Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Opinie na temat internetu z vectry to chyba nie na to forum ? ;)

 

Internet w Vectrze to najmocniejsza ich strona i tak jak na wszystko można narzekać tak na internet nie. Prędkość zawsze taka jak w umowie dodatkowo podwojona w godzinach nocnych.

O routerach się nie wypowiadam bo nie posiadam gdyż mam starą umowę i swój sprzęt i podział na kilka komputerów w zależności od potrzeb nie stanowi problemu.

Dodatkowo mając internet z Vectry można oglądać bez dodatkowych opłat niektóre kanały telewizyjne przez przeglądarkę internetową (dokładnie jest ich 25 a usługa ta nazywa sie TV online) więc w zależności od potrzeb usługa multiroom może okazać się zbędna.

W moim mieście internet praktycznie jest zawsze i trudno powiedzieć iż jego brak pokrywa się z awariami TV ( nie ma TV jest internet). Cenowo także nie mają konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość zawsze taka jak w umowie dodatkowo podwojona w godzinach nocnych.

Przy nowych umowach już nie, niestety - mnie też to złapało i się zastanawiałem, dlaczego...

 

Bo nowe prędkości są już na tyle wysokie, że podwojenia nocne nie mają już większego sensu chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam glupie pytanie ale moze ktos juz robil taka zmiane, w tej chwili mam vectre analogowa bez zadnych dekoderow na 2 tv, jesli bede chcial teraz wciac cyfrowa i 2 dekodery SD czy potrzebne sa jakies nowe kable czy wystarczy ten ktory jest pociagniety do drugiego pokoju i po prostu kabel ktory idzie w tej chwili do drugiego tv bedzie podlaczony do dekodera i jeszcze krotki kabel z dekodera do tv ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kenzo wydaje mi sie ze rozumiem. To jeszcze jedno pytanie czy ktos ostatnio bral te dwa dekodery i moze powiedziec co to jest ta "Aktywacja usługi od 9 zł brutto" o ktorej czytam na stronie ?

 

Jeśli masz sygnał rozdzielony na 2 telewizory to niczego zmieniać nie trzeba. Kable zostają te same a TV cyfrowa już u Ciebie w kablu jest tylko nie masz jej czym odebrać :-).

Jeśli wybierzesz dekodery HD to monter wymieni jedynie wtyczki na końcu kabli i być może gniazdko lub rozgałęźnik ( w zależności od tego co masz obecnie). Jeśli dekodery SD to nic nie trzeba wymieniać. Podłączasz kable antenowe do dekoderów i działa.

Telewizor podłączy z dekoderem krótkim kablem od dekodera do TV by zachować funkcję TV analogowej tak jak było do tej pory.

 

Aktywacja drugiego dekodera kosztuje dodatkowo gdyż drugi dekoder to osobna usługa - tzw. multiroom. Obecnie jest "promocja" na drugi dekoder i można go otrzymać taniej niż było wcześniej. Wybierając tę usługę płacisz dodatkowo aktywację i doliczona jest kwota do abonamentu ( w zależności od posiadanego pakietu i wybranego dekodera). Wysokość aktywacji jest różna i zależy od tego na jak długo podpisujesz umowę. 9 PLN jest dla umowy na 36 miesięcy. Krótrzy okres trwania umowy - 24 miesiące oznacza opłatę 29 PLN.

Dodatkowo do aktywacji doliczana jest też jednorazowa opłata aktywacyjna za korzystanie z drugiego zestawu do odbioru TV cyfrowej i wynosi 119 PLN dla dekodera HD (szczegóły dopytaj w BOK lub sprawdz na stronie Vectry). http://www.vectra.pl/repository/vectraF ... TIROOM.pdf

Reasumując:

Drugi dekoder HD przy pakiecie platynowym i zobowiązaniu na 36 miesięcy to dodatkowo do abonamentu co miesiąc 7,50 PLN.

Dodatkowo jednorazowo na starcie tej usługi płacisz 9 PLN + 119 PLN = 128 PLN. Więc 9 PLN jak piszą to jest końcówka opłaty :-). Przed nią jest jeszcze 120 :-). Ale to i tak taniej niż było jeszcze miesiąc temu :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedługo bo 3 grudnia zostaną zastąpione kanały z rodziny zone

czyli zone europa zmieni sie w CBS Europa zone romantica zmieni sie w CBS Action zone reality zmieni sie w CBS Reality i club tv zmieni sie w CBS Drama

i będą nadawać inne programy inne od tych co prezentują obecnie

Właśnie, zmiany obejmą program Zone Romatica i rozumiem, że z powodu wyłączenia (zmiany nazwy i ramówki) tegoż kanału będzie można wypowiedzieć umowę z Vectrą? Ten program oprócz nazwy zmienia także całą tematykę swojej ramówki. Podobne wątki, dotyczące w/w programu (jego wyłączenia) istnieją w dziale Cyfrowego Polsatu i Cyfry+ i tam jest oficjalnie potwierdzone, że wprowadzana zmiana (Zone Roamtica) umożliwia złożenie wypowiedzenia umowy zawartej u w/w providerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj UPC dodał FOX HD do swojej oferty cyfrowej. Ich abonenci mają ponadto dostęp do znakomitego Sundance Channel HD. My mało że nie mamy tych kanałów to jeszcze z końcem grudnia starcimy najlepszy na rynku kanał dokumentalny Planete+. Bardzo duże nadzieje wiąże z tym że Vectra będzie musiała udostępnić swoje łącza innym operatorom. Marzę żeby UPC zaoferowała swoje usługi w miastach w których jest Vectra. Mimo że UPC jest droższa od Vectry to podpisałbym z nimi umowę bez wahania. Skończyłbym z Gdyńskim dziadostwem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze jest Planete+, emitują najwięcej interesujących mnie filmów dokumentalnych i organizują co roku rewelacyjny doc film festival, dla Ciebie jest NG. Kwestia gustu...Będzie mi Planete+ przez rok (tyle jeszcze mam umowy z Vectrą) bardzo brakowało. Później szukam innego operatora, który nie wyłącza kanałów opierając się na nie istniejące badania wśród abonentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planete+ rzeczywiście strata, ale nie na tyle, bym rezygnował.

 

Bardzo duże nadzieje wiąże z tym że Vectra będzie musiała udostępnić swoje łącza innym operatorom.

A ja mam nadzieję, że nie dojdzie do tego. Vectra rozwijała swoją infrastrukturę i o ile UPC albo kto inny by sobie mógł korzystać, to Orange z tym swoim śmiesznym i żałosnym internetem. Mają beznadziejną infrastrukturę, powyżej 10Mbps to na przykład jak tak słucham po ludziach to jest to wyczyn u mnie w mieście a tak będą mieli dobre kable nie ruszając praktycznie palcem. Nigdy nie byłem tak negatywnie nastawiony do jakiegoś pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki udostępnieniu łącz, abonenci dostaną możliwość wyboru operatora, nie będą skazani np: na Vectrę. Może wreszcie operatorzy nie będą robić łaskę że włączą do swojej oferty kanał którego chcą abonenci. Jeszcze do tego mogą spaść ceny bo operatorzy będą między sobą konkurować aby zdobyć abonenta...Więc Twój argument że ten czy inny operator dostanie dostęp do sieci nie ruszając palcem jest śmieszny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chodzi mi o to, bo to mi się podoba, ale nie podoba mi się to, że takie Orange, które wchłonęło tp, które nie robiło niewiele przez x lat żeby poprawić swoją infrastrukturę będzie trzepało kasę kosztem innych. Gdyby np. Ci, co oferują internet po kablach tepsy nie miały dostępu do tego, co oferują kablówki to byłoby świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chodzi mi o to, bo to mi się podoba, ale nie podoba mi się to, że takie Orange, które wchłonęło tp, które nie robiło niewiele przez x lat żeby poprawić swoją infrastrukturę będzie trzepało kasę kosztem innych. Gdyby np. Ci, co oferują internet po kablach tepsy nie miały dostępu do tego, co oferują kablówki to byłoby świetnie.

Po co Orange ma inwestować w infrastrukturę skoro później musi ją udostępnić innym? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...