Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie jestem za OE w C+. I mam nadziej, że tak pozostanie.

 

 

A żeby nie było do końca nie na temat to Brooklyn piszesz rezygnacje potem dostajesz list z telefonem albo sam dzwonisz albo czekasz.

W C+ na takich rocznych zmianach najlepiej się wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad85 i andyg od jak dawna jesteście z cyfrą? Interesuje mnie ile trzeba być z nimi, żeby dostać takie oferty jak Wy? :)

 

Nie ma znaczenia, ja jestem tylko rok, ważne aby wysłać skuteczne wypowiedzenie. Jaki dotychczas miałeś pakiet też nie ma znaczenia, ja wziąłem niższy niż miałem do tej pory. Najlepsze oferty to podstawowy za 18 lub komfortowy za 38 + ewent.opcje dodatk. po normalnych cenach lub tak jak wyżej napisałem. Czytałem też że dają prestiż za 95 i ewent. oferują wykup dzierżawionego dekodera.

W regulaminie tej promocji wyraźnie pisze że jest ona TYLKO dla wypowiadających umowę i trwa już od lipca, jak długo jeszcze nie wiadomo. Wysyłają ten regulamin tym, którzy przyjmą ich ofertę promocyjną.

Mam nadzieję że wyczerpująco objaśniłem temat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad85 i andyg dzięki za informacje.

Ja właśnie wysłałem w poniedziałek poleconym z potwierdzeniem odbioru + faxem, wypowiedzenie umowy, która kończy mi się w lutym, a była na 13 miesięcy.

Mam nadzieję, że coś mi zaoferują. Byłbym bardzo zadowolony gdyby była to oferta jak Wasza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma znaczenia, ja jestem tylko rok, ważne aby wysłać skuteczne wypowiedzenie.

Ja wiem czy skuteczne. Ja napisałem, że z dniem tym i tym z zachowaniem określonego okresy wypowiadam umowę i tyle. A na pytanie dlaczego rezygnuje odpowiedziałem wprost, że chce przedłożyć umowę ale na nowych warunkach.

 

andyg nie wprowadzaj w błąd. Zarówno opcja i i pakiet jest z 25% upustem. Bynajmniej w moim wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skuteczne to właśnie prawidłowo napisane (z podpisem), wysłane poleconym i na czas. Masło maślane.

@25% lub 30% może jest wtedy gdy na cały pakiet jest też 25% a nie jak napisałem (38zł to jest ok.35% zniżki, 18zł to ponad 50%! bo zasada jest że zniżka 20zł na podst. lub komfort.). Mnie w każdym razie przedstawiono ofertę jak napisałem i co tu dużo gadać, nie grymasiłem 8)

 

PS Jakieś łyse teraz te uśmieszki bez czapeczek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w regulaminie macie ,ze tylko listem poleconym i koniecznie na adres do korespondencji

 

czy to dotyczy tylko wypowiedzeń? Bo jak mam umowę na czas określony na 12 m-cy to ja jej nie wypowiadam, tylko informuję C+, że moją wolą jest jej nie przedłużanie, a skoro się nie przedłuża to się kończy. Czy tu też wymagana jest forma pisemna (list polecony)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji, cytuje fragment regulaminu:

 

ARTYKUŁ 6. CZAS OBOWIAZYWANIA UMOWY

 

Paragraf 1.

 

Umowę zawiera się na łączny okres będący sumą 12 kolejnych pełnych miesięcy (lub innego okresu wynikającego z oferty promocyjnej) oraz dni które upłynęły od daty zawarcia Umowy do ostatniego dnia miesiąca, w którym mowa została zawarta, w przypadku gdy dzień zawarcia umowy nie jest pierwszym dniem miesiąca kalendarzowego ("Okres Minimalny")

 

W przypadku gdy w Okresie Minimalnym Abonent nie zawiadomi Operatora CYFRY+ na piśmie listem poleconym, że nie zamierza kontynuować Umowy, wówczas Umowę zawartą na Okres Minimalny uważa się za zawartą na czas nieokreślony. W przypadku zawiadomienia o powyższym w ostatnim miesiącu Okresu minimalnego - Umowa ulega rozwiązaniu na koniec miesiaca kalendarzowego.

 

Teraz chyba wszystko jasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozwiązania umowy to w moim przypadku już nie jest takie oczywiste.

cyfra.tv zacytowałeś fragment umowy, konkretnie art. 6, którego ja nie posiadam. Ba moja umowa to w ogóle jakieś cudo. Byłem bardzo zdziwiony otrzymując coś takiego, ale myślałem, że wszyscy mają takie. Okazuje się, że nie.

Podpisywałem z nimi 22 stycznia i dostałem jedną kartkę "UMOWA O ABONAMENT", gdzie nie ma żadnych artykułów tylko podstawowe informacje (moje dane, jaki pakiet, info o kupnie dekodera, czas obowiązywania 13 mcy, info o nr karty, anteny, sprzętu i info o przetwarzaniu danych osobowych), następnie druga kartka to "ANEKS DO UMOWY", w którym są informacje o promocji z której skorzystałem i trzecia kartka tzw. "UMOWA SPRZEDAŻY", w której są postanowienia o płatnościach, fakturach, gwarancji.

Natomiast w żadnym z tych papierków nie ma nic na temat sposobu rozwiązania umowy i co dzieje się w lutym, kiedy to umowa wygasa, nic na temat przedłużenia. Informacje te uzyskałem, albo tutaj na forum, albo poprzez rozmowy z konsultantami Cyfry+.

No i teraz się zastanawiam czy ja czegoś nie dostałem? Czy kiedy podpisywałem umowę dawali tylko coś takiego? :|

 

W każdym razie wysłałem rezygnację w sposób taki jaki jest w Twoim art. 6, dziś przyszło ZPO, czyli ktoś odebrał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji, cytuje fragment regulaminu:

 

(..)

W przypadku gdy w Okresie Minimalnym Abonent nie zawiadomi Operatora CYFRY+ na piśmie listem poleconym, że nie zamierza kontynuować Umowy, ...

 

Teraz chyba wszystko jasne :D

 

Sprawdziłem swoją umowę i aneks do niej i nie ma tam sformułowania "na piśmie listem poleconym", tylko "na piśmie". No i w moim przypadku było pismo wysłane faksem. I teraz z C+ się przerzucamy na paragrafy, zobaczymy, kto wygra ping-ponga. Choć w Polsce z reguły wygrywa większy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zgodnie z polskim prawem wysłanie pisma faxem nie jest jednoznaczne z jego doręczeniem, to po pierwsze, po drugie w ciagu ostatniego roku była zmiana regulaminu umowy, więc jeśli po zmianie regulaminu nie wypowiedziałeś umowy to automatycznie go przyjąłeś do wiadomości 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, ale:

- skoro C+ odpowiedziała na moje pismo to znaczy, że je otrzymała (a wypowiedzenie nie było na ostatnią chwilę, tylko z miesięcznym zapasem);

- co do zmiany regulaminu, to nie kojarzę takiego faktu (choć w powodzi korespondencji i gazetek reklamowych mógł mi umknąć) - a czy wiesz może czy był wysłany rzeczonym "listem poleconym" (bo skoro mnie obowiązuje taka forma komunikacji to chyba ze wzajemnością? :? ) i obejmował również aneksy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiała wysyłać listem poleconym, firmy, które świadczą usługi o tzw charakterze powszechnym np. usługi telekomunikacyjne, internetowe, czy też np energetyczne nie muszą klientowi wysyłać regulaminu listem poleconym, oprócz wysłania korespondencji listem zwykłym, są jedynie zobowiazane do opublikowania regulaminu w mediach ogólnokrajowych, czyli np. gazety ogólnopolskie (np. Wyborcza, Dziennik, Rzeczpospolita) :)

 

Na pewno nie raz widziałeś w jakiejś gazecie płatne obwieszczenia np Plusa czy Ery z wydrukowanymi nowymi zasasdami świadczenia usług telekomunikacyjnych i cenników :) To nie jest robione po to żeby ludzie sobie poczytali dla ciekawości tylko po to żeby podporządkować się wymogom ustawy. To samo sie tyczy usług powszechnych radia i telewizji świadczonych przez nasze platfformy :-)

 

I tu argument, że ktoś nie czyta gazet nie ma znaczenia, opublikowanie w mediach ogólnokrajowych uważa się za doreczenie :)

 

P.S. Dzisiaj właśnie dostałem nowy regulamin i cennik energii elektrycznej ze STOEN w Wawie i też byl listem zwykłym, a wcześniej był wydrukowany w Rzeczpospolitej i muszę go respektować lub wypowiedzieć :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...