Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na kanale INFO, pojawia się informacja o możliwości wypowiedzenia umowy bez żadnej kary, z powodu wycofania kanału RTPI.

Jeśli złożę wypowiedzenie w kwietniu, to do kiedy muszę oddać sprzęt ?

Czy ktoś może ma wzór takiego wypowiedzenia ?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saa, jeżeli złożysz wypowiedzenie w kwietniu, czyli rozwiązanie umowy nastąpi z ostatnim dniem 05/2013r. Sprzęt powinienieś oddać do 14.05. Wzór umowy powinien wyglądać mniej więcej tak:

 

W związku z wycofaniem od ..........2013 roku kanału telewizyjnego ......................zwracam się z prośbą o rozwiązanie Umowy Telewizyjnej.

 

Zgodnie z § 4.1.b Warunków świadczenia Usług Telewizji Przez VECTRA S.A., który obowiązuje od 01.10.2012r.: „Dostawcy Usług przysługuje prawo do modyfikacji zakresu Usług

Telewizji, na którą została zawarta umowa przez:

- zastępowanie programów przez inne programy w celu zapewnienia liczby programów określonej w Umowie (w miarę możliwości o podobnym charakterze). Taka modyfikacja może nastąpić z ważnych przyczyn. Za ważną przyczynę uważa się w szczególności:

-zaprzestanie nadawania programu przez nadawcę,

-rozwiązanie lub wygaśnięcie umowy zawartej pomiędzy Dostawcą usług, a nadawcą,

niemożność rozprowadzania programu ze względów technicznych, ekonomicznych, organizacyjnych lub prawnych.”

 

Zgodnie z § 4.2. Warunków świadczenia Usług Telewizji Przez VECTRA S.A. „Dostawca Usług będzie informował o zmianie lub modyfikacji zakresu Usług Telewizji opisanych w § 4.1.b Warunków świadczenia Usługi Telewizji przed wprowadzeniem zmian, albo, o ile nie będzie to możliwe bez zwłoki po ich wprowadzeniu. Powiadomienie to zamieszczane będzie na Kanale Informacyjnym emitowanym przez dostawcę Usług wraz z pouczeniem o przysługującym Abonentowi prawie do odstąpienia od Umowy na zasadach określonych w § 4.3 Warunków świadczenia Usług Telewizji.”

 

Natomiast § 4.3 w/w Warunków informuje, iż w ”W przypadku, o którym mowa w § 4.1.b warunków świadczenia Usług Telewizji, Abonent uprawniony będzie do rozwiązania Umowy pod warunkiem doręczenia dostawcy usług oświadczenia w tym zakresie w formie pisemnej opatrzonej własnoręcznym podpisem Abonenta, w terminie 30 dni od dnia emisji powiadomienia o modyfikacji Usługi Telewizyjnej, o której mowa w § 4.2 Warunków świadczenia Usług Telewizji. Rozwiązanie umowy następować będzie z końcem miesiąca następującego po miesiącu, w którym Abonent złożył oświadczenie o odstąpieniu.”

 

W związku z powyższym zgodnie z § 4.3 Warunków świadczenia Usług Telewizji Przez VECTRA S.A. składam oświadczenie o odstąpieniu od Umowy Telewizji i rozwiązanie Umowy, na mocy której, dostawcy publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze, a także zwrot ulgi, o jakiej mowa w art. 57 ust 6 Prawa Telekomunikacyjnego.

 

Z poważaniem............................

 

Ja tak napisałem i rozwiązanie umowy zostało rozpatrzone pozytywnie.

 

Pozdrawiam - Jakub z Bielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapcie rozpiskę kanałów C+ od 5 kwietnia, czyli od piątku na dekoderach Vectry (teraz mi podało BOK na FB):

 

-ogólny:

Canal + Family - 144

Canal + Family HD - 145

Canal + Family 2 - 146

Canal + Family 2 HD - 147

 

- sportowy

Canal+ Sport - 212

Canal+ Sport HD - 213

 

- filmowy

Canal+ - 320

Canal+ HD - 321

Canal+ Film - 323

Canal+ Film HD - 324

Canal+ Film 2 - 325

Canal+ Film 2 HD - 326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@golbi_84 - ogólnie to nie ruszali ustawień C+ SD, HD i C+ FILM SD, HD by nie wprowadzać zamieszania. Dodali tylko na wolnych kanałach C+ FILM 2 SD i HD (specjalnie było na nie miejsce wolne). A Family umieścili w pierwszej setce, przy dosyć dziwnych numerkach, przyznaję... A oferta kanałów faktycznie dla każdej kablówki będzie taka sama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było już Canal+ i Canal+ HD dać na 142 i 143 przecież tam jest sport, koncerty, a teraz będą tez magazyny motoryzacyjny i muzyczny. A na 320, 321, 322 widziałbym Universal Channel, Universal Channel HD i Scifi.

 

Co za różnica gdzie to dali... Mogli dać na 677 albo na 960... zrób sobie własną listę kanałów i po temacie.

Poruszanie się po liście Vectry to jak obsługa TV Rubin w latach siedemdziestątych (kto miał ten wie o co mi chodzi). Przecież to bez sensu pstrykać trzycyfrowe poztcje z których nie wszystkie działają jak nie ma się pakietu VIP ...No i kompletnie nieintuicyjne, przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert03 - mam swoja listę ale według mnie Canal+ nie jest kanałem filmowym. Według mnie to powinny byc kanały premium osobno na liście kanałów. Albo przesunięte np od 150 co innego film i sport ale pozostałe to mieszanka. Podobnie Fox Life nie jest kanałem filmowym tylko rozrywkowym. A jest kilka kanałów filmowych których nie ma w ofercie jak Universal i Universal HD, Scifi, MGM HD, AXN HD, FOX i FOX HD, Polsat Film HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert03 - mam swoja listę ale według mnie Canal+ nie jest kanałem filmowym. Według mnie to powinny byc kanały premium osobno na liście kanałów. Albo przesunięte np od 150 co innego film i sport ale pozostałe to mieszanka. Podobnie Fox Life nie jest kanałem filmowym tylko rozrywkowym. A jest kilka kanałów filmowych których nie ma w ofercie jak Universal i Universal HD, Scifi, MGM HD, AXN HD, FOX i FOX HD, Polsat Film HD.

 

No ale caly czas wiekszosc z Nas nie rozumie, czemu ma prowadzic ta dyskusja..skoro potrafisz zrobic swoja liste kanalow , potrafisz poprzestawiac kanaly " do gory i na dol" to gdzie Ty widzisz problem wedlug mnie nieco zasmiecajac watek na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tylko dla klientów już posiadających C+. Więc u nas jest lepiej, bo cena pozostaje stała. W UPC trochę jak w nc+, "obowiązkową migracja" :)

Bądźmy sprawiedliwi. W vectrze cena atrakcyjna jest i owszem dla już posiadających. Nowi już będą płacić więcej :D .

Panowie po co ta dyskusja gdzie są kanały. Każdy ma własną listę i z niej skorzysta a czy nowe kanały będą ułożone wg takiego a nie innego schematu to już mniej ważne. Ważne, że będą nowe :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - ja w sumie nigdy kanałów nie przestawiałem, ale teraz sobie chyba wsadzę C+ Family 1 HD i C+ Family 2 HD pod 214 i 215, żeby mnie palce nie bolały przy przełączaniu kolejnych kanałów (w momencie wyłączenia C+ GOL i WEEKEND będą wolne). Taką listę swobodnie mogę sobie edytować i jak np. Vectra pod 214 uruchomi coś nowego, to wtedy C+ Family 1 HD wróci mi na 145? W ogóle obecny układ sportowych z Eurosportem 2 HD na 227 jest fatalny. Szkoda, że nie ma jak wsadzić go w okolice Eurosportu HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde :)), jednej z podstawowych uzytecznosci dekodera Vectry (i z tego co kojarze przewagi nad dekoderem UPC) widze , sie dopiero uczymy :).

 

Tak, mozesz edytowac jak chcesz, obok kanalu xxx mozesz wstawic TVP Kultura a zaraz jeszcze obok kanal muzyczny disco polo. Dzien pozniej jak Tobie sie znudzi kanal 3 zamien z 1 a 2gi wyrzuc i w miejsce tego wstaw TV Trwam ;)

 

Wedle potrzeb i uznania :)

 

I kto powiedzial, ze nie mozna obok siebie ustawic Eurosport HD i Eurosport 2 HD ?

 

Po prostu stworz swoja liste kanalow i mozesz zrobic z tym wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć. W sumie zawsze cierpliwie się przyzwyczajałem do tych zmian Vectry, które były dosyć częste. Mieszanie z Eurosportem mogło trochę irytować. Jutro się tym pobawię. Bo skakanie z 206 na 227 mnie dobija ;)

 

I nie musi to być 227 czy 206....

Własna lista kanałów może być np. taka:

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP3

4. POLSAT

5. TVN

6. TVP POLONIA

7. TVN7 .....

10.Eurosport

11.Eurosport2

12.Polsat Sport

13.Polsat Sport News

14.Polsat Sport Extra

15.Orange Sport

16.Sport Club.....

Itp. Itd.

Jak Vectra zmieni u siebie to u Ciebie się nie zmieni :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...