Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

No ba, Wy myślicie, że paczkę FilmBoxów włączą do złotego lub platyny?

@lukas_k Nie myślimy. My wiemy, ze tak się stanie. Z kanałów premium z rodziny FILMBOX'a miano nosi tylko FILMBOX EXTRA, gdzie czasem można oko zawiesić. A sam FILMBOX pewnie zostanie udostępniony w platynce, aby podrasować jakość tematyczną pakietu platynowego. A więc kolejny nowy kanał HD w ofercie Vectry już znamy. To będzie ... :P filmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem dekoder PVR - w piątek (27.11) mają przyjść Panowie z Vectry i dokonać montażu :D Oczywiście po testach pozwolę sobie na podsumowanie funkcjolaności dekodera.

Uwaga - przy zamawianiu, należy podać że chce się wziąść dekoder w promocji na 2 miesiące - inaczej od razu naliczą opłatę za aktywację dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas montaż samodzielny odpada - tylko przez montera.

Jak już do mnie przyszedł z nagrywarką, to poprosił o nóż, bo nie miał jak kabla uciąć :) Ehh, szkoda słów... Na resztę instalacji nawet nie spojrzał, więc też uważam, że dla tych "zdolniejszych" abonentów powinna istnieć opcja samodzielnego montażu.

 

A co do oferty na drugi dekoder, to go sobie właśnie odebrałem przed chwilą. Co prawda trochę na wariackich papierach - nie mają jeszcze stosownych dokumentów, przy mnie kierowniczka BOK-u dzwoniła do centrali z pretensjami, że nadal nie mają regulaminów do drugiego dekodera. W mojej umowie usługa została ładnie nazwana "Platyna (drugi STB)" :)

Wygląda na to, że w Jeleniej Górze byłem pierwszym klientem po drugi dekoder.

A na razie czekam na aktywację obydwu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic trudnego a czy wiecie że podłaczyć można jak ktos ma NET to zamiast rozdzielac sygnał na tv i net wpinamy kabel do dekodera HD PVR i można zrezygnować z modemu bo podobno jest w tym dekderze. Dlatego powinnni przyjśc. Info od technika ja mam pdołączone do testów normalnie.

 

A co do do FilmBox to jeśli 3 jako premium a głowny FilmBox w normalnym pakiecie to raczej powinien to byc złoty bo ianczej żeby wziąść wszystkie FilmBoxy bedzie sie zmuszonym wziaść platyne i ten dodatkowy pakiet. No ale to Vectra tu Eurosport 2 i Sportklub + jest w pakiecie premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w BOK-u (Kielce) powiedziano, że dekoder PVR można sobie zainstalować samemu bo to nic skomplikowanego, natomiast za przyjście montera jest pobierana opłata.

 

Nie dokońca jest to prawda - nie ma możliwości instalacji samemu - do montażu musi przyjść monter z Vectry (ze względu na to iż sam dekoder PVR ma wbudowany modem i aby uniknąć w późniejszym czasie reklamacji że "cos nie działa", przychodzi monter celem dokonania prawidłowej instalacji sprzętu)

Sam modem w przyszłości będzie wykorzystywany przy współpracy z VOD, oraz może celem udostępniania określonej zawartości dostępu do internetu (np. wybrane strony internetowe)

Przy instalacji dekodera PVR - monter Vectry nie pobiera żadnej opłaty - opłata jest naliczana (za dzierżawę dekodera lub za aktywację) tylko na fakturze wystawianej przez operatora, za usługi danego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj był instalator i zainstalował dekoder PVR. Wszystko działa jak należy. Muszę przyznać, że PVR to jest to!

Przy okazji pan istalator poinformował mnie, że za miesiąc Vectra wyłącza kanały analogowe (ja akurat korzystam na drugim telewizorze z kanałów analogowych - wykorzystuję przelotkę na dekoderze HD), więc drugi telewizor przestanie mi działać.

Mam nadzieję, że do tego czasu Vectra wprowadzi usługę multiroom we Wrocławiu za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam dekoder STB HD od niedawana dopiero i w związku z tym mam kilka pytań.

1. Dlaczego w dekoderach STB HD nie ma i nie będzie dostępna opcja timera? Bo nie wiem jak mam rozumieć takie wyjaśnienie, ze niestety timer nie będzie dostępny w STB HD, będzie w STB PVR?? W czym jest problem z jakże prosta ale i przydatna funkcja która była chociażby w wysłużonym dekoderze SD?

2. Czy u pozostałych osób również często włącza się EPG np. zamiast Menu jak również zauważyłem, że czasami po wybraniu numeru kanału z pilota dekoder nie reaguje... Taki soft czy mój egzemplarz?

3. Mam tez pytanie o połączenie TV (Samsung LE37B650) z STB HD kablem HDMI, czy przy tego rodzaju połączeniu, TV nie przełącza się sam po włączeniu dekodera, tak jak to jest zazwyczaj w przypadku połączenia SCART?

 

pzdr i z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wersję softu jaką masz w sowim dekoderze HD.

AD1 - fakt, tego też nie rozumiem - dekoder HD i dekoder HD PVR to jest to samo (za wyjatkiem, że w PVR jest dodany dysk HDD i modem). Sama funkcja timera jest czysto softwerowa, więc może w przyszłosci Vectra wypuści nowyszy soft z funkcją timera.

AD2 - w moim przypadku jest OK (TV sam się przestawia na odpowiednie wejście, gdzie jest dostarczany aktywny sygnał) - może u Ciebie w ustawieniach TV jest taka opcja ?

AD3 - Osobiscie posiadam dekoder HD już ponad rok i na obecną chwilę nie mam tych problemów (fakt, we wcześniejszych softach był problem z EPG) - co do braku reakcji dekodera na sygnał z pilota (może baterie w pilocie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc timera pewnie się nie doczekamy w STB HD, na dziś dzień nie zamierzam brać PVR aby mieć i tę extra "opcję" bo to żadna promocja. A ta aktywacja... Szkoda słów.

Soft wersja v2814_5. Chyba ostatni dostępny na dziś.

Ad3. Przeskanowałem chyba całe menu kilka razy i nie widzę takiej opcji, wgrałem nowe firmware ale to też nie pomogło. Automatycznie "wybiera" tylko saygnał SCART. Szukam cały czas odpowiedzi, bo denerwuje mnie już za każdym razem wybieranie źródła gdy włączę STB HD i znalazłem na innym forum gdzie napisano, że aby źródło automatycznie przełączało się np. z oglądania TV na źródło HDMI (w tym przypadku HD STB) obydwa urządzenia muszą wspierać technologię HDMI-CEC (Consumer Electronic Control) które występuje już w wersji 1.3a HDMI. Moje pytanie - czy dekoder STB HD wspiera tę technologię?

Gdzie indziej napisano, że problem ten rozwiąże kabel I-HDMI ale póki nie będę miał pewności nie będę kupował kolejnego kabla w ciemno tym bardziej, że z tego co czytam kabel ten "eliminuje" problem HDCP, którego u mnie nie ma, no może mała drobnostka... ale z tym da się żyć, działa wszystko a jak dekoder wyłączę razem z tv to nie drażni napis już na dekoderze. Ech ze starym poczciwym CRT nie było takich problemów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj był instalator i zainstalował dekoder PVR. Wszystko działa jak należy. Muszę przyznać, że PVR to jest to!

Przy okazji pan istalator poinformował mnie, że za miesiąc Vectra wyłącza kanały analogowe (ja akurat korzystam na drugim telewizorze z kanałów analogowych - wykorzystuję przelotkę na dekoderze HD), więc drugi telewizor przestanie mi działać.

Mam nadzieję, że do tego czasu Vectra wprowadzi usługę multiroom we Wrocławiu za rozsądną cenę.

 

Według mnie nie wyłączą tak szybko sygnału analogowego. U mnie na osiedlu jest pełno osób które maja jakiś pakiet startowy i odbierają analogowo.Nie wydaje mi się by vectra dała im dekodery technisata za darmo w tak niskim pakiecie 9,90zł,a w tym przypadku byłby niezbędny do oglądania.Dla mnie było by to dobre rozwiązanie dlatego iż skasowało by wszystkich co nielegalnie ciągną sygnał z gniazdek które wcześnie inna telewizja kablowa im zamontowała(bo te vectra wykorzystała do swojej emisji) i mają w domach, a gdy vectra chodziła z ofertami to twierdzili że nie chcą kablówki .Psuje to sygnał uczciwym abonentom.

Powinni każdemu dać technisata co by skasować nielegalne oglądanie analoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszedł ktoś z was do upc to jakie były powody [w-wa] ? bo zastanawiam się czy nie przejść do vectry

Zamówiłbym np pakiet vip + net 16mb za 214 zł + 5.9 dzierżawa pvr + 175/12 aktywacja = 234.5 średnie abo przez rok

 

W upc przy przedłużeniu podobny pakiet mam

max hd z pvr + net 15mb = 148 + c+ i hbo za 40zł przez 6mc = 188

ale pewnie wziąłbym z netem 30mb i wtedy było by 200 zł

 

Na plus upc to widzę dobry net z uploadem 2mb. Z torrentów nie korzystam ale rs i remote desktop tak. Jest jeszcze darmowe wifi

Na plus vectry to znacznie lepsza i bogatsza oferta tv szcz w pakiecie vip. Upload 512kb to trochę mało. Powstrzymuje mnie ta opłat aktywacyjna i ew możliwość że jak vectra już zbierze klientów to podniesie ceny

175 zł za aktywacje to zdzierstwo.Dla porównania aktywacja nagrywarki w UPC kosztuje 10zł...

Masz troszkę zakłamane dane: dekoder PVR: aktywacja 50zł, dekoder PVR HD: 100zł...

Ja płaciłem 1zł za pvr hd w upc, w aster jest 199 ale można wziąć najpierw zwykły a potem wymienić na pvr hd i wtedy koszt aktywacji wyniesie 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie dokonać małej analizy porównawczej, bo bardzo kusi mnie najnowsza promocja Cyfry+. Porównania dokonałem przy założeniu, że zależy mi na dekoderze PVR oraz multiroom i ofercie programowej mniej więcej na poziomie pakietu platynowego... Przy Cyfrze+ korzystam z aktualnej promocji komfort+ z TV LCD za 1zł (trzeba wziąć C+ i HBO), w Vectrze biorę umowę na 18 miesięcy z rabatem 15% na platynę...

Oto moje wyniki (Niestety, po wklejeniu rozwala się formatowanie :/):

CYFRA+ | VECTRA platyna

aktywacja | 1 zł | 175 zł

antena 80cm+ dekoder do multiroom | 150zł | 0 zł

Dekoder przez całą umowę miesięcznie: | 10 zł | 15 zł

Drugi dekoder miesięcznie: | 0 zł | 6 zł

Czy na drugim dekoderze to samo? | tak | nie

Abonament 1-6 miesiąc: | 56,90 zł | 92,40 zł

Abonament 7-12 miesiąc: | 86,80 zł | 92,40 zł

Abonament 13-24 miesiąc: | 118,75 zł | 92,40 zł

TOTAL KOSZT 24 miesiące | 2 287,20 zł | 2 217,60 zł

Atuty programowe: | Canal+, HBO | Polsaty, bajki

Dodatkowe zyski: | TELEWIZOR ZA 1zł | brak

 

Koszt porównywalny, ale tych polsatów i bajek szkoda... Z drugiej strony Canal+, HBO i telewizorek LCD do sypialni za friko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze Ty też scorpion wahasz się nad wzięciem cyfry+. Z Twojego przeliczenia

CYFRA+ | VECTRA platyna

antena 80cm+ dekoder do multiroom | 150zł | 0 zł

zaintrygowała mnie cena 150,- ( mam rozumieć, ze liczysz cenę zakupu dekodera na własność ).

Ja już postanowiłem, na początku grudnia lecę do cyfry+ zamówić ich ofertę. . Tylko niewiadomą pozostaje co wymyślą w tej nowej-grudniowej promocji ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, drugi dekoder do multiroom musisz kupić - koszt to 70zł. Druga składowa tej kwoty to antena 80cm, bo ta po nce jest za mała dla mnie, talerz 80cm bez konwertera bez problemu za 80zł można kupić...

 

Na początku grudnia - bardzo rozsądnie, pierwszy niepełny miesiąc jest za friko, więc lepiej na początku miesiąca zamówić :D

d107 - zamów przez neta - będziesz miał dodatkowy 1 miesiąc z rabatem! :)

 

Dziś pytałem o tą ofertę w Vobisie i trochę się zaniepokoiłem, bo kobieta powiedziała, że zainteresowanie jest tak duże, że telewizory za 1zł będą rozsyłane dopiero w drugiej połowie stycznia, a i na dekoder PVR trzeba czekać do 3 miesięcy :/

Żeby się tylko nie okazało, że Cyfra tak wielu klientów złapie, że w grudniu wycofają tą promocję...Oby nie, bo chyba też tak pójdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko szkoda, ze nie możemy tak porozmawiać o promocjach Vectry :oops: , tylko zmuszeni jesteśmy przejść do konkurencji, gdyż Nasz operator słabiutko z promocjami na święta i jeszcze te chorendalne ceny za aktywacje :x

 

@scorpion

Tak naprawdę z tymi dekoderami PVR HD jest tak, że nie prawdą jest do 3 miesięcy wegetowania na dekoderku SD w oczekiwaniu na PVR, tylko do 2 no może góra 3 tygodnii, zależy jaka lokalizacja.

promocja z tv LCD 23" jest do końca 30 XI '09 ( czyli do jutra ). Od grudnia mają czymś uderzyć nowym ( nowy dekoder PVR HD 500 GB, i chyba prestiż+ za 99,- ) ale szczegóły od wtorku zostaną ogłoszone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Vectra nigdy nie miała żadnych wystrzałowych promocji. Bardzo długo liczyłem, że na koniec roku zrezygnuję z nki i wrócę do Vectry, bo wprowadzą wreszcie PVR. Zawsze wychodziłem z założenia, że kablówka jest lepsza od satelity, ale Vectra konsekwentnie utwierdza mnie w przekonaniu, że tak nie jest. Nka wprowadziła Turbo-dymo-dekoder, ale przysnęła z multiroomem. Miał być w listopadzie, ale jak widzę, że w każdej promocji dodają Telewizję na kartę to wiem, że to jest proteza w miejsce mutiroomu i prawdziwego chyba nie będzie zbyt szybko.

Cyfra? Zawsze byłem uprzedzony do ich softu w dekoderach, ale jak mi oferują takie korzyści, to byłbym nierozsądny, tkwiąc w Vectrze, która pewnie teraz już drukuje na Nowy Rok list od dyrektora z info o kryzysie i podwyżce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Vectrze, która pewnie teraz już drukuje na Nowy Rok list od dyrektora z info o kryzysie i podwyżce....

To już jest raczej przesądzone ( doświadczenie z ubiegłych lat ), że od 1 marca 2010 ceny np. pakietu złotego pójdą w górę. Jak jeszcze chcą dołożyć do końca roku ESKA.TV i FILMBOX do złotego to napewno tak się stanie.

 

Na soft cyfry+ i ich EPG można przymknąć oko :wink: przynajmniej systematycznie starają się je poprawiać. A te pofity fakt - przyciągają jak muchę do g... :censored::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...