Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, escapers napisał(a):

To raczej nic z tym nie ma wspólnego ponieważ w aplikacji Polsat Box Go normalnie mi chodzi Eurosport 1 i 2.

22 godziny temu, Internauta napisał(a):

Dziś w nocy zauważyłem jak chciałem Igę oglądać w robocie.... 

Jeszcze trochę i w apce nic nie będzie można oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arris tg6441b i Technicolor 4236 na wifi6 łapią synchro na 1,2Gb/s. Sprawdzone na Samsung s21 i s20 oraz na Asus vivobook. Na laptopie z wifi5 synchronizuje się na 866Mb/s i leci ponad 500. Są to modemy docsis 3.1 32x8. Z prędkością 600Mb radzą sobie bdb. Arris jaki jest jaki jest, nigdy du*y nie urywały modemy ich produkcji. Technicolor uważam klasa sama w sobie. Dodatkowo można go ustawić w tryb open i może pracować z urządzeniem owa0131 w easy meshu https://www.klonex.com.pl/home-network/technicolor-eagle-l-owa0131-easymesh-dwuzakresowy-wifi6-extender/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył na Vectrę ponad 22 mln zł kary - czytamy w oficjalnym komunikacie. Spółka, zdaniem urzędników, "bezprawnie podwyższała opłaty za internet lub telewizję o 5 zł". Vectra może odwołać się od decyzji.

 

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29386935,uokik-nalozyl-gigantyczna-kare-vectra-ma-zaplacic-22-mln-zl.html#s=BoxOpImg4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już próbują sobie odbić na Klientach 😡

 

Szanowna Klientko, Szanowny Kliencie,

 

dziękujemy, że jesteś z nami i korzystasz z usług Vectra S.A. Mamy dla Ciebie informację dotyczącą dostosowania wysokości opłat o bieżący poziom inflacji, na który jako Grupa Vectra nie mamy wpływu.

 

Zgodnie z Komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 13.01.2022 umieszonym pod adresem https://stat.gov.pl/sygnalne/komunikaty-i-obwieszczenia/lista-komunikatow-i-obwieszczen/komunikat-w-sprawie-sredniorocznego-wskaznika-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-ogolem-w-2022-r-,50,10.html, średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2022 r. wyniósł 14,4%.

 

Według zapisów Umowy o Świadczenie Usług, Vectra S.A. będzie dostosowywać wysokość opłat za poszczególne usługi stosownie do zmieniającego się poziomu inflacji. Mając na uwadze wysokość powyższego wskaźnika informujemy, że dokonujemy waloryzacji opłat przy zastosowaniu tego wskaźnika i zgodnie z poniższą tabelą:..... 

 

Podwyżka wchodzi w życie od 01.03.2023 😡

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie odnośnie dekodera TV Smart 4K Box, w wersji z gniazdem antenowym. Czy te urządzenie w ogóle odbiera kanały przez DVB-C? Czy wszystko działa już tylko w streamingu? Pytam, bo z podłączoną anteną jak i bez, wciąż dekoder buforuje obraz i ma możliwość wyboru jakości streamu na każdym kanale. Do czego służy gniazdo antenowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, frostbite napisał(a):

Cześć,

Mam pytanie odnośnie dekodera TV Smart 4K Box, w wersji z gniazdem antenowym. Czy te urządzenie w ogóle odbiera kanały przez DVB-C? Czy wszystko działa już tylko w streamingu? Pytam, bo z podłączoną anteną jak i bez, wciąż dekoder buforuje obraz i ma możliwość wyboru jakości streamu na każdym kanale. Do czego służy gniazdo antenowe?

Niestety, ale na razie wgrany Android 11 nie obsługuje zainstalowanej głowicy DVB-C.  Póki co tylko ethernet lub wifi.

 

A odnośnie podwyżki, kto podpisał i parafował umowę lub aneks i dołączoną klauzulę inflacyjną nie ma prawa rozwiązać umowy z winy operatora. Powinna być kolejna kara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda z tymi podwyżkami vectry to będzie to kolejna kara na 100%.

Owszem firma ma prawo w dobie obecnego kryzysu do waloryzacji wynagrodzenia ale... musi udowodnić, jak zmiana cen (inflacja) konkretnie wpłynęła na wartość konkretnej umowy. 

Przykład kuriozalny ale pozwoli na krótkie wyjaśnienie sprawy. Gdyby dla przykładu wzrost cen samego cukru i soli lub innych podobnych produktów wzrósł o taki procent, że inflacja w Polsce poszybowała by w górę o 10% to w jaki sposób wpłynęłoby to na cenę świadczenia usług przez Vectrę? Ano w żaden. (tak wiem, przykład z czapy).

Więc ogólne pismo z tak sformułowanym uzasadnieniem, nie może stanowić zmiany umowy. Jeżeli otrzymam takie pismo to zamierzam wystosować odpowiedź, że zaakceptuję jeżeli uzasadnią mi konkretnie w jaki sposób inflacja wpłynęła na zmianę umowy i dlaczego to jest tyle % a nie mniej. Nadmienię, że oczywiście informuję UOKiK. 

Po przeczytaniu tego ich pisma przecieram oczy ze zdumienia. Wygląda jak fake news ale jeżeli to prawda to zabulą karę jak nic.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedłużając umowę znowu na czas określony jakoś w październiku 2022 konsultant zwrócił uwagę że wchodzi taka klauzula waloryzacyjna z której będą mogli skorzystać i już wtedy byłem pewny że z niej skorzystają. No i skorzystali. Nie wiem jak się to ma do umów wcześniej zawieranych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rafiusz napisał(a):

Jeżeli to prawda z tymi podwyżkami vectry to będzie to kolejna kara na 100%.

Owszem firma ma prawo w dobie obecnego kryzysu do waloryzacji wynagrodzenia ale... musi udowodnić, jak zmiana cen (inflacja) konkretnie wpłynęła na wartość konkretnej umowy. 

Przykład kuriozalny ale pozwoli na krótkie wyjaśnienie sprawy. Gdyby dla przykładu wzrost cen samego cukru i soli lub innych podobnych produktów wzrósł o taki procent, że inflacja w Polsce poszybowała by w górę o 10% to w jaki sposób wpłynęłoby to na cenę świadczenia usług przez Vectrę? Ano w żaden. (tak wiem, przykład z czapy).

Więc ogólne pismo z tak sformułowanym uzasadnieniem, nie może stanowić zmiany umowy. Jeżeli otrzymam takie pismo to zamierzam wystosować odpowiedź, że zaakceptuję jeżeli uzasadnią mi konkretnie w jaki sposób inflacja wpłynęła na zmianę umowy i dlaczego to jest tyle % a nie mniej. Nadmienię, że oczywiście informuję UOKiK. 

Po przeczytaniu tego ich pisma przecieram oczy ze zdumienia. Wygląda jak fake news ale jeżeli to prawda to zabulą karę jak nic.

a dlaczego miałby to być fejk? 

 

Ps umowa była przedłużana na 2 lata w październiku 2022

092e394b1cd095e8b2c2d121dd428a50768a5c95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Z tego pisma nic nie winika oprócz tego o ile wzrośnie cena za poszczególne części składowe umowy. Ustawodawca wprowadzając możliwość waloryzacji umów określił że musi to być uzasadniona zmiana mająca realny wpływ na wykonywanie umowy. Nie może być tak że ominflacja wynosi 14% to z automatu wartość kontraktu wzrośnie o 14%. To tak nie działa. Będzie kara dla Vectry. Na 100%. W tym piśmie nie ma uzasadnienia w jaki sposób inflancja przełożyła się na konkretną część umowy. W jaki sposób inflacja wpłynęła na dzierżawę dekodera? Tam chyba ktoś postradał rozum. Oni naprawdę mają kiepską obsługę prawną. To pismo się nie obroni. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć kablowa Vectra rozsyła do abonentów informację o dostosowaniu wysokości opłat do poziomu inflacji. - Waloryzacja opłat będzie równa oficjalnemu średniorocznemu wskaźnikowi cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2022 r. podawanemu przez GUS, który wg komunikatu z dnia 13.01.2023r., wyniósł 14,4 proc. - informuje wirtualnemedia_pl biuro prasowe operatora.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/podwyzka-vectra-multimedia-polska-jak-rozwiazac-umowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba, która już nie męczy się z Vectrą i przeszedłem na UPC, mogę stwierdzić, że wielka szkoda, że w Vectrze chyba jako jedynej większej kablówce nie ma takich kanałów jak MTV Hits, MTV 90's czy MTV Club. Odkąd przeszedłem do UPC są to najczęściej oglądane/słuchane kanały muzyczne w domu. Dobrze tyle, że w Vectrze o dziwo jest MTV Live HD.

Edytowane przez AtleticoM
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to UOKiK przygląda się klauzulą inflacyjnym Orange, Play i T-Mobile, ale nie Vectry choć tą jest najbardziej niekorzystna dla klientów. I ponoć zachowując okres wypowiedzenia można rozwiązać umowę w Vectrze ,ale tutaj nie jestem tego pewiem gdyż Vectra mówi iż nie można a przepisy wręcz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafiusz napisał(a):

(..). W jaki sposób inflacja wpłynęła na dzierżawę dekodera?

W prosty sposób - wrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej ze względu np. na wzrost cen energii elektrycznej. I koszty te Vectra ma jak najbardziej prawo w części przerzucić na konsumenta zgodnie z zapisami w zaakceptowanej przez konsumenta umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...