Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem na hotline. Dowiedziałem się ze SMS dostało całe bielsko ale modernizacja była przeprowadzona na poszczególnych ulicach: Dygasińskiego, Wapienna, Lipnicka, reszty nie pamiętam... i dotyczyła PRZEPIĘCIA SIECI SWIATŁOWODU.

 

Arkon, czy na dekoderze pojawiła się może modulacja QAM256? Jak możesz to sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bielsku-Bialej na oś Karpackim występują chwilowe zaniki programów, pisze brak sygnału ,po jakiś 30 sekundach wszystko wraca do normy.Takie zaniki występuja przeciętnie dwa trzy razy na godzine.Chciałem zapytać czy spotkał się ktoś z tym problemem ,w Boku mówią że to problem dekodera ,ale taka sytuacja występuje u innych osob też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

występują chwilowe zaniki programów, pisze brak sygnału ,po jakiś 30 sekundach wszystko wraca do normy.Takie zaniki występuja przeciętnie dwa trzy razy na godzine.Chciałem zapytać czy spotkał się ktoś z tym problemem ,w Boku mówią że to problem dekodera ,ale taka sytuacja występuje u innych osob też.

hmmm, problem znany.

Osobiście podejrzewam że problem tkwi w prędkości otrzymywanych danych przez dekoder.

Dekoder dostaje prawidłowe dane zbyt wolno i nie mogąc ich "przetrawić" płynnie, to traktuje je jako błąd.

 

To jest tylko moje domniemanie jako laika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zlozylem dzis wypowiedzenie w lokalnym BOK. Umowa dobiega konca ostatniego sierpnia. Pracownik zaproponował mi umowe umowe na 24mc ZLOTY+internet 8mb+100minut za 99zl/mc z dekoderem HD. Wiec nie musze placic dzierzawy 16zł miesiecznie. Aktywacja tez tylko 1zł. Interesuje mnie pakiet jeszcze sport na ostro, ale jest za 25 zł i pracownik powiedzial mi ze nie dostane taniej takiego pakietu. Czy to jest dobra oferta, czy jest szansa ugrac cos jeszcze z tym pakietem sport na ostro taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacicie cena paczki zawiera cenę PVR

Też tak sądzę.

Bosman a czy nie lepiej byłoby wziąć platynę. Ostatnio przedłużałem a właściwie to aneksowałem umowę(już po 12miesiącach sami do mnie dzwonili) i warunki były o niebo korzystniejsze dla platyny niż dla złota(tańsze pakiety dodatkowe, szybszy net)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon a na fakturze nie masz wyszczególnionej opłaty za dzierżawę dekodera?. Ile płacisz w takim razie w całości bo wydaje mi się, że te opłaty są jakoś wliczone w abonamencie..

Edit

Z tego co zauważyłem to 103 zł(jeśli aktualny masz opis). Ja płacę 130 zł ale mam platynowy zamiast złotego + erotyka i net 24/64 bez wi fi. Reszta tak samo jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacicie cena paczki zawiera cenę PVR

Ja nie płacę za HD. Opłata za dekoder byłaby naliczana gdybym podpisywał umowę na krótrzy okres.

Z drugiej strony jeśli w 50 PLN które płacę za DTV Platyna jest ukryta opłata za dekoder to "loto mi to".

Żadnej osobnej pozycji nie ma na fakturze. Jest tylko "abonament DTV". Więc opłaty nie ma. A jak to jest dla Vectry to już ich sprawa.

 

bosman:

Ja bym ich jeszcze przytrzymał i poczekał na telefon z centrali. Oni mają lepsze oferty niż lokalne BOK'i.

Z drugiej strony na Twoim miejscu rozważyłbym czy warto brać dalej TV od Vectry ze względu na podłą jakość większości kanałów SD. Ja obecnie rozważam zerwanie umowy z winy jej niedotrzymania przez operatora (jakość). Kilka reklamacji Vectra mi uznała (jakość) abonamentu nie płacę bo przyznali mi odszkodowanie i zwrot abonamentu a jakość jak podła była tak jest. Widać że wolą płacić kilku niezadowolonym klientom niż poprawić jakość wszystkim :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert 03 powiem ci, że rzeczywiście nawet po ostatnich poprawkach niektórych kanałów nie da się oglądać. Niestety nie wszyscy mogą(chcą) mieć satelitę i nie każdy ma kilka kablówek do wyboru. Na moim przykładzie mogę powiedzieć, że gdyby nie vectra to w upc lub aster płaciłbym rachunki ok. 200 zł za to co mam obecnie. Nie wspomnę już o ciągłych problemach z dekoderem upc, który średnio co pół roku był wymieniany(oczywiście swoje nagrania utraciłem podczas każdej kolejnej wymiany). Na moje szczęście większość kanałów w vectrze oglądam w HD i na jakość nie mogę narzekać, dekoder pracuje płynnie, własna lista kanałów więc jest spoko. Biorąc pod uwagę fakt, że niebawem dołączą kolejne HD nie mam w planach rezygnacji ale te sd w kiepskiej jakości bym po prostu wyrzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat właśnie ja. Jedyną kablówką w moim mieście jest Vectra a satelity nie chcę. Potrafię się jednak obyć bez Vectry zostając przy DVB-T.

Nie może być jednak tak że z tego względu że jest monopol toleruję podłą jakość kanałów którą zepsuła Vectra w maju. Wcześniej było naprawdę nieźle i nie można było mieć zastrzeżeń. Jak nam październiku zeszłego roku Vectra włączyła nam to na TV kineskopowym było widać różnicę pomiędzy SD analogiem a SD cyfrą na korzyść cyfry. Teraz różnica jest w drugą stronę (lepiej widać analog) albo nie ma żadnej (jest tak samo). To po co taka cyfra? :-). Dobrze że nie kupiłem jeszcze TV LCD to dopiero bym się "wściekał". :-)

 

Z drugiej strony jaka konkurencja ? Można uciekać z deszczu pod rynnę. U każdego "coś miłego". W Polsce nie ma konkurencji wśród operatorów telewizyjnych.

Rynek jest podzielony u wszystkich króluje minimalizm.

Wiem że polskie stacje RTV w zasadzie w 100% nie nadają tak jak powinny i u źródła już nie ma żadnych parametrów bo nadawanie dobrej jakości w Polsce nie daje "zwrotu". Klienci chętnie płacą za ilość nie zwracając uwagi na jakość i HD też to dotyczy. Operatorzy to wiedzą i robią tak jak chce "większościowy klient". Ale technologia cyfrowa daje taką możliwość że można wpuścić w kabel sygnał bez utraty jakości.... A kablówka ma taką możliwość że może sobie sygnał źródłowy pobrać z najlepszego transpondera SAT lub światłowodu bezpośrednio od nadawcy "bez żadnej kompresji"... Nie jest skazana na "jednego dostawcę", na jeden przepełniony transponder SAT.

Być może jestem nienormalny że wymagam normalnej jakości telewizji od operatora telewizji a "jakość Youtube" chcę zostawić stronom www i nie przenosić jej do telewizji :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert03 na dole napisałeś "Vectra daje więcej:Tylko u nich jakość analogu jest lepsza od TV cyfrowej! Takiej ilości artefaktów,pikseliozy i szumów kompresji w kanałach cyfrowych nikt nie daje!" - czyli jednak Vectra daje więcej :D hasło to nie ściema :D:lol2:

 

A na poważnie jak tam aż tak złego odbioru nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...