Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

koksik naprawdę nie masz nikogo kto odrobinę zna się na kompach??

Popytaj ponieważ to naprawdę prosta sprawa a pozwoli Ci zaoszczędzić parę złotych.

 

Każdy router powinien dać radę odebrać sygnał z vectry. U mnie nawet przez jedną (bardzo grubą) ścianę jest już sygnał słaby więc zorientuj się, poczytaj.

Parę złotych więcej i masz lepszy sprzęt z większą ilością funkcji i zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam router LinkSys Cisco model chyba WR 150N. W Vectra na 100% będzie działał bo już montowałam. W Euro AGD ostatnio w promo kosztował 99 pln. W zestawie płtyka instalacyjna. Konfiguracja po polsku a wszystko przypomina wgranie jakiegoś prostego programu. Do tego w przeciwieństwie do TP Linka Cisco posiada swoją infolinję. A czasami może się to przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam routera TP-LINK, który działa z Vectrą bezproblemowo i tak prostej konfiguracji routera nie widziałem, a nie jest, to nie mój pierwszy router. Dokładnej ceny mojego routera nie pamiętam, ale koszt nie przekroczył 50 zł. Nie rozumiem dlaczego płacicie abonament za WIFI skoro za niewielkie pieniądze można używać własnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam router TP - LINK gdy go podłącze to z 16 mb na komputerze głównym robi mi się 2 mb a na laptopie działa dobrze nie wie jak go podłączyć żeby było ok

 

Za mało informacji podajesz a poza tym twój ewentualny problem dotyczy konfiguracji routera lub poprawienia połączenia WiFi i rozwiązania szukaj na forach o tematyce połączeń sieciowych (podział internetu). To, że internet masz od Vectry nie ma tu żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić czy na kompie są aktualne sterowniki na karcie sieciowej

 

Nie pisz bzdur. Z przedstawionej sytuacji jednoznacznie wynika, że sterowniki są prawidłowe bo karta sieciowa działa poprawnie, poza tym nie muszą być najnowsze - sieciówka to nie karta graficzna i wystarczą podstawowe sterowniki choćby te domyślne z MS Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić czy na kompie są aktualne sterowniki na karcie sieciowej

 

Nie pisz bzdur. Z przedstawionej sytuacji jednoznacznie wynika, że sterowniki są prawidłowe bo karta sieciowa działa poprawnie, poza tym nie muszą być najnowsze - sieciówka to nie karta graficzna i wystarczą podstawowe sterowniki choćby te domyślne z MS Windows.

 

 

 

to co ja mam zrobić z tym routerm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Arkon: Do Vectra-01

Bardzo proszę o informację, kiedy będzie dostępne EPG na Canal+HD, Canal+ Weekend.

 

Jaceknokia: ........doręczenia Dostawcy Usług oświadczenia w tym zakresie w formie pisemnej, w terminie 30 dni oddnia otrzymania pisemnego powiadomienia..........

 

Vectra-01 a ci co mają e-fakturkę? To mają się cmoknąć w korek?

 

Koksik1000: witam chcialbym sie was zapytać jak jest teraz z internetem wifi w vectrze mam modem ,,thompson cable modem" i chciałbym miec internet wifi z którego bede korzystał w lapku i telefonie,na stronie vectry przeczytałem że aktywacja wifi to 1.22 zł a pełna swoboda to 10 zł i teraz moje pytanie brzmi co to jest pełna aktywacja,na stronie vectry przeczytałem że moge kożystać z internetu wifi na odległośc 100m w budynku czy to oznacza że pełna swoboda to ponad 100 m a 1.22 zł płace za aktywacje na terenie tych 100 m?? i jeszcze jedno pytanie:Czy oni mi te wi fi odblokuja na tym modemie czy dadza mi własny router jakiś??

 

misiek1939: Jak Wy jesteście otwarci na współpracę z Polsatem-to nieprawda.Dzwoniłem wczoraj do sekretariatu Polsatu,odpowiedziano mi,że Vectra absolutnie nie stara się o włączenie u siebie ich programów,a dowodem na to jest,że inne wszystkie sieci mają programy polsatowskie,natomiast Vectra tego nie chce .Kto więc tu mija się z prawdą? Proszę mi napisać jakie starania robi Vectra w tym kierunku.

Proszę jak najszybciej dać EPG na wielu programach na których go dotąd nie ma,szczególnie na Canale+HD,Travel HD,poprawić nazwę kanału MTVN HD.Dlaczego dotąd nie ma konfiguratora,każdy powinien móc se indywidualnie ułożyć paczkę usług,skoro Vectra z góry opracowała i narzuciła niezbyt przemyślane paczki.Nie każdy chce mieć w paczce np. internet mobilny.Brakuje paczki:Pak.Platynowy z dekoderem HD+intrenet 16(lub 8 MB)+telefon 100minut (lub 300)-taką paczkę można było by skalkulować na 110-120 zł (porównując z ceną paczki za 89,90 zł bez telefonu jak jest w ofercie paczek na Waszej stronie).Na pewno cieszyła by się ona dużym powodzeniem.

Proszę o szybką odpowiedź.

 

Jaceknokia: zgodnie z regulaminem ogólnym (punkt 4.6), powiadomienie o zmianach programowych, które mogą być podstawą do wypowiedzenia umowy bez konsekwencji - dostarczane jest przez firmę w formie pisemnej. Jesteśmy zobowiązani do powiadomienia o przysługującym prawie do odstąpienia od umowy w przypadku braku akceptacji zmian każdego abonenta - a zatem też osoby rozliczające się z nami za pomocą e-faktur..

koksik1000: jeżeli zamówisz usługę WiFi, to twój obecny modem zostanie wymieniony przez naszego pracownika na nowy - z punktem dostępowym. Związane jest to z jednorazową opłatą w wysokości 1,22 zł. Aktualnie, miesięczna opłata za usługę wynosi 5 zł - jest to cena promocyjna. Pełna swoboda to możliwość korzystania z internetu bez kabli w promieniu 100 metrów od miejsca zainstalowania punktu dostępowego.

 

misiek1939: Nie możemy skomentować stanowiska sekretariatu Polsat, gdyż nie wiemy z kim rozmawiałeś i czy osoba ta była upoważniona do wydawania takich oświadczeń. Wybacz, ale nie sądzę też, aby firma wydała tak dalece idące oświadczenie.

 

Jak zawsze - dziękujemy za wszystkie uwagi.

 

W kwestii EPG: przypominam tylko, że nie jest to kwestia zależna tylko od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić czy na kompie są aktualne sterowniki na karcie sieciowej

 

Nie pisz bzdur. Z przedstawionej sytuacji jednoznacznie wynika, że sterowniki są prawidłowe bo karta sieciowa działa poprawnie, poza tym nie muszą być najnowsze - sieciówka to nie karta graficzna i wystarczą podstawowe sterowniki choćby te domyślne z MS Windows.

 

Bezczelnością z Twojej strony jest zarzucanie komuś pisania bzdur ale to tylko świadczy o Tobie że jesteś niekompetentny w tym temacie.

Moja rada opierała się na własnym doświadczeniu. Miałam taką sytuację że najpierw internet przez WiFi na kompie się spowolnił a później nie mogłam się połączyć z siecią. Zadzwoniłam na infolinię do Cisco i konsultant właśnie poradził mi aktualizację sterowników na karcie sieciowej. A druga sprawa jest taka, że jak możesz pisać że coś jest nie tak z ustawieniami Rutera skoro na drugim kompie korzystającym z tej sieci internet śmiga z dobrą prędkością. Na 99% coś jest nie tak z ustawieniami na kompie i proponuję zacząć od sterowników karty sieciowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Vectry 0-1

 

Cytuję....."misiek1939: Nie możemy skomentować stanowiska sekretariatu Polsat, gdyż nie wiemy z kim rozmawiałeś i czy osoba ta była upoważniona do wydawania takich oświadczeń. Wybacz, ale nie sądzę też, aby firma wydała tak dalece idące oświadczenie....."

 

Proszę przeczytać dokładnie mój post i udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania,a nie odpowiadać tak wybiórczo.Nic nie odpowiedziałeś w sprawie paczek,konfiguratora,nic nie dowiedziałem się czy w ogóle są prowadzone rozmowy z Polsatem.Polsat nie wydał mi żadnego oświadczenia,tylko Pani z sekretariatu (mogę podać nr.telefonu) powiedziała,że wcale nie staracie się aby programy Polsatu były w Waszej ofercie.I to jest fakt nie podważalny,bo czemu inne sieci je mają ,a Wy nie? Czekam na konkretną odpowiedź na wszystkie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy dostępność EPG na Canal+ HD szybciej trwało uruchomienie tej usługi niż wprowadzenie tego kanału oferty. Zastanawiam się ile trzeba będzie znowu czasu żeby wprowadzić do oferty Vectry nowe kanały Canal+ Gol HD i Canal+ Weekend HD, a może na to pytanie odpowie przedstawiciel Vectry w tym wątku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Canal+ GOL HD i CANAL+ WEEKEND HD będą oficjalnie 28 października i pytanie czy Vectra odrazu doda te kanały czy znów będziemy musieli tyle miesięcy czekać to ważne bo oglądanie dalej meczy Premier League La Liga i Serie A w jakości SD to nieporozumienie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie chce najbardziej śmiać jak dostaje szybciej odpowiedzi ze strony przedstawiciela na jakimś forum niz mailowo jakieś 4 dni temu napisałem do vectry 2 maile na które nawet nie dostałem potwierdzenia że dostali a które powinno mi przyjsć w przeciągu 10 minut,pisało że może to wynikać z błędnego maila ale sprawdzilem to i potwierdzenia dalej nie mam:P prośba do vectry0-1 żeby to sprawdzic bo sie z wami skontaktować nie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić czy na kompie są aktualne sterowniki na karcie sieciowej

Nie pisz bzdur. Z przedstawionej sytuacji jednoznacznie wynika, że sterowniki są prawidłowe bo karta sieciowa działa poprawnie, poza tym nie muszą być najnowsze - sieciówka to nie karta graficzna i wystarczą podstawowe sterowniki choćby te domyślne z MS Windows.

to co ja mam zrobić z tym routerm

Podajesz zdecydowanie za mało informacji o czym już wcześniej wspomniałem. Nikt ci nie pomoże nie wiedząc w jaki sposób łączysz komputery z routerem, czy masz ustawionego jakiegoś QOS'a, podział pasma itp. Jeśli łączysz się przez WiFi to w jakim standardzie (b/g/n) i jakie przeszkody są po drodze (ilość i rodzaj ścian, wyposażenie mieszkania na drodze sygnału itp), z jakich anten korzystasz w routerze i komputerach i jak są ustawione. Nie wiemy też na czym opierasz swoją tezę, że jeden z komputerów nie korzysta z całego dostępnego pasma, czy tylko tak ci się wydaje, czy może dokonywałeś jakieś pomiary, jeśli tak to jakie, czy w czasie pomiarów drugi komputer był odcięty od neta. Jak masz skonfigurowane udostępnianie połączenie w routerze, czy masz ustawione szyfrowanie połączenia itp. Gdy nie mamy podstawowych informacji to trudno nawet teoretyzować. Poza tym polecam zmienić forum bo to traktuje zupełnie o czymś innym.

Proponuję sprawdzić czy na kompie są aktualne sterowniki na karcie sieciowej

Nie pisz bzdur. Z przedstawionej sytuacji jednoznacznie wynika, że sterowniki są prawidłowe bo karta sieciowa działa poprawnie, poza tym nie muszą być najnowsze - sieciówka to nie karta graficzna i wystarczą podstawowe sterowniki choćby te domyślne z MS Windows.

Bezczelnością z Twojej strony jest zarzucanie komuś pisania bzdur ale to tylko świadczy o Tobie że jesteś niekompetentny w tym temacie.

Moja rada opierała się na własnym doświadczeniu. Miałam taką sytuację że najpierw internet przez WiFi na kompie się spowolnił a później nie mogłam się połączyć z siecią. Zadzwoniłam na infolinię do Cisco i konsultant właśnie poradził mi aktualizację sterowników na karcie sieciowej. A druga sprawa jest taka, że jak możesz pisać że coś jest nie tak z ustawieniami Rutera skoro na drugim kompie korzystającym z tej sieci internet śmiga z dobrą prędkością. Na 99% coś jest nie tak z ustawieniami na kompie i proponuję zacząć od sterowników karty sieciowej.

A zauważyłaś, że kolega luk14144 napisał, że gdy net jest podpięty bezpośrednio do tego komputera (bez routera) to problemu nie ma i net działa z pełną szybkością 16Mb/s. Dalej się upierasz, że to sieciówka? To jak to wytłumaczysz, że jest ona sprawna gdy nie ma routera, który jest (powinien być) przeźroczysty dla komputera w sieci?

Bo konsultant z Cisco coś ci powiedział? No takie rady na poziomie berka kucanego to sobie daruj. Szkoda słów. Ty nawet nie wiesz jak się pisze "router".

 

P.S. Z wykształcenia jestem informatykiem a zawodowo od 15 lat zajmuję się m.in. budową sieci logicznych także na dużych obiektach typu urzędy, szkoły ale chylę głowę przed tobą jako "bezczelny i niekompetentny w tym temacie" jak to mnie raczyłaś nazwać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Koala01

 

Kolega Luk14144 napisał:

ja mam router TP - LINK gdy go podłącze to z 16 mb na komputerze głównym robi mi się 2 mb a na laptopie działa dobrze nie wie jak go podłączyć żeby było ok

 

Więc sam sobie odpowiedz kto ma rację?

Napisał wyraźnie że przez router na jednym kompie ( laptopie) jest ok. A na komp już nie.

Czytaj uważnie. A później kompentuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...