Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa podwyżka, to nowy regulamin i cennik, czyli będzie można znowu zrezygnować. Skoro podwyższają ceny to muszą się raczej liczyć z tym, że ktoś odejdzie od nich. Swoją drogą, ciągłe zmiany cenników i regulaminów nie są dobre. Ciekawe jak długo będą tak kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 14 dni na zerwanie umowy od momentu otrzymania nowego regulaminu

 

 

sorry , ale ja juz troche jestem zmieszany - 14 dni ,a nie do konca maja czas ? bo gdzies widzialem info ze do konca maja zrywam ze skutkiem z koncem czerwca. to jak w koncu jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ nie ma obowiązku wysyłania nowego regulminu do abonentów więc prawnik nie ma tu żadnego pola manewru. Zgodnie z prawem mogą go jedynie udostępnić na stronie internetowej albo w prasie i te 14 dni wtedy jest liczone od daty udostępnienia regulaminu do opinii publicznej (czyli właśnie na stronie www lub w prasie). Na stronie regulamin pojawił się na początku miesiąca, jednak w związku z tym że regulaminy zostały wysłane pocztą do abonentów 6 maja to wypowiedzenia wysłane do końca maja będą brane pod uwagę (oczywiście jedynie w przypadku powołania się w nich na zmianę regulaminu/cen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformułowanie 'zmiany regulaminu (....) będą wiązały Abonenta, jeżeli ich treść zostanie mu doręczona a Abonent nie wypowie umowy w terminie 14 dni od daty doręczenia (....)" naprawdę trudno uznać za brak obowiązku doręczenia na adres, zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę co w prawie cywilnym znaczy "doręczenie' a co "dojście do wiadomości", chyba ze gdzieś jest taki dodatkowy zapis (nie chce mi się czytać). Jeśliby było inaczej to powstałby problem teraz z Orange, kiedyś z Erą: zmienili regulamin, pewnie jest w internecie, ale bronią się przed wysłaniem dającym prawo do wypowiedzenia umowy. Poza tym dalsza część brzmi "niezależnie od doręczenia (.....) wszelkie zmiany dostępne będą w siedzibie Operatora oraz u Dystrybutorów". Nie ma tu ani słowa o internecie jako publikatorze.

Moim zdaniem popełnili błąd nie wysyłając poleconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zwrotu korespondencji ze strony poczty uważa się za korespondencję doręczoną nadawcy. Tyle :]

C+ nigdy nie wysyłała regulaminów poleconym i z własnego doświadczenia wiem, że nikt inny tak nie robi. Zawsze dostaję nowe regulaminy od wszystkich firm zwykłą przesyłką do skrzynki. Skoro nikt nie wysyła poleconym, tzn że nie ma zapisów prawnych, które miałyby tego wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten nowy regulamin będzie obowiązywać również Ciebie od 1 lipca. Do tego właśnie sprowadza się możliwość wypowiedzenia umowy jeżeli ktoś kto godził się na poprzedni regulamin nie zgadza się z nowym. Myślisz że niby po co C+ wysłała Tobie ten regulamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zwrotu korespondencji ze strony poczty uważa się za korespondencję doręczoną nadawcy. Tyle :]

Trochę mnie denerwuje taka pisanina. Ja ci gwarantuję że jeśli nie wysłali listem poleconym to mogą ci naskoczyć. WSZYSTKIE listy w kancelarii prawnej, w sądach wysyła się poleconymi ponieważ ciężar udowodnienia, że list dotarł spoczywa na nadawcy - art.6 kodeksu cywilnego. Ja nie wysyłam listów do sądu, do przeciwników poleconym po to żeby zapłacić 3,55 zamiast 1.2zł ale po to żeby mieć dowód że wysłałem, co zresztą też 100% pewności nie daje bo domniemanie można obalić a część listów powinna być wysyłana za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz czy kiedykolwiek dostałeś listem poleconym regulamin od jakiejś firmy? Ja nie... Wszystko wskazuje na to że prawo jest też w jakiś sposób po stronie firm, które najwyraźniej nie muszą wysyłać regulaminów listem poleconym. Nawet karty płatnicze/kredyowe banki wysyłają zwykłą przesyłką, a nie poleconym! Nie jestem prawnikiem ale pracownikiem Cyfry+, jednak skoro przez tyle lat i kilkukrotne zmiany regulaminu które miały miejsce w tym czasie wciąż C+ nie wysyła ich poleconym to najwyraźniej nie musi. Nie spotkałem się nigdy z przypadkiem w którym wygrałby abonent, który twierdził że nie obowiązuje go nowy reguamin tylko poprzez twierdzenie że go nie dostał. Podpisana umowa zobowiązuje abonentów do przestrzegania aktualnie obowiązującego regulaminu. Mają okazję się z nim zapoznać na różne sposoby, o których już tutaj mówiliśmy, również poprzez wysłanie go droga listowną oraz mają prawo do rozwiązania umowy w przypadku nie zgadzania się z nim. Mimo że regulamin pojawił się na stronie 1 maja, a został on wysłany pocztą 6 maja to brane sa pod uwagę rezygncje wysłane do końca maja, więc ten umowny 14-dniowy termin i tak jest wydłużony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doręczenie listem zwykłym a nie poleconym ma ten walor, że ZUS nie będzie mógł udowodnić, iż pismo trafiło do adresata oraz, że zostało wysłane. List polecony potwierdza, że wysłano go do określonego adresata. Natomiast list za potwierdzeniem odbioru ponadto wskazuje oprócz tego, że został wysłany do konkretnej osoby, również fakt jego dotarcia do adresata.

 

Widocznie sprawa nie miała dużego znaczenia i była to tylko informacja, a z datą doręczenia nie jest związane żadne uprawnienie otrzymującego (np. do odwołania się). Samo pouczenie w liście zwykłym ma o tyle walor, jeśli ZUS udowodni, że dotarło do adresata - jest skuteczne. Podkreślić jeszcze raz należy, że list polecony pełni tylko rolę dowodową o zapoznaniu się z oświadczeniem (przez adresata) przesyłanym w takim liście przez ZUS.

- z płatnego serwisu

Zamiast ZUS wstaw C+, zamiast odwołania się wstaw wypowiedzenia/

 

To celowe działanie C+. Lepiej żeby garstka udawała, że nie dostała regulaminu niż żeby 90% zaczęło się zastanawiać czemu polecony. A i koszty trzy razy mniejsze, czyli np. 1 milion czterysta tysięcy zlotych taniej przy 700tys. abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...