Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze uwagi: bukiety ok, ladne loga kanalow, vectra portal poki co bezuzyteczny, tylko opisy uslug, na dodatek dziala piekielnie wolno: na laczu 24Mb kazde podmenu laduje sie 5-10 sekund!!! Nadal sa opoznienia w dzialaniu softu, po nacisnieciu przycisku na pilocie dekoder reaguje jak muł. Szczegolnie wkurzajace te opoznienia sa w epg.

Tak naprawde jedyna korzysc z tego upgrade'a to oszczedzanie energii. Oczywiscie i tutaj mozna sie doczepic, dlaczego minimalna wartosc to 4 godziny a nie na przyklad 2?

Co do logotypow to ladnie wykonane, widac ze vectra wzoruje sie na Nce u bardzo dobrze. Szkoda ze przy okazji nie dolozyli animacji do wszystkich menu. Ale pewnie znow by to zamulilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji uaktywniono klawisze "strzałki" gdy nie jest włączona żadna grafika. Klawisz w lewo daje skok w lewo (Time shift) o czas wybrany w ustawieniach - dobre gdy przegapi się jakiś ważny moment. Klawisz w prawo to odpowiednio skok w prawo, gdy jesteśmy opóźnieniu względem audycji na żywo bądź oglądamy nagranie. Klawiszami góra/dół można od razu przeglądać co się dzieje na innych kanałach. Wcześniej trzeba było wpierw nacisnąć INFO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak vectra bedzie nadazac ze zmianami logotypow. szkoda ze przewijanie w prawo to maksymalnie 5 minut. przejscie na koniec 8 godzinnego nagrania nadal bedzie trwalo bardzo dlugo.

nowe przesuwanie kanalow na belce mi sie podoba. strzalka w dol aby przejs o program nizej jest imho bardziej intuicyjna.

czekamy na kolejne zmiany, przede wszystkim ulepszenia w dzialaniu samej nagrywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KENZO: Mam pytanie do Vectra-01: czemu na swojej stronie internetowej podajecie że dekoder jest za darmo, skoro sprawdzając wasz konfigurator przy każdej ofercie wyskakuje informacje że "W cenie zawarta jest miesięczna opłata za dekoder STB HD w kwocie 10 zł." ? Przecież jest to wprowadzanie klienta w błąd...

 

yogut: Nie wiem czemu ale na każdym kanale pojawiają mi się co chwile cienki białe paski, które po chwili znikają. Czy też tak macie? Jak temu zaradzić. Mam dekoder SD Vectry

yogut: Aby wykluczyć problemy sprzętowe - podaj swoją lokalizację, sprawdzę czy nie występują problemy po naszej stronie
jacoszek: Witam

 

Co chwilę wyskakuje czerwone okienko : " Brak audio/wideo lub oczekiwanie na aktualizacje karty"

 

jaceknokia:Czy dekoder HD PVR musi być podłączony przez kabel Ethernet, by połączyć się z internetem, czy wystarczy mu kabel TV Data? Bo mimo to, że wyświetla mi się "@" (cokolwiek ona oznacza) na przednim panelu, to po aktualizacji nie mogę wejść na Vectra Portal (kółko ładowania kręci się w nieskończoność).

I czy istnieje możliwość ponownego zainstalowania oprogramowania, bo po aktualizacji dekoder zaczął się trochę przycinać.

 

Pozdrawiam

jacoszek: Powodem zakłóceń, o których piszesz może być sygnał RF lub też chwilowe problemy techniczne. W takiej sytuacji najlepiej zadzwonić na infolinię techniczną. Konsultant pomoże Ci sprawdzić parametry STB i ewentualnie umówi z Tobą wizytę technika.

 

jaceknokia: Nie musisz podłączać się kablem Ethernetowym żeby korzystać z internetu, gdyż złącze to jest nieaktywne dla abonentów. Jeżeli nie działa Vectra Portal, należy zadzwonić na infolinię w celu sprawdzenia czy poprawne są parametry modemu kablowego. Nie ma możliwości ponownego zainstalowania oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceknokia: Nie musisz podłączać się kablem Ethernetowym żeby korzystać z internetu, gdyż złącze to jest nieaktywne dla abonentów. Jeżeli nie działa Vectra Portal, należy zadzwonić na infolinię w celu sprawdzenia czy poprawne są parametry modemu kablowego. Nie ma możliwości ponownego zainstalowania oprogramowania

 

Vectra 01 mam dekoder PVR 5810 CDX i nie mam Vectra Portal pisaliście na górze że trzeba zadzwonić na infolinię w celu sprawdzenia czy poprawne są parametry modemu kablowego a to nie zależy od tego jakie kto ma gniazdko TV bo chyba potrzebne jest nowe aby dekoder było podłączony do internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką cenę musiałbym zapłacić, gdybym chciał wziąć TV Platynowy + Plan rozmowy 100 (lub 300)?

Chodzi o ofertę dla starszej osoby, która nie potrzebuje internetu i innych bajerów.

 

Tanie połączenia

Za rozmowy rozmowy lokalne i międzymiastowe, międzynarodowe i komórkowe płacisz zawsze stałą stawkę tylko 39 groszy za minutę bez znaczenia czy dzwonisz w dzień czy w nocy.

Widzę taką ofertę i naprawdę dziwię się jak można używać słowa "tanie", jeśli cena wynosi 39gr za minutę. Nie znam obecnego cennika TP, ale podejrzewam, że tyle to się płaci za lokalne rozmowy w Telekomunie Polskiej, ale za 3 minuty, a nie za minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry

Posiadam obecnie abo w Vectrze w wariancie Złoty Cyfrowy, jednak nie korzystam z dekodera tylko odbieram sygnał analogowo. Chciałbym rozwiązać obecną umowę i podpisać nową, adres ten sam tylko zmienia się osoba. I w związku z tym mam pytanie bardziej dotyczącej praktyki niż teorii:

Czy gdybym teraz wziął nowy abonament w wersji Złoty Cyfrowy lub Platyna, to czy sygnał analogowy nadal będzie działał czy też zostanie odcięty?

 

Pozdrawiam

 

PS: Czy którykolwiek dekoder w Vectrze oferuje możliwość zmiany kolejności kanałów? Nie chodzi mi tu o własne listy tylko tą podstawową listę kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry

Czy gdybym teraz wziął nowy abonament w wersji Złoty Cyfrowy lub Platyna, to czy sygnał analogowy nadal będzie działał czy też zostanie odcięty?

 

Sygnał analogowy zostanie tak jak jest.

 

Podstawowej listy kanałów zmienić nie można ale nie ma żadnego problemu by utworzyć swoją listę z właściwą kolejnością i tylko nią się posługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, serdeczne dzięki za odpowiedzi :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie: czym różnią się od siebie dekodery HD w Vectrze [te bez PVR]? Czy któryś z nich jest szybszy, stabilniejszy, ma ładniejsze menu, jest nowszym, częściej aktualizowany? Ewentualnie czy dekodery PVR są traktowane z jakimś priorytetem [vide ostatni firmware, który z tego co widzę, to ukazał się tylko na dekodery z PVR]?

Pytam, ponieważ w terenowym BOK mają tylko jeden do prezentacji, a jeśli miałbym już coś brać, to wolałbym coś stabilnego, szybkiego i w miarę aktualnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze modele mają lepsze procesory i potrafią znieść np animowane grafiki w Menu i tak dalej. No i przede wszystkim są stabilniejsze, trochę szybsze. NAjstarszy model dekodera HD do dziś nie dostał nawet tego ładnego oprogramowania NOVO (które weszło już w maju 2011). Ostatnia aktualizacja była wprawdzie tylko na PVR, ale do końca lutego update ma też przyjść na dekodery HD.

Na pewno dostaniesz już najnowszy model HD 5830CD (z wejściem USB z przodu, co prawda niewykorzystywanym)

 

Przy okazji pytanie do VECTRA-01 - w FAQ na Waszej stronie jest napisane, ze za darmo można wymienić najstarsze dekodery HD (model 5800C) na te z oprogramowaniem NOVO. Czy jest to nadal aktualne? Pan na infolinii za bardzo nie wiedział o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYFROmaniak - Zapytałem o to w terenowym BOK i powiedziano mi, że można wymienić stary dekoder HD na nowy [3830 lub 5830] osobiście.

 

Niestety nie mam możliwości przetestowania tych nowych dekoderów, a interesuje mnie czy w tym PVR jest coś jeszcze, co by świadczyło na jego korzyść czy tylko chodzi o samo PVR.

Zależy mi na wydajności, stabilności i szybkim przełączaniu kanałów, który z dekoderów [5830 lub 3830] będzie lepszym wyborem jeśli nie potrzebuję PVR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chwilę wyskakuje czerwone okienko : " Brak audio/wideo lub oczekiwanie na aktualizacje karty"

Dowiedziałeś się czegoś konkretnego?, też mi tak wyłazi,czasem pokazuje się na wszystkich kanałach, czasem pojawia się na jednym, dziś opanował Polsat.Wnerwiające jak i niestety cała Vectra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...