Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Transmisja z tego finału siatkówki jest po prostu biedna... Niby HD, a jak przełączę na SD to sam obraz praktycznie się nie różni. Jeszcze gorszej jakości są tylko loga, które w SD już w ogóle są nieczytelne. Widzę, że Polsat zaczyna czerpać wzorce z jakości "HD", jaką prezentuje w transmisjach ligi rosyjskiej, czy ukraińskiej. Nie żebym na bieżąco oglądał, ale przeskakując kanały widzę te "cuda". Porównuje sobie tą transmisję np. do tego co robi C+ z polską ekstraklasą, to różnica jest ogromna. Ciekaw jestem jak jutro na nSport będzie wyglądał żużel, ale pewnie też lepiej niż to, co obecnie oglądam na PS Sport HD.

 

Transmisja tego meczu siatkówki na 100% nie była realizowana w HD. Nie jestem wielkim fanem tego sportu, ale przerzucając kanały rzuciła mi się w oczy ta jakość. Wcześniej przekazy z polskiej siatkówki były na PS HD w zasadzie wzorcowe, ciężko było się do czegoś przyczepić. Ten mecz natomiast na bank był w SD. Dziwne, że finał realizują w SD, ale.. to polsat ;)

 

Żużel na nSport HD pewnie będzie w jakości podobnej do tej znanej z przekazów Ekstraklasy, bo za transmisję odpowiedzialna jest firma Multiproduction.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Posiadam dekoder HD ADB3830, niestety ostatnio zepsuł mi się w nim pilot. Miał małą przygodę i przestał reagować. Czy to prawda, że aby dostać nowy w Vectrze trzeba zapłacić 30-40zł (choć to podobno opłata za niezwrócenie go więc kiedyś pewnie i tak będę musiał to zrobić)? Może doradzicie mi jakiś model uniwersalny albo zamiennik? Tylko nie Logitecha Harmony, bo nie uśmiecha mi się tyle płacić. Te piloty od starszych dekoderów Technisat nie będą działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Posiadam dekoder HD ADB3830, niestety ostatnio zepsuł mi się w nim pilot. Miał małą przygodę i przestał reagować. Czy to prawda, że aby dostać nowy w Vectrze trzeba zapłacić 30-40zł (choć to podobno opłata za niezwrócenie go więc kiedyś pewnie i tak będę musiał to zrobić)? Może doradzicie mi jakiś model uniwersalny albo zamiennik? Tylko nie Logitecha Harmony, bo nie uśmiecha mi się tyle płacić. Te piloty od starszych dekoderów Technisat nie będą działać?

 

Oddaj go w BOK i powiedz że nie reaguje, jak nie wylewa się z niego woda to Ci wymienią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do BOK, mówisz, że przestał działać i prosisz o wymianę. Mają obowiązek wymienić. Ja już raz pilota wymieniałem, bo wyrobiły mi się przyciski od głośności i zmiany kanałów. Pilot zadbany, czyściutki, jeszcze go przejechałem szmatką przed oddaniem. Po czym babka w BOK wyciąga stos... używanych (!) pilotów, brudnych, zakurzonych, porysowanych i mówi mi, że na takie sobie mogę wymienić. Nadałem jej od... że chyba ze mnie kpi. Po czym druga siedząca obok się obudziła i ze swojej szafy wyciągnęła nowiutki pilocik zapakowany w folię. Taka przestroga ;) byś nie wymienił na jakiś syf. Najlepiej sprawdź sobie ten nowy w BOK (powinien tam być telewizor i dekoder, gdzie możesz sprawdzić, czy podstawowe przyciski normalnie śmigają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra w czasach, gdzie nowe TV 16:9 i rozdzielczość HD to niemal standard, promuje... TV analogową! To już lepiej tym co oglądali TV naziemną, wcisnąć Pakiet Stalowy z dekoderem SD.

 

Obrazek tutaj: http://imageshack.us/photo/my-images/713/001nfz.jpg/

 

Jest tak zwana "mniejszość", ludzie starsi, ludzie mniej kumaci w obsłudze 2 pilotów dla których kanały analogowe dostępne bez "dodatkowych pudełek" na poczciwym elemisie, czy innym kineskopowym TV w zupełności wystarczają.

A na dobrą sprawę co z tego że mam na dekoderku 150kanałów, ze 30 w HD, płacę furę kasy skoro na TV i tak oglądam w danej chwili jeden program :lol2:

W nawiązaniu do kolejnego komentarz pozwolę sobie na edycję. Pakiety "stalowy" czy "srebrny" jest delikatnie mówiąc nadużyciem ze strony operatora, to chyba taki "bonus" do oferty analogowej. Tak się składa, że mam porównanie do sieci kablowej w podwarszawskim Legionowie, która wycofując część kanałów z "analogu" uruchomiła w systemie DVB-T około 29 programów. Zatem osoby posiadające telewizor z głowicą DVB-T (MPEG-4) mają dostęp do całkiem przyzwoitej oferty "bez bajerów i wodotrysków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra w czasach, gdzie nowe TV 16:9 i rozdzielczość HD to niemal standard, promuje... TV analogową! To już lepiej tym co oglądali TV naziemną, wcisnąć Pakiet Stalowy z dekoderem SD.

 

Obrazek tutaj: http://imageshack.us/photo/my-images/713/001nfz.jpg/

 

Standard standardem a życie swoje.

Moim zdaniem pakiet stalowy i dekoder to nieporozumienie...Pakiet stalowy i srebrny powinien być dostępny w niekodowanym DVB-C lub nawet w DVB-T. Wtedy łatwiej byłoby przekonać analogowiczów na przesiadkę. Ale Vectra ma swoją politykę która być może jest lepsza... Jeśli pakiet stalowy ma kosztować wg. cennika 17 PLN to jest to żadna oferta. Jak można płacić 17 PLN za programy dostępne naziemnie...:-)

A analog... no cóż ciagle jest wielu takich klientów którzy go sobie cenią i im wystarcza. Jest tańszy, można go dowolnie dzielić na nieskończoną ilość telewizorów bez dodatkowych opłat, nie wymaga dodatkowego prądożernego pudła pod TV i pilota a jak ktoś ma kineskopowy telewizorek 14, 21 czy nawet 26 cali to obraz jest tak samo dobry jak z TV cyfrowej... Różnica nie warta dopłaty.

Moja babcia ma LCD Samsunga 32 cale HD Ready. Telewizor bez wbudowanego DVB-T i bez HDMI. Taki podstawowy "analogowy LCD" stworzony do analogu.

U niej cyfra z dekodera wygląda minimalnie lepiej od analogu. Róznica jakości obrazu jest tak niewielka że nie warta skórka wyprawki... Jedyna wartość dodana to więcej kanałów (pakiet złoty). Najczęściej ogląda TVP, TV Trwam, Polsat. Reszta nie jest potrzebna. Dekoder dostała za darmo bez zmiany umowy to go ma, ale gdyby musiała za niego zapłacić sam bym jej odradził. W moim mieście analog wygląda dobrze. Oczywiście dużo zależy od sprzętu i instalacji w mieszkaniu a te niestety wielu abonentów ma w opłakanym stanie...

Vectra o tym wie a pamiętać należy że połowa jej abonentów to klienci TV analogowej ! Jak myślicie dlaczego ? Ano dlatego że tym klientom nie zależy na TV cyfrowej bo gdyby zależało to by się na nią zdecydowali a w miejscach gdzie Vectra nie oferuje cyfry przeszliby na TV SAT a z różnych wględów tego nie robią.

Jeśli ktoś ogląda w TV sporadycznie wiadomości, czasem jakiś dokument czy serial to TV cyfrowa nie jest dla niego warta tych dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać abonentów odnośnie zaproponowanej mi ofercie internetu 10Mb/s + pakiet srebrny w cenie 49,9zł (łącznie z haraczem za dekoder SD).?

Od razu nadmienię, że dostęp jako taki do większej ilości kanałów TV nie jest mi potrzebny ze względu na korzystanie z odbioru TV drogą satelitarną. TV z "kabla" będzie nie jako udawać multiroom w starych kineskopowych telewizorach. Natomiast internet chciałem wziąć w zamian za posiadany mobilny (opłaty 39,9) z narzuconym limitem pobierania i prędkością w zależności od propagacji fal w mieszkaniu. Trochę naiwnie, ale myślę że te 10Mb/s uda się od czasu do czasu osiągnąć.

Bardzo proszę użytkowników o opinie w tej sprawie.

Z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w Vectrze wynegocjować niższą cenę za Canal+, ale okazało się, że chcieli ode mnie 39,99 zł za 6 Canal+. Na szczęście dostałem super ofertę z NC+ i będę Vectrze płacił mniej. Więcej informacji w stopce. Dział utrzymania klienta w Vectrze słabo, a w NC+ wreszcie poszli po rozum do głowy. Cieszę się, bo za 165 zł będę miał lepszą ofertę niż VIP w naszej kablówce:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ o czym Ty piszesz, przecież w NC+ jest AXN Spin HD i dodatkowo Planete+HD, Domo+HD Kuchnia+HD, MGMHD, BBC Knowledge HD i wiele innych, których brak w CP. Zresztą mi najbardziej zależało na FoxHD(z programów niedostępnych w Vectrze). A sportowe Polsaty i to w HD mam w Vectrze, podobnie jak Viasat w tym HD, czego nie ma w CP. Ja jestem baaaardzo zadowolony ze swojej oferty:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na FB piszą"... Pisze jeden z użytkówników. Ile w tym prawdy - nie wiadomo.

Osobiście podchodziłbym z dystansem do takich nowinek. A nawet jeśli by coś było na rzeczy to i tak daleka droga jeszcze.

 

Osobiście wolę, żeby zostało tak jak jest. Konkurencja wychodzi na dobre klientom. W przypadku klientów Vectry - cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FB piszą że aktualnie trwają finalne negocjacje przejęcia Vectrę przez UPC.

 

To dobrze czy źle?

Nie sądze by UPC było stać na Vectrę... Ale kto wie... Nie takie historie bywały. Mi ta sieć kojarzy się z dziadostwem i zacofaniem oraz internetem z ograniczeniami miesięcznymi. To jednak relatywnie stare czasy kiedy to mieszkałem w Trójmieście czyli 10-11 lat temu. Nie wiem czy jeszcze aktualne i średnio mnie to interesuje. W każdym razie nic lepszego od Vectry nie zaoferują. Majtki spadać nie będą...

Na dziś no cóż. Jeśli w ofercie będą mieli mini mini+ cyfrze oraz TVN'y HD a cena abonamentu nie wzrośnie to zostanę. Jeśli mini mini nie mają to się pożegnamy. FOX, TLC HD czy Discovery Historia mnie nie interesują.

Mam instalację DVB-T to fuzje mi nie straszne. Jak zorganizują zamach na mój portfel to odetnę sznurek i już :-)

Takie połączenie nie służy klientom. W dużych miastach tworzy się monopol a w małych rosną ceny... Czy to sposób na kryzys ? wg. mnie nie ale z punktu widzenia zarządów pewnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...