Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozmawiamy na temat cyfry a nie CP. skoro oferta dla nowych abonentów jest o niebo lepsza niz dla tych co są już pare lat i płacą rachunki to jak to inaczej nazwać!? Dlatego uwazam ze przy przedłuzniu umowy trzeba zachowac zdrowy rozsadek i przekalkulować czy warto przedłuzyć czy lepiej zrezygnować i wziąć na nowo...

 

Inną kwestią jest że cyfra ma jednak lepsze promocje niż inne platformy, dlatego powtarzam trzeba umiec przekalkulować co lepiej sie opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Konczy mi sie okres promocyjny w Cyfrze+ tzn. 50% taniej przez 9 miesiecy. Do konca umowy pozostalo 5 miesiecy w cenach standartowych. Zastanawiam sie czy jest szansa na zmiane regulaminu Cyfry+ tak jak to bylo na poczatku roku i dzieki temu rozwiazalem stara umowe i wzialem nowa, na promocyjnych warunkach. Fajnie by bylo to powtorzyc tak wiec chcialbym aby znowu byla jakas zmiana regulaminu. Czy ktos cos slyszal na ten temat? Czy sa jakies szanse? Wiem ze pytanie to jest bardzo trudne ale moze dajace jakas nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzwoniłem w piątek pod ten wspomniany numer

to gość pojechał po całości :?:?

zaproponował mi na 13 miesięcy obniżkę 10 % na wszystko (abonament na 11 miesięcy , opcje na 5 ) do tego jeszcze 10 zł za PVR

jednym słowem porażka

 

Uuu, to fatalnie! :?

Ciekaw jestem, co mi zaproponują. :roll: W najbliższy wtorek spróbuję do nich "tyrknąć" i się coś dowiedzieć. Jak też dadzą mi podobną ofertę jak tobie to im podziękuję, skończę rozmowę i spróbuję ponownie zadzwonić np. dwa dni później. Jak będzie podobnie to znów podziękuję, odczekam ponownie kilka dni i znowu spróbuję. Jeśli nadal uparcie będą mi proponować taką "miernotę" to w grudniu br. podpiszę nową umowę, na warunkach promocyjnych, a obecną definitywnie wypowiem... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jeśli im zależy na kliencie to bez łaski powinni dać dobrą ofertę, te ochłapy jak 10% zniżki na abonament to [beep] w twarz abonentowi. CP nie lepsze. Osobiście twierdzę, że lepiej wysłać im wypowiedzenie i dopiero może coś pomyślą, nie ma sensu się prosić o zniżkę. Ja bym cierpliwie poczekał do końca umowy, a nie bez przerwy wydzwaniał do C+ prosząc o lepsze warunki :>

 

Ja liczę tylko i wyłącznie zniżkę 50% przynajmniej przez 11 miesięcy w 13 miesięcznej umowie, może to mnie powstrzyma przed odejściem, osobiście sam czuje że tylko przepłacam będąc w C+, ale po takim rabacie na pewno bym został w C+, jak na razie myślę nad odejściem do CP i familijnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie konczy sie umowa ,na koncie internetowym klienta cyfry plus dostalem wiadomosc ,ze cyfra ma cos dla mnie jak zadzwonie pod podany numer.Dzwonilem tam a tam pan mi powiedzial ze mam zadzwonic na 0801066066.Ten numer niestety jest nieosiagalny.Gdzie wiec mam dzwonic ,czy tez moze w salonie cyfy mi cos powiedza???Czy tez mieliscie taki problem.Prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jeśli im zależy na kliencie to bez łaski powinni dać dobrą ofertę, te ochłapy jak 10% zniżki na abonament to [beep] w twarz abonentowi.

 

Kurcze, jak czytam niektóre wypowiedzi , to zjeżdzam pod stół ze smiechu. Czlowieku: Wiesz ile kosztuje dany pakiet Cyfry+. Jak ci ta cena nie odpowiada, weż sobie CP :) I tak naprawdę cyfra + nie musi ci dac nawet 1 zł obnizki. To że daje, to tylko ich dobra wola :) Mamy kapitalizm :) Jak kogos nie stac na mercedesa, to nie staje pod salonem i nie płacze,że musża mu zjechac z ceny o 30 % tylko kupuje Fiata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek76 A mnie śmieszą takie wypowiedzi jak Twoja. Nie chodzi o to, że kogoś nie stać ale po co mam płacić normalnie cały abonament skoro jest promocja 50% i mogę płacić tylko połowę? Skoro ty masz tyle siana, że rozrzucasz na lewo i prawo i powiedzmy płacenie tych dodatkowych 50 zł (oczywiście w zależności od abo) nie robi Ci różnicy to ok. Ja tam wolę wziąć promocję jeżeli jest taka opcja i na c+, komórkach, internecie łącznie miesiąc w miesiąc można sporo zaoszczędzić. No cóż jedni korzystają, a inny płacą. Jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie o to chodzi. Tylko o styl wypowiedzi: Nie dostane czegos za darmo: ja rezygnuje. szczerze: Chcesz rezygnuj, Twoja sprawa. Powtórze: promocja jest dobra wola operatora, nie przymusem. Jak ktos placi powiedzmy maksymalny abo przez 10 lat, to pewnie ,że oplaca sie dac takiej osobie duza znizke. Ale jak ktos jest ma pakiest podstawowy rok czasu, no to o czym mowimy? Operator w dawaniu duzych ulg nie ma wlasciwie interesu. Ps: Ja tez korzystam ze wszelkich promocji jak sie nadarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga od pierwszego listopada zniżki dla stałych abonentów będą dostępne u wybranych dystrybutorów :jupi:

Podpowiem tylko, że są to te same oferty co na tele.

Ważna uwaga to że oferty są trzy i zniżka jaką wynegocjujecie jest zależna od tego czy potraficie negocjować.

Powód : Prosty największy rabat dla was = najmniejsza prowizja dla dystrybutora. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ to ogólnie droga platforma, praktycznie jak by nie było tej super promocji byłbym w CP. Wracając do tematu, tak naprawdę Cyfra+ nabrała abonentów w tamtym roku dzięki tym dużym obniżkom, jeśli nie da nic to chyba oczywiste, że będzie spory odpływ, 63zł jak na mój profil oglądania to jednak za dużo, ale jeśli bym płacił te 31zł to wiadomo, że zostanę :D Trzymając się teorii Marka76, żaden operator nie powinien dawać atrakcyjnych ofert przedłużeniowych, ale daje, bo mimo tego, że platforma TVP poszła się %#@!!@ to nadal jest konkurencja, więc walka trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja z własnego podwórka widzę, że Cyfra przez ten rok przekonała do siebie sporą rzeszę.

Fakt, dekodery z epoki ZX Spectrum, no może Atari, ale oferta programowa... (brakuje tylko siatkówki i F1 - ale chodzą słuchy, że otwarty Polsat będzie musiał udostępnić się bezpłatnie wszystkim platformom - więc jest i na to nadzieja) ...najbardziej zróżnicowana i najwyższej jakości - do poprawy (w/g mnie) jedynie ilość kanałów dziecięcych i muzycznych.

W każdym bądź razie - do czego zmierzam - przekonała do siebie sporą rzeszę, a w tej rzeszy promil abonentów jedynie czyta forum satkuriera, czy w ogóle interesuje się zagadnieniami wokół DVB-H/T/S/C itp... itd...

Ci ludzie podpisali umowy, korzystali z promocji, promocje się skończyły, są zadowoleni - płacą i oglądają.

...a co do dekoderów z epoki ZX Spectrum - nie wszyscy abo są młodymi i zorientowanymi ludźmi i prosty w obsłudze terminal (m.in. automatycznie aktualizujący [z grubsza stałą] listę kanałów) jest dla nich wybawieniem - nie każdy radzi sobie z Fergusonem, obsługą nagrywarki czy aktualizacją oprogramowania, nawet jeśli jest możliwa z satelity.

 

Pozdrowienia dla "zorientowanych" :>

 

...a teraz wracamy do tematu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ to ogólnie droga platforma

Hm! Ogólnie może tak?

Co takiego enigmatycznego jest w platformie Cyfra+ - że jest taka "droga"? Nie będę przytaczał tu wszelakich wywodów by na wskroś komuś tu udowadniać. Ale Cyfra+ sama się wyceniła za Canal+ a w porywach, to nawet 50% taniej :wink: Zatem o co tu chodzi w tych cenach? :roll: Czego konkurencja nie ma a Cyfra+ ma, że robi "sztuczny szum" cenowy :P W istocie rzeczy ceny te są porównywalne a nawet tańsze :lol: Wyższe ceny wtedy, kiedy ktoś się zagapi :oops::woot:

Gońmy wypowiadać jedne i podpisywać drugie umowy. Ot i cała "niewielka" tajemnica :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy panowie, chodziło mi o czystą stawkę za abonament nie wliczam do tego rabatów, darmowych miesięcy bez abonamentu, czy darmowy wynajem dekodera. Jak napisał bogdan425 dokładnie tak, najlepszy sposób to rozwiązać umowę i wybrać najkorzystniejszą, nie ma co liczyć na jakieś wielkie rabaty, bo czasami nowy więcej dostaje niż stary klient.

 

Co do zagapienia, żebym tylko nie zapomniał w grudniu Canal+ wyłączyć, bo jeszcze mi 30zł naliczą :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciągle piszecie, jaka to Cyfra+ jest droga itd. itp. Już ciężko się to po raz setny czyta.

A tymczasem, oferta podstawowa, (dla abonentów nie mających dekoderów HD i nie zamawiających usługi VOD ani kanałów "premium", wybieram pakiety lub zestawy pakietów, w których zawartość programowa jest "porównywalna" zarówno jeśli chodzi o ilość kanałów jak i zróżnicowanie tematyczne) jest taka:

 

*Cyfra+ pakiet KOMFORTOWY+ - cena 63,90zł;

*Telewizja "n", 5 pakietów po 6zł - cena 80,00zł - z HD nie możemy zrezygnować, mamy to "wliczone w cenę", czy korzystamy, czy nie

(ew. 4 pakiety za 64zł, ale z czegoś rezygnujemy: rozrywki, bajek, filmów, progr.przyrodniczych lub sportowych);

*Polsat Cyfrowy, Familijny Relax Mix - cena 57,80zł.

 

Jeżeli chcielibyśmy jednak HD, to na wstępie zapominamy o Polsacie i porównujemy "n" i C+

Cyfra+, pakiet KOMFORTOWY+ oraz opcja 5xHD (63,90+16,90zł)=80,80zł

Telewizja "n" - jak wyżej, 80,00zł

 

Różnica wynosi 80 groszy.

 

No i faktycznie, Cyfra+ JEST droższa - o 80 groszy.

W polsacie oraz "n"ce można zapomnieć o przedłużaniu umów ze zniżkami rzędu 30-50%, a w Cyfrze jest to na porządku dziennym, więc rzeczywiste ceny są niższe od wyżej podanych. Również dekoder PVR obecnie można dostać za darmo więc nie doliczam 20zł. Aktywacja w C+ wynosi zwykle 1zł-49zł, w "n" przynajmniej 99zł, a PC 149zł.

 

Oczywiście, wszystko ma też "drugą stronę medalu". Byłem do niedawna gorącym zwolennikiem C+, a jednak przestawiłem się powoli na "n"kę . Po prostu, nie potrzebuję pełnej oferty, jedynie filmy i programy naukowo-przyrodnicze - no i tu "n"ka ma lepszy podział pakietów (chociaż zmuszają do wzięcia 3-ch pakietów, kiedy mi starczyły by 2). w Cyfrze w pakiecie podstawowym za 42,90 nie miałbym tego, co mam w "n"ce w 3-ch pakietach za 48zł - i na dodatek w HD, choć prawdą też jest to, że do kanału Planete NIC się nie równa, jest najlepszy i wyraźnie w "n"ce go brak. Tak samo z Ale Kino.

Jednak pomimo, że uważam, że mitem jest twierdzenie o drożyźnie w C+ i na dodatek jestem zdania, że koniec-końców C+ ma najlepszą ofertę - to zgadzam się, że w szczególnych przypadkach, oferta "n"ki może być korzystniejsza.

 

Zgroza, że pomimo najlepszej oferty i wcale nie tak drakońskich cen, Cyfra+ może przegrać walkę o widza.

Powody widzę takie:

1. jak napisałem wyżej, podział pakietów jest korzystniejszy w "n".

2. "n" ma lepszy technicznie sprzęt (dekoder z nagrywarką) no i generalnie lepiej się reklamuje

3. PC ma lepszą/większą sieć dystrybucji

4. PC startuje niebawem z internetem wraz z aero2 i sferią, z ofertą "triple play" - co może tylko zwiększyć grono abonentów głównie na terenach wiejskich, ze słabą infrastrukturą, gdzie nie ma dostępu do internetu, kablówki itp.

Wygląda na to, że Cyfra+ trochę przesypia sprawę i może obudzić się z "ręką w nocniku", czyli najlepszą ofertą kanałową ale najmniejszą ilością abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 ) nie jest korzystniejszy, bo sam również mam N-ke i uważam,że są tak skonstruowane,aby widz musiał wziąśc ich jak największą ilość. Tutaj wole cyfrę, bo nie jestem naciągany pakietami, tylko z góry wiem,ża co płacę. No i ten zapis w umowie N-ki: minimum 3 pakiety + podstawowy ... A w przypadku N-box recordera Jeszcze obowiązkowe kolekcje filmowe, czy chce , czy nie chce...

 

Ad2)Generalnie mam oba rekordery i mi osobiscie pasuje lepiej rekorder Cyfry+. Recorder N-ki przy każdym odłaczeniu od sieci musi przeprowadzać maśe operacji , i trzeba w nim wszystko ustawiać od nowa, ponadto działa wyłacznie na dwoch kablach antenowych ( gdy raz awaryjnie przez kilka tygodni krzystałem z jednego, to uzytkowanie recordera N-ki było piekłem- wykrywał sygnał , ale nie chciał go uznać, bo był pojedyczy).

 

Ad3)Pc ma rozbudowaną siec dystrybucji w małych miejscowościach, fakt. Ale cyfra + jest skierowana do kalsy średniej, a ci ludzie, nawet na prowincji sa mobulni, posiadaja dostep do netu, więc zamówienie Cyfry + nie stanowi dla nich żadnego problemu. I co z tego,że CP ma dzieki temu 3 miliony abo, skoro średni zysk z jednego jest 20 -30 krotnie mniejszy , niz w przypadku cyfry??

 

ad4) Ta usluga nie wypali. Znam sferie. Internet, ktory oferuja, jest najgorszy w Polsce. A uwierz na terenach wiejskich sa swietne radiowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawnymi czasy, gdy Cyfra+ była monopolistą po przejęciu WizjiTV, umiarkowane promocje dotyczyły wyłacznie nowych klientów. Z czasem, gdy pojawiła się konkurencja, walka o klienta zaczęła obejmować również bieżących abonentów, którzy mogą zechcieć przejść do konkurencjni. Jak na razie rynek jeszcze się nie nasycił, a to oznacza, że platformy nastawiają sie przede wszystkim na szukanie nowych klientów (równiez tych przechodzących od konkurencji).

 

Promocje dla nowych klientów nie sa zatem niczym dziwnym. I nic w tym dziwnego, że oferty dla nich są korzystniejsze. Oferty przedłużeniowe są zaś sposobem na utrzymanie klienta przy sobie. To nie jest wyraz dobrej woli operatora, ale strategia biznesowa. Zastanawiam sie jedynie, czy aby na pewno skuteczna. Tak naprawdę platformy zdają się walczyć o wskaźnik ilości abonentów nie zwracając większej uwagi na średnią dochodowość. Oczywiście nie jest to metoda sama w sobie zła. Może chodzi o to, aby wykończyc konkurencję odbierając jej abonentów?

 

Polsat wygrywał przede wszystkim ceną. To już jednak przeszłość. Telewizja N stawia (podonbno) na wysokie standardy techniczne. Pamietam szum na forach, gdy niemal każdy forumowicz nie mógł sie doczekac premiery tej platfowrmy, gdyż juz nie mógł wytrzymać z "przebrzydłą" Cyfrą+. Jak na razie wyniki N nie sa zbyt imponujące, co było raczej do przewidzenia.

 

Pamietajmy, właściciele platform chcą na nich zarabiać. Jeśli dają upusty to tylko dlatego, że lepiej mieć klienta płacącego nieco mniej, niż nie mieć go wcale. Czy to się w ostatecznym rozrachunku opłaci? Zobaczymy.

 

Ostatnie doniesienia mówią, że Cyfra+ zaczyna modyfikowac podejście do co bardziej "zapobiegliwych" abonentów i nie pozwala na podpisywanie nowych umów tym samym osobom, które są aktualnymi abonentami. Mówie to na podstawie kilku ostatnich wpisów na tym forum. Jak tak dalej pójdzie, to niewykluczone, że zablokowana zostanie możliwość podpisania nowej umowy niedługo po zerwaniu poprzedniej. Np. przez pół roku. Tak np. robi TP.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie doniesienia mówią, że Cyfra+ zaczyna modyfikowac podejście do co bardziej "zapobiegliwych" abonentów i nie pozwala na podpisywanie nowych umów tym samym osobom, które są aktualnymi abonentami. Mówie to na podstawie kilku ostatnich wpisów na tym forum. Jak tak dalej pójdzie, to niewykluczone, że zablokowana zostanie możliwość podpisania nowej umowy niedługo po zerwaniu poprzedniej. Np. przez pół roku. Tak np. robi TP.

 

A to nie jest przypadkiem niezgodne z konstytucją RP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...