Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy wziął pakiet platynowy ale wcześniej rozwiązał umowe na pakiet super film który mial być wyłaczony 1 czerwca dziś jest 7 czerwca a pakiet super film został niewyłączony i nie wie czy dzwonic do vectry czy zostawić jak jest ale boi się żeby nie kazali płacić za te dni od 1 czewca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpion ma n'kę, może on się wypowie. W końcu miał też Vectrę, więc ma do czego porównywać (chociaż osobiście też wiele słyszałem na temat pikselozy w nSporcie, np. :P)

 

 

Co tu gadać. Napisałem o tym mnóstwo postów pod koniec zeszłego roku i nie będę się powtarzać. Kilka osób widziało również problem. Teraz mnie to nie dotyczy. Mam w Vectrze goły pakiet złoty, a Nkę kupiłem bo chciałem kanały HD, a tych w Vectrze moim zdaniem od października czy listopada 2008 po prostu nie ma (na HD w Vectrze wskazuje tylko logo "HD" przy nazwie stacji...oraz wysokość rachunku...).

 

Co do pikselozy - to chyba temat nieaktualny, sprzed paru miesięcy, bo ja rzadko teraz takie zjawiska widzę. Wiem jedno - najgorszej jakości przekaz HD w N wygląda o niebo lepiej niż "HD" Vectry. Oczywiście mówię o czasach, kiedy używałem "HD" Vectry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mówię o czasach, kiedy używałem "HD" Vectry...

 

Mam porównanie pomiędzy hd z polsatu cyfrowego i vectry. Wierz mi skorpion, różnica praktycznie żadna. Wydaje mi się, że niepotrzebny jest ten cudzysłów przy hd z vectry, ponieważ odbiór jest przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mi się wydaje, że rzeczywiście jeszcze jakiś tydzień temu obraz na ES HD podczas tenisa był lepszy. Być może to przez te gadanie mi się tak wydaje, a być może jest to faktem. Ma ktoś może podobne odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mi się wydaje, że rzeczywiście jeszcze jakiś tydzień temu obraz na ES HD podczas tenisa był lepszy.

 

Pamiętajcie, że nie każdy program jest hd, część jest tylko skalowana do wyższej rozdzielczości. Ogólnie nie podzielam biadolenia nad jakością hd w vectrze, wydaje mi się że problem ten dotyczy samych nadawców. Wystarczy porównać bitrate programów hd angielskich i tych nadawanych w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinol - rzeczywiście nie ma dużej różnicy pomiędzy Canal+ SD I HD /oczywiście porównując program który leci w HD/.

Ale byłem specjalnie u dilera Cyfry+ i tam również róznica była nieduża.

Natomiast co do Eurosport HD to jest b.dobra jakość HD .

Największa róznica pomiedzy SD i HD jest na HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Vectra nadaje w HD, ale nie ma kompletnie ostrosci, w N doslownie zyleta, tutaj taki obraz lekko zamglony.

 

Może zależy to także od miejsca w kraju, gdzie nadaje vectra. Żadnego zamglenia nie zauważyłem, ale owszem obraz zawsze może być ostrzejszy. Zastanówmy się od czego przede wszystkim zależy jakość obrazu hd. Przekaz cyfrowy, niezależnie czy to drogą kablową czy satelitarną zawsze pozostaje przekazem cyfrowym. Wpływ na jakość ma przede wszystkim dekoder, telewizor a przede wszystkim bitrate z jakim nadawany jest program. Nie zapominajmy, że nie każdy program jest 1080, programy są nadawane także z niższą rozdzielczością 720, jak również skalowane do wyższej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na budowie sieci kablowej, ale przypuszczam, ze na drodze antena vectry - moj telewizor jest wiecej urzadzen, niz na drodze moja antena sat - moj dekoder sat. Byc moze te dodatkowe urzadzenia powoduja, ze obraz nie jest ostry. Albo vectra cos robi z tym obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A być może tylko TVN z N-ki nadaje lepiej niż Vectra .

Natomiast tak naprawdę to nie ma podobnych kanałów HD które lećą i na N i na Vectrze,żeby porównywać.

Jest tylko Eurosport HD. Czy ktoś widzi różnice w ES HD ?

Pinol pisał że na Vectrze jest brak ostrości , ale np. turniej pilkarski juniorów który był ostatnio nadawany leciał w Vectrze w rewelacyjnej jakości i ostrość była doskonała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...

Od kilku dni znikają mi kanały i nie chodzi o cyfrowy przekaz i wpływ warunków atmosferycznych :(

Pojawia mi się info, że zostają usunięte. Stwierdziłem, że być może jest to nieopłacony rachunek...

... jednak nie - na bieżąco, czyli awaria

Dodam, że w dniu dzisiejszym nie mam nawet TVP1 :(

 

Spotkał się kiedyś ktoś jakoś gdzieś z takim problemem?

Interweniować w Vectrze?

 

pozdrOOfka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące promocji „Happy Hours” czy ktoś z was był w swoim biurze obsługi i wie coś więcej na temat tej oferty? U mnie tj w Białej Podlaskiej poinformowano mnie że ta promocja nie obowiązuje i dotyczy tylko miast o słabszej sprzedaży. Co innego natomiast usłyszałem na infolinii a mianowicie że obejmuje wszystkie miasta i szczegóły tylko na miejscu w biurze.

Z góry dziękuje za informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I EXTREME SPORTS odkodowany do 26 czerwca - pytam się po co ? Cały ten pakiet sport na ostro jest g :censored: no wart oprócz EUROSPORT HD, POLSAT SPORT HD i ESPN AMERICA. Nie chodzi mi tutaj o treść programów, choć takie ESPN CLASSIC, EXTREME SPORTS, EUROSPORT 2 i SPORT KLUB+ to powinny być w złotym albo chociaż w platynowym pakiecie. Nie mówiąc już o VIASAT EXPLORER i SPICE, które pasują jak wół do karety. 99% innych operatorów kablowych ma w/w kanały poupychane w pakietach coś na wskroś naszego złotego i platynowego, ale w Vectrze myślą inaczej. Dopłata za coś takiego ? SZOK !

Niech zlikwidują to szachrajstwo. EXTREME, ESPN CLASSIC i EUROSPORT 2 do złotego, ESPN AMERICA, SPORT KLUB+, POKER CHANNEL i VIASAT EXPLORER do platyny. A z HD to niech zrobią paczkę HD - zamawiasz więcej > płacisz mniej tak jak to inne kablówki porobiły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 100%. Obecny podział pakietowy jest co najmniej nielogiczny. A tworząc pakiet HD powinni pamiętać o wycenie na nowo poszczególnych kanałów HD. Bo Eurosport HD to był wart 10zł w czasie Euro2008, a Polsat Sport HD był wart 10zł w czasie olimpiady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że tak zarobią, gdy tylko skończy się okres obowiązywania kontraktu Vectry z nadawcami kanałów z pakietu Sport na ostro. Inaczej trzeba by renegocjować wszystkie umowy. Jak wiadomo zakładają one, że do niższych pakietów nie mogą trafić żadne kanały sportowe (pisano o tym przy okazji dyskusji na temat TVP Sport w CV), więc blokuje to trochę rozwój oferty. Poza tym z racji uruchomienia w październiku ubiegłego roku Pakietu Erotycznego, "Sport na ostro" chyba trochę stracił na "ostrości" ;) No a wspominany wcześniej pakiet Platynowy pasuje doskonale na takie perełki jak Extreme, ESPN czy Viasat Explorer...

Oddzielny pakiecik z kanałami HD (sportowymi i tymi z platyny) byłby zdecydowanie milej widziany przez abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...