Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno niebawem wyjdzie aktualizacja i rozwiąże problemy. Zawsze są problemy z nowymi dekoderami, obojętnie u jakiego operatora. Lepiej się nie spieszyć z ich zamawianiem, niech testują inni. Ogólnie potencjał w dekoderze jest - tylko trzeba dopracować firmware, a twardy dysk wraz z platformą mobilną to bardzo duży plus. Mam nadzieję, że Vectra tego nie spie**szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to spokojnie przepraszam zapieprza-zero przyciecia - obraz brzytwa lepszy niż w Orange. Tylko jedno drobne ale nie mozna mimo że Android zainstalować aplikacji Apple TV której jestem subskrynentem. TV LG na WebOs ma, Chromecast 4 , 4K ma a dekoder nie przewiduje instalacji z innego źródła. A nie po to placę 30 zł miesięcznie zeby się bawić 4 pilotami         - jeden od dekodera, drugi od Chromecasta, trzeci od Soundbara Sony, czwarty od TV LG. No jestem zmuszony chcąc oglądać ten streaming - ale nie tędy droga. No i to francowate nie działajace nagrywanie nowego dekodera - ostatnio chciałem wypróbować jak to nagrywa - zaznaczyłem 2 odcinki Kiepskich - przyjęło, było widoczne w EPG, niby nagrał,o bo jakiś procent minimalny dysku jest zajęty ale nie ma opcji odtworzenia. Próbowałem na wszystkie możliwe sposoby. Jutro dzwonie bo dzis ich już nie ma - albo wymiana dekodera, albo nie place 30 zł dzierżawy skoro zwalony soft, niech go naprawią. A w necie doczytałem się że jak dobrze pójdzie to Apple Tv  przewidują być może na dekoderze Vectry w przyszłym roku.           I pytanie czy ktos ma ten najnowszy dekoder co ja i udalo mu się coś nagrać - czy na razie to opcja - przewidziana w przyszlości- bo na chmurze to ja prawie nic nie nagram zresztą tez się nie da.

Edytowane przez kris68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelgor  koncentryk dochodzi do dekodera a potem już ethernet. Dziś męczyłem konsultantkę o te nagrania których nie da się odtworzyć - najpierw przywracała uprawnienia u siebie - nic nie dało. Potem ja przywracałem uprawnienia u siebie  - nic nie dalo. Potem kazała odłączyć od prądu - nic nie dało. Myślała, myślała, myślała - aż wreszcie wymyśliła że technicy naprawią to zdalnie - pytam kiedy - może 24h, może 72 h, a być może i tydzień . Na pytanie czy mnie zawiadomia telefonicznie czy choc mailem - nie. Mam sam sprawdzać. Chyba się wkur....... jak za tydzień będę chciał nagrać jakiś dobry serial czy film bo mam dużo swoich spraw i nie zdąże obejrzeć i znów nie ruszy to mnie krew zaleje. Żenada.......

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrą jakość obrazu? Nie pikseluje na kanałach HD? Ja otrzymałem informację, że to jest błąd opragromowania i technicy o tym wiedzą. W pierwszej kolejności ma ta funkcjonalność zostać naprawiona.

 

 Je wiem jak można wypuścić dekoder z dyskiem twardym, który nie nagrywa.

Edytowane przez Pawelgor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I brać za to miesięcznie 30 zł!!! Co do HD i 4K na moim TV jest brzytwa. Jak na razie ani raz nie zauważyłem pikselozy. Ale fakt jak można wypuszczać nowy dekoder z niedopracowanym softem gdzie nie działa podstawowa funkcjonalność, dla której się go bierze i jeszcze chwalić się nim to ja nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sieci HFC koncentryk zasila modem kablowy, a z modemu dopiero Ethernet do smarta 4k. Z nowym softem Smart 4k w ikonce użytkownika ma opcje skanowania dvb-c, więc jeśli do gwintu przykręcimy koncentryk to wyszuka mam listę Vectry. Niestety układa ją gdzieś w okolicy powyżej 1000, a myślałem że będzie działać zamiennie do tv internetowej i pozbędą się w końcu conaxa na rzecz praw dostępu przez neta. Może kiedyś do tego dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tv wciąż jest po ethernetcie?. Nie wiem już czy to wina softu, dekodera czy mojego tv, że to tak pikseluje. Jak masz ustawioną rozdzielczość w dekoderze? W środę 3 raz przychodzi technik. Będzie wymieniać router na hfc i kolejna wymiana dekodera.

Gdy wchodzę w diagnostykę, to w parametrach mam: szybkość dla cdn liveX - 5.090 Mbps

Szybkość dla cdn BLK - 16

Stąd jest ta pikseloza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja ogladam na Youtube recenzje z problemami dekodera Smart TV 4K bez dysku. Na 4K pikseloza jak diabli przy ustawieniu 2160p 60 Hz, po zmianie na 50 Hz nie ma pikselozy natomiast jak się ogląda występuje coś ja wstrzymywanie obrazu i  zdjęcia poklatkowe. Jest normalnie totalnie zwalony soft. Co w najnowszym modelu z dyskiem w sofcie zwalili nawet nie chcę myśleć. Totalnie nieodpowiedzialna firma. Prędkość mam taką jak w podpisie pod postem - ta chociaż jest prawie zawsze stała.  Router to Arris , na obudowie nie ma symbolu modelu więc nie wiem jaki, a w ustawienia routera nie wejdziesz bo nigdzie nie ma hasła. Technicy powiedzieli że użytkownik nie ma prawa tam wejsć tylko technicy. Nie chcieli zdradzić hasła. Dziwne w routerze Orange kiedyś spokojnie się mogłem logować i zmieniac albo choć odczytywać ustawienia. Ciekawa polityka Vectry. Poniżej zdjęcie routera Arris.Arris.jpg Mały offtop ale bardzo proszę moderatora o nieusuwanie. Czy ktoś ms Samsunga Galaxy bo ja mam SG A 23 i przyszedł nowy soft ale boję się go zmieniać bo nie wiem co tam jest jeden nic nie zmienia poza latkami bezpieczenstwa a drugi czyści dane programów i muszę na nowo wypelniać dane a mam problem z aplikacją mBank bo nie mam dostepu do aktualnego numeru telefonu - na razie dziala ale jak wyczyści dane to nie zaloguję sie juz bo nie wyślę potwierdzającego smsa a potrzebuje konto do potwierdzania zakupow przelewów. Jeszcze raz przepraszam za offtop ale jesteście wszechstronni naprawde a konto jest Mamy która jest chora na Aldzheimera i przestała chodzić i mówic a kretyni w banku wymagają jej wizyty albo rozmowy przez mLinie co jest niemożliwe. Jak mama zakładala konto byla jeszcze zdrowa. A teraz pozostało tylko ubezwłasnowolnienie ciężko chorej Mamy co trwa pól roku i kosztuje wiec nie mogę sobie pozwolić na to. Jeszcze raz przepraszam licze na pomoc choćby na priv.   Moderatorze bardzo, bardzo proszę nie usuwaj tego bo to jest dla mnie strasznie ważne.

Edytowane przez kris68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się wierzyć, że każdy dekoder ma problem z pikselozą. Coś jest zwalone z softem. Gdyby każdy piksekował, to ludzi by ich zjedli w mediach społecznościowych. Na teraz to jest szczerze dramat.

 

Jeden mówi, że obraz igła, a drugi, że pikseloza. Jak można wypuszczać taki produkt?!

Edytowane przez Pawelgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mi kazali, po co nie wiem, może coś grzebią w sofcie Smart TV 4K z dyskiem 1 TB. Nie mam pojęcia. Oni mnie za każdym razem zaskakują pomysłami, z których większość nie wypala......

No cóż nie zadzwonili ale naprawili nie wiem czy tylko u mnie czy wszystkim, czy każdy musi dzwonić osobno. Nagrywałem dwa programy z TVN TURBO, nagrało idealnie , jakość HD, da sie wybrać co sie chce ogladać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dekoderach ott ma być ustawione 50 klatek a nie 60,wtedy jest płynniejszy obraz. Spróbuj też zmienić system obrazu np na rgb8, 10 czy 12 bit i zobacz czy dalej pikseloza? Jaki masz tv? Nie masz w opcjach jakiś ulepszaczy obrazu, które niejednokrotnie go masakrują.
W arrisach tg6441b nie ma funkcji open, więc nie można wejść do ustawień routera po IP. Jak ktoś chce to musi zmienić np na technicolor cga2121 (do 450Mb) lub cga4234 (od 600).

U mnie na szajsungu jeszcze nigdy aktualizacja nie uwaliła appki bankowej, obojętnie czy latki bezpieczeństwa czy cały system Android. Jednak w twoim przypadku musisz być ostrożny. Nie ma w appce opcji zmiany numeru telefonu do autoryzacji? W wielu appkach można go samemu zmienić akceptując biometrią, kodem z sms, pinem itp które powinieneś znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfm877 tak tylko mBank jest tak porąbany, że można wymienić numer telefonu na mLini osobiście a jak to zrobić jeżeli Mama ma 85 lat, chora na Alzheimera lezy i od 2,5 roku nie mówi-przeciez nie dam rady udawać Mamy przez telefon wiec odpada, wizyta w oddziale też osobiście więc jak mam zanieść chorą ważącą 65 kg , bezwładną do auta i zawieść do banku wnieść i tak to nic nie da bo Mama biedna słowa nie powie. Jedyna opcja jak napisałem to ubezwłasnowolnienie jak napisałem trwa pół roku, koszt koło 600 zł i włóczenie się po sądach, bo robią normalnie przesłuchania. Na to nie mam ani czasu i jak zostawić samej  Mamy, ani pieniędzy, ani ochoty i tu kółko się zamyka. A ja wiem co będzie z Mamą za pół roku??  Głupkowate zasady banku. I jeżeli zainstaluje pełną aktualizację, a nie łatki bezpieczeństwa to kiedyś już tak było, że wykasował  dane mBanku, PKO, m Obywatela dlatego się pytam i boję, bo nie mam możliwości ponownie wprowadzić tych danych, bo nie mam już tego telefonu i żadnej operacji, przelewu nie będę mógł zatwierdzić i dusza, bo to Mama ma tylko konto i do niej przychodzi emerytura i zasiłki.                                          

 

Co do nagrywania po naprawie informatyków wszystko działa idealnie, ale nie oddzwonili oczywiście. Przypomnę ze mój dekoder to Vectra Smart TV 4K dysk 1 TB.  A jak u was czy to już działa jestem ciekaw proszę o wypowiedzi.

 

I ostatnia sprawo za waszyą poradą jako że nie da sie wejść w ustawienia modemu ARRISA przez IP w ogóle dziś zamówiłem wymianę na to co mi podałeś  kfm877  - Technicolor  CGA4234 (od 600 Mb). Tyle że wymiana na życzenie klienta kosztuje 140 zł, ale trudno muszę mieć dostęp. Była propozycja jakiegoś wzmacniacza wi fi za darmo, ale przecież nie o to mi chodziło. Wymiana umówiona na piątek koło 10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...