Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, terry85 napisał:

Właśnie otrzymalem mail od Vectry, że od grudnia podnoszą opłaty +5pln tv i +7pln internet.

Ja nic nie dostałem. Mam umowę na czas określony.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wypowiedzieć umowę i po telefonie do bok zastrzec, że kontynuacja umowy możliwa przy starej cenie i przedłużyć o rok lub dwa.
Generalnie w związku z klauzulą inflacyjną w nowych umowach Vectry i tak mogą podnieść ceny w trakcie trwania umowy i bez możliwości wypowiedzenia z tego powodu. Czasy niższych rachunków się skończyły, teraz sztuką jest utrzymać cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kfm877 napisał:

Generalnie w związku z klauzulą inflacyjną w nowych umowach Vectry i tak mogą podnieść ceny w trakcie trwania umowy i bez możliwości wypowiedzenia z tego powodu. Czasy niższych rachunków się skończyły, teraz sztuką jest utrzymać cenę.

z ciekawości sprawdziłem konkurencję na literkę U - obecnie ich oferta bije cenowo vectre na głowę, więc przyjdzie mi się pożegnać po dobrych 10 latach... szczególnie, że to już druga taka podwyżka w wydaniu vectry.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hoborym napisał:

Pytanie, od początku podpisania umowy nie działa mi vod oraz Catch-up

Prawdopodobnie dekoder nie jest przypisany poprawnie do tych usług. Rób zgłoszenie, muszą przekierować to do odpowiedniego działu. Ja czekałem parę dni, zadzwonili i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2022 o 18:04, SHY-BUS napisał:

Prawdopodobnie dekoder nie jest przypisany poprawnie do tych usług. Rób zgłoszenie, muszą przekierować to do odpowiedniego działu. Ja czekałem parę dni, zadzwonili i jest ok

Zgłaszałem to wielokrotnie i przekazali sprawę do informatyków vectry, tylko Ci od miesięcy nie mogą sobie z tym poradzić. Wiem, że dekoder nie jest przypisany bo info mi wyskakiwało , no i tak próbują coś z tym zrobić ale im nie wychodzi. 

P.S w moim mieście działa vod tylko coś u mnie skopane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym uzyskać informacje czy jeśli napisze do Vectry info o go żeby wypieli mi kabel w skrzynce ponieważ chcę zmienić dostawcę usług to czy jeśli go odepna to kabel ten będzie można wpiąć w skrzynce w UPC ?? W bloku mam dwie skrzynki Vectry. Jedna w piwnicy a druga na 1 piętrze. Mieszkam na 3 i wydaje mi się mój kabel jest raczej w tej skrzynce w piwnicy. Poza tym u Mnie Vectra działa na starych sieci telstenu. Jak kiedyś już próbowałem z UPC to monter stwierdził że nie ma możliwości podłączenia bo nie wie w której skrzynce jest kabel. Skrzynek UPC jest chyba z 6 w piwnicy i jedna na klatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ktosiu napisał:

Sam się spytaj bo to nie problem dla forum tylko dostawcy i Twój. 

Pytałem w Vectrze i uzyskałem tylko informacje, że mogę ich poprosić żeby odłączyli mój kabel. Tylko w UPC niestety nie jestem w stanie uzyskać takiej informacji czy jeśli ten kabel będzie wypięty to nie będzie problemu z podłączeniem się do UPC. Czy wystarczy, że w skrzynce w UPC wepna kabel przypisany do mojego mieszkania. Może ktoś tutaj ma jakieś namiary na montera z Bydgoszczy który zajmuje się takimi rzeczami, albo się gdzie indziej można poszukać pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zmienić operatora, a nie planujesz prowadzenia alternatywnej instalacji w lokalu, to poproś, by UPC podprowadziło ze swojej skrzynki instalację do Twojego mieszkania, a w lokalu, by wpięli się w istniejące okablowanie. Vectra w tym wariancie nie musi niczego wypinać w swojej skrzynce, a monter z UPC też będzie zadowolony, że nie musi prowadzić kabli po całym mieszkaniu, tylko może wykorzystać istniejącą instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo dodania C+4K do oferty Vectry absolutnie nie żałuję dokupienia satelity. Za 50 zł mam nie tylko ten kanał, ale Eleven 4K, a przede wszystkim PSP w świetnej jakości oraz dostęp do C+ online. Do tego już widzę swoją wściekłość, że na swoim dekoderze 4K nie miałbym dostępu do C+4K. Nadal nie zmieniam opinii o Vectrze- to co najwyżej przeciętna kablówka, daleko choćby za UPC.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Arkon napisał:

 Nadal nie zmieniam opinii o Vectrze- to co najwyżej przeciętna kablówka, daleko choćby za UPC.

Dlaczego tak twierdzisz?

W UPC brakuje "normalnego" dekodera 4K.

Nie ma C+ 4K, oraz jest wybrakowana oferta kanałów TVP..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kablówka jest od sportu, od filmów i seriali są serwisy. W UPC masz PSP czy PSN. Dla LM głównie kupiłem satelitę. Już nie mówiąc o cenie, bo z tego co pisałeś masz taniutko pakiet HBO Max i Viaplay. Wystarczy zalet? :) Co z tego że mam w Vectrze normalny dekoder 4K jak i tak nie miałbym na nim dostępu do C+4K. Żadna przewaga. Poza tym dla nowych nie są już oferowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lakiman napisał:

Dlaczego tak twierdzisz?

W UPC brakuje "normalnego" dekodera 4K.

Nie ma C+ 4K, oraz jest wybrakowana oferta kanałów TVP..

Ma rację. W Vectrze brakuje Polsat Sport News, jak się czepiamy to Polsat Sport Fight, nie mówiąc o Polsat Sport Premium. Najgorsze jest to, że lata mijają, a oni zwyczajnie mają to w tylnej części ciała, bo inaczej tego nie można nazwać. O Canal+ nie mówię nawet, bo też to miałem, ale wolałem podpisać umowę z C+ wziąć PSP, Netflix, HBO i Viaplay i nie przepłacać. A mieć w Vectrze C+, to nie mieć dostępu do Canal+Online. 

O ich Smart dekoderze, to się nie wypowiadam, bo ręce opadają. Kupili jakiś syf kontenerami z Chin i próbują wciskać to ludziom. Byłem u kumpla, widziałem,  miał to przez miesiąc i zrezygnował. Dla mnie Vectra zatrzymała się w rozwoju, próbuje iść do przodu, ale w ogóle nie ma pomysłu co robić. Mnie u nich trzyma jeszcze net, na to nie mogę narzekać, zero problemów. Zdalne lekcje małego, granie na konsoli po wifi, streamy na AppleTv i wszystko śmiga. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kryncio napisał:

Pytałem w Vectrze i uzyskałem tylko informacje, że mogę ich poprosić żeby odłączyli mój kabel. Tylko w UPC niestety nie jestem w stanie uzyskać takiej informacji czy jeśli ten kabel będzie wypięty to nie będzie problemu z podłączeniem się do UPC. Czy wystarczy, że w skrzynce w UPC wepna kabel przypisany do mojego mieszkania. Może ktoś tutaj ma jakieś namiary na montera z Bydgoszczy który zajmuje się takimi rzeczami, albo się gdzie indziej można poszukać pomocy.

 

Zrozum nic nie da się załatwić na zasadzie że przyjdzie sobie jednen monter i odłączy kable z całkowicie innej sieci  !  To jest złamanie prawa.

To firmy muszą sie porozumieć pomiędzy sobą i przeprowadzić rozłączenie, na wszystko muszą być papierki podpisane. Zwykle nie mozna skorzystać z kabli innego dostawcy czyli nowy będzie sobie prowadził własne kable i własne połączenia chyba że obydwie sieci działają na tym samym łączu np. dzierżawionym . 

 

Rezygnujesz z jednego, załatwiasz odłączenie i dopiero kombinujesz z podłączeniem nowego dostawcy. Co i jak jak jest podłączone i gdzie to nie twój problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon @picassopawel macie sporo racji.

Dodam tylko, że niektóre kanały naprawdę dobrze wyglądają bezpośrednio z satelity od Canal+ niż dostarczane drogą DVB-C.

Dotyczy to C+, tematycznych z + i znalazło by się parę innych.

Tak jest w przypadku UPC, pewnie podobnie jest z Vectrą.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Arkon napisał:

Mimo dodania C+4K do oferty Vectry absolutnie nie żałuję dokupienia satelity. Za 50 zł mam nie tylko ten kanał, ale Eleven 4K, a przede wszystkim PSP w świetnej jakości oraz dostęp do C+ online. Do tego już widzę swoją wściekłość, że na swoim dekoderze 4K nie miałbym dostępu do C+4K. Nadal nie zmieniam opinii o Vectrze- to co najwyżej przeciętna kablówka, daleko choćby za UPC.

Vectra to łajno nie kablówka, miałem satelitę ale z przyczyn technicznych musiałem z niej zrezygnować, mieszkając na parterze musiałaby być daleko wysunięta poza balkon a to już spory problem w mieście. I tak oto miałem do wyboru dwie kablówki vectrę i Orange no i padło na vectrę, ale to gniot w porównaniu do satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator kablowy Vectra nie sprzedał w wyznaczonym terminie wszystkich ośmiu sieci w wybranych miastach. Dotrzymanie terminu było warunkiem wydania przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgody na przejęcie spółki Multimedia Polska. UOKiK może teraz wycofać zgodę na koncentrację lub nakazać sprzedaż części przedsiębiorstwa. Grupa Vectra ma łącznie 1,7 mln abonentów i jest liderem rynku kablowego.

 

https://www.press.pl/tresc/73370,vectra-nie-spelnila-warunku-uokik-w-sprawie-przejecia-multimedia-polska_-zgoda-moze-zostac-cofnieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2022 o 21:35, Kmicik napisał:

Ma ktoś dekoder smart 4k online? Jak się sprawuje? Jak wygląda obraz 4k? Można nagrywać? Bo mi w vectrze powiedzieli ze nie ze wszystkich kanałów można nagrywać.

W ogóle nie można nagrywać, więc jeśli dotychczas ceniłeś swoje dekodery za funkcję PVR, to smart box jest do kitu, bo tylko niektóre kanały dopuszczają możliwość oglądania programów wstecz czy z opóźnieniem. I to przez tydzień, więc z prawdziwym nagrywaniem wielew spólnego nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja nagrywania w chmurze, umożliwia nagranie do 10 godzin programów, które są przechowywane - 180 dni.

Nie wszystkie kanały idzie nagrywać, a niektóre jak np. tvn - można nagrać ,ale nie idzie przewijać.

Za niedługo ma być możliwość nagrywania na swój dysk (wszystkich kanałów ) - ale nie wiem czy nie będzie to dodatkowo płatne.

 

Edytowane przez menx
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 08:40, dawid_bydgoszcz napisał:

Serio??? Myślałem, że posiadaczom pakietu na dekoderach Smart włączyli w ramach obecnej umowy.

 

niestety serio. rozmawiałem ze sprzedażą i obsługą techniczną.

W dniu 24.10.2022 o 21:35, Kmicik napisał:

Ma ktoś dekoder smart 4k online? Jak się sprawuje? Jak wygląda obraz 4k? Można nagrywać? Bo mi w vectrze powiedzieli ze nie ze wszystkich kanałów można nagrywać.

 

oczywiście, że wręcz z niewielu można nagrywać, no chyba, że kogoś zaspokaja nagrywanie z jakichiś dla mnie dziadowskich niszowych kanałów typu hometv, nuta i wiele muzycznych. Z takich co super że ta funkcja jest to AleKino+,ActiveFamily (dla jednego programu), Planete+,DocuBox. Bardzo by się przydało dla TVP Kultura i TVPDokument. 

Pamiętajmy, że do chmury nagrać można max 10h, co jest śmieszną chmurą. W Orange to jest 30h. 

Można kupić sobie odpowiedni dysk zewnętrzny i podpiąć pod dekoder i podobno tak nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...