaminu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł 7. PROGRAMY
§ 1. Operator CYFRY+ z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych może wprowadzić zmiany liczby i rodzaju programów wchodzących w skład poszczególnych Pakietów wymienionych w Załącznikach do Umowy. Wyżej wymienione zmiany – wynikające z faktu zaistnienia okoliczności leżących poza kontrolą Operatora CYFRY+, uznawane za siłę wyższą, zastąpienia danego Programu Programem o porównywalnej tematyce, rezygnacji z danego Programu z uwagi na jego niską oglądalność, zaprzestania nadawania Programu z przyczyn obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją właściwego organu władzy państwowej, orzeczeniem sądu lub innego właściwego organu - uprawniają Abonenta do rozwiązania Umowy w drodze pisemnego oświadczenia w terminie 3 miesięcy kalendarzowych od daty wprowadzenia takich zmian/zmiany ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło do Operatora CYFRY+, o ile takie zmiany/zmiana nie zostały wprowadzone do Regulaminu/Umowy w trybie art. 15 § 8 Regulaminu.

z regulaminu dla osób podpisujących umowę od 5 września 2010r..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnie 30 stron i nie znalazłem informacji na temat rabatów, więc poprosze o pomoc.

 

Mam umowę z C+ od grudnia 2010 na Optimum HD, C+ HD i Orange. 8 miesięcy mam za 50%.

Czy wypowiadając umowę w związku ze zmianą regulaminu nie będę musiał zapłacić wyrównania kwoty do pełnych 100% abonamentu przez ostatni okres użytkowania C+?

 

Chodzi o tzw. "opłatę wyrównawczą" - http://prawont.blogspot.com/2010/12/zmi ... iwosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN Warszawa jeszcze wisi na satelicie więc w sumie ubiegamy fakty (różne sposoby promocji się teraz stosuje - patrzcie przykład Dukem Nukem Forever :lol2: (znowu obsuwa)).

Piszecie o różnych regulaminach i datach podpisania umowy z Cyfrą więc zapytam zrozumiale dla ogółu - czy abonenci od świątecznych telewizorów LG 23" (2009) będą mogli sobie skrócić okres umowy?

Nie mam teraz dostępu do papierów więc może ktoś będzie szybszy i zerknie, ja dopiero za tydzień będę miał możliwość sprawdzić na swojej umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś napisał,że z powodu Usunięcia k.TVN Warszawa nie można wypowiedzieć umowy bo operator cyfry+ sam nie usuwa tego kanału tylko robi to nadawca? Trzeba poczekać na oficjalne info ze strony cyfry+.
Nie jestem taki pewien.

Kanał usuwa TVN a nie Cyfra+.

Są to przyczyny niezależne od Cyfry.

przeczytajcie sobie regulamin, jak znika kanał nie z winy operatora (cyfra+) to niemożna wypowiedzieć umowy, ale zawsze można próbować szczęścia :mrgreen:

Z tego co pamiętam to z oferty m. in. CYFRY+ zniknął już wcześniej program TVN Lingua i wtedy też zlikwidował go nadawca, a nie operator (w dodatku ten sam co w przypadku TVN Warszawa). Wtedy można było wypowiadać umowy bez najmniejszego problemu, a obecna sytuacja moim zdaniem wygląda bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie do wypowiedzenia, które jakoś idzie do C+ już 9 dni. W piśmie w nagłówku napisałem Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o., w górnych rogach swoje dane i datę i miejscowość, potem tekst i własnoręczny podpis. Może tutaj coś źle napisalem? No bo koperta zaadresowna dobrze: moje dane i dane nadawcy

 

Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o.

02 - 100 Warszawa

Skr. pocztowa 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to z oferty m. in. CYFRY+ zniknął już wcześniej program TVN Lingua i wtedy też zlikwidował go nadawca, a nie operator (w dodatku ten sam co w przypadku TVN Warszawa). Wtedy można było wypowiadać umowy bez najmniejszego problemu, a obecna sytuacja moim zdaniem wygląda bardzo podobnie.

 

Jestem tego samego zdania. Można śmiało wypowiadać umowę, w starym regulaminie jest odpowiednia furtka. Nie ma nigdzie w regulaminie mowy o niemożliwości rozwiązania z przyczyn niezależnych. Tylko najpierw musi zniknąć TVN Warszawa, a później tylko odpowiednio to umotywować i powołać się na odpowiednie artykuły umowy. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie można wypowiedzieć umowę z powodu wycofania TVN Wa-wa byłoby super. Może do tego czasu wyjaśni się sprawa przetargu na Ekstraklasę, by nie umoczyć w długoterminową umowę z C+ ... bez możliwości oglądania naszej ligi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem mailowe zapytanie, czy moje wypowiedzenie zostało już zarejestrowane i dostałem bardzo ciekawą odpowiedź:

 

Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że przesłane wypowiedzenie zostało zarejestrowane 25.03.2011 roku.

Obecnie ww. wniosek znajduje się w trakcie rozpatrywania.

Bardzo proszę o cierpliwość w tej sprawie.

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

Łączę wyrazy szacunku,

 

A co oni niby chcą rozpatrywać ? Jaka cierpliwość ?? Ktoś dostał taką dziwną odpowiedź ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Panie,

 

z przykrością przyjąłem informację o chęci rezygnacji z abonamentu CYFRY+. Wierzę, że nie jest to Pana ostateczna decyzja.

 

Wyjaśniam, że wypowiedzenie zostało zarejestrowane na kontrakcie 25 marca 2011 roku, rozwiązanie Umowy zostanie zaplanowane na 30 kwietnia 2011 roku.

 

Jednocześnie zachęcam do pozostania w gronie Abonentów CYFRY+ oraz do skorzystania z atrakcyjnych zniżek, które umożliwią obniżenie kosztów oraz zapoznanie się z bogata ofertą programową.

 

Wszelkie informacje na temat aktualnych promocji dla stałych Abonentów uzyska Pan pod specjalnie przygotowanym numerem telefonu 22 310 45 60.

 

Infolinia czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 09:00 do 21:00

 

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

 

Z poważaniem,

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie do wypowiedzenia, które jakoś idzie do C+ już 9 dni. W piśmie w nagłówku napisałem Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o., w górnych rogach swoje dane i datę i miejscowość, potem tekst i własnoręczny podpis. Może tutaj coś źle napisalem? No bo koperta zaadresowna dobrze: moje dane i dane nadawcy

 

Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o.

02 - 100 Warszawa

Skr. pocztowa 8

 

Ja wpisałem w nagłówku: Rezygnacja z umowy o abonament Cyfra+. Niżej Wypowiadam umowę o abonament ble ble ble...

Dane nawet nie w górnych rogach, a bardziej wycentrowane i też dobrze bo drukowałem w punkcie ksero :P

To nie powinno mieć znaczenia. Najważniejsze, że wysłałeś papier, ktory mówi o tym, że chcesz zerwać umowę z wiadomych przyczyn.

Wydaje mi się, że jak mieszkasz daleko od Warszawy zwykły polecony może iśc, aż tyle dni. Poczta to jeden wielki [beep].

Przykładowo jak opłacasz rachunek (np: cyfry+) to też wpłata idzie 3-5 dni, a powinna zdecydowanie szybciej.

Następnym razem nie żałuj tych "paru groszy" więcej na priorytet i zwrotne potwierdzenie odbioru.

Ja wszystkie ważne listy tak wysyłam i zawsze dochodzą błyskawicznie ;-)

Poźniej czekam na potwierdzenie odbiory w skrzynce i mam pewność, że dana firma itp odebrała przesyłkę.

Różne jaja się zdarzają, Znajoma wysyłała rezygnacje z umowy OC do PZU zwykłym poleconym i nigdy

nie trafiło do adresata. Celowo? To już zostawiam do Waszych osobistych przemyśleń ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie do wypowiedzenia, które jakoś idzie do C+ już 9 dni.

 

Ja wysłałem 8 dni temu. Przez telefon dowiedziałem się, że "być może jest już we właściwym dziale i czeka na wprowadzenie do systemu".

Chyba się nie wyrabiają z tymi wypowiedzeniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mam wątpliwości czy dojdzie wypowiedzenie, które wyślę jutro. Trzeba będzie wysłać priorytetem i poleconym.

A może w salonie firmowym C+ by wysłali wypowiedzenie szybciej?

 

Podobno liczy się data stempla pocztowego, a nie wpłynięcia do C+, ale kto tam wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę bo nie mogę odnaleźć umowy czy także mogę rozwiązać umowę podpisaną na 2 lata w listopadzie 2009 roku (opcja Multiroom i TV za 1 zł). Wiem z doświadczeń z przeszłości, że co promocja to inne umowy i regulaminy obowiązywały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem mailowe zapytanie, czy moje wypowiedzenie zostało już zarejestrowane i dostałem bardzo ciekawą odpowiedź:

 

Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że przesłane wypowiedzenie zostało zarejestrowane 25.03.2011 roku.

Obecnie ww. wniosek znajduje się w trakcie rozpatrywania.

Bardzo proszę o cierpliwość w tej sprawie.

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

Łączę wyrazy szacunku,

 

A co oni niby chcą rozpatrywać ? Jaka cierpliwość ?? Ktoś dostał taką dziwną odpowiedź ???

 

Ja w sumie nie wysyłałem maila tylko do nich zadzwoniłem, i oczywiście konsultantka najpierw się mnie spytała czy wysłałem listem poleconym i na jaki odres :/ ,a później mi uprzejmie odpowiedziała że liczy się data stempla pocztowego wysłanego listu, tak więc tylko trzeba czekać i dowiadywać się u nich czy umowa jest rozwiązana, ewentualnie czekać do 1go maja kiedy to wchodzi w życie nowy regulamin i się zobaczy czy są kanały.

 

Wracając do tematu rozwiązania umowy ze względu na rezygnacje TVN Warszawa - raczej to nie przejdzie i nie ważne czy nie ma zapisu w regulaminie. Równie dobrze można byłoby rozwiązać umowę kiedy dodali SPORTKLUB i BBC :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...