Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Kurde! No i przesunęli nam.... termin przesunięcia kanałów :?

Miało być 6 lutego, teraz w informacji jest po prostu "w lutym". Czyżby się nie wyrabiali? :lol:

 

A tak przy okazji, zwolniony ma być także kanał K42 i K55, które chyba do tej pory nie były wykorzystywane do transmisji cyfrowej. Czyżby kolejne transpondery szykowali... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te trzy kanały były nie dawno dodatkowo zwalniane w tym jeden kanał 690 dostał nowy TP 12 gdzie aktualnie są tylko 3 kanały SD :> Podejrzewam że kanały HD dostaną własny transponder które od razu nie będą dodane do listy, dlatego zaglądam czasami na te kanały czy jest jakiś sygnał skanowaniem ręcznym. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kanały zostały przestawione dzisiaj :D

Oczywiście w innym układzie niż był ogłoszony :o

 

Ostatecznie wygląda to tak:

Tele 5 z S13 na S15

National Geographic Channel z K42 na K67

TVN Turbo z K44 na K64

Discovery Channel z K45 na K48

Travel Channel z K46 na K40

Zone Club z K49 na K59

TVN Gra z K50 na K69

TVP Historia z K51 na K36

Comedy Central z K52 na K31

Kino Polska z K54 na K56

Zone Reality z K55 na K63

4Fun TV z K63 na K68

 

Podsumowująć, pod cyfrę zwolnili S13 oraz od K42 do K55, z wyjątkiem K48 gdzie wylądował Discovery. Czyli 14 kanałów (11 przesuniętych, 3 były już wolne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cyfrową vectrę od kilku miesięcy (Białystok) i dopiero w tej chwili zacząłem się wgłębiać w konfigurację...

Powiedzcie mi, jaka powinna być siła sygnału? W dekoderze określa się ją "poziom". U mnie wynosi między 60 a 70. Jakość - 100. Czy ktoś ma wyższe wartości? Nie ukrywam, że korzystam z rzutnika, więc obecna jakość nie do końca mnie zadowala, szczególnie że kumpel ma identyczny rzutnik i "n"kę, która wygląda kosmicznie (mówię o HD, na który pewnie długo przyjdzie nam poczekać...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam długo :P pół roku max

Wskaźnik siły to wskaźnik mocy sygnału w dB który reaguje na każdy modulowany sygnał, nie musi być na max. Najważniejszy jest drugi pasek, jakość :P jest to wskaźnik ile procent danych jest identyczna przed wejściem do nadajnika i nadania, 100% świadczy o tym że wszystkie dane do ciebie docierają w nienaruszonym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czestotliwosci kanałow podanych przez Shadowriver to tak na marginesie czestotliwosci kanałow cyfrowych to srodek kanału analogowego , np. K-50 : 703,25 analog - to sygnał cyfrowy na tym kanałe bedzie na czestotliwosci 706 Mhz ,( sygnal cyfrowy ustawiany jest na srodku kanału analogowego ) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki wiecie u mnie jeszcze na długo przed cyfrówką miałem takie coś jak zmiana częstotliwości kanałów i wtedy 3 kanały mi przesunęli ale teraz nie ma jeszcze nic takiego jak ktoś zobaczy coś z info na białą Podlaską to niech da mi znać pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obecność CANAL+ w wersji HD w sieciach telewizji kablowej, prowadzimy rozmowy na ten temat. Należy się spodziewać, że w niedalekiej perspektywie CANAL+ Film HD i CANAL+ Sport HD będą dostępne w ofercie tych operatorów, którzy są już przygotowani do świadczenia zaawansowanych usług

http://www.mojehdtv.info/forum//index.p ... c=842&st=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info o sile sygnału :) już mam jasność...

Pytanie z innej beczki. Czy mogę zastosować inny dekoder jak digit MF4-k? zależy mi na wyjściach cyfrowych (HDMI, Comp). W tej chwili za pomocą przejściówki podłączyłem pod s-video... Możecie coś polecić?

Czy to w ogóle ma sens? czy mogę liczyć na lepszą jakość zmieniając dekoder na taki z wyjściem cyfrowym a nie scart'em?

 

pozdrOOfka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gwarancji że zadziała :> ale możesz poeksperymentować na własne ryzyko (czyli wydanie kasy na nic) jak chcesz :P ryzyko polega na tym że karta może nie zdziałać na innym odbiorniku. Pamietaj tylko że dany odbiornik DVB-C musi mieć system kodowania conax ;>

A najlepiej to poczekaj na pojawienie się oferty HD :P wtedy pojawi się odbiornik z HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest parowana z dekoderem więc nie będzie działać na innym odbiorniku.

Wątpił bym to :P nboxy które też działają w Conax, są parowene z kartą, a kanały MPEG2 działają na innych odbiornikach:> według mnie dekoder działa tylko z jedną karta (ktoś próbował z innym odbiornikiem poza innym Technisatem od Vectry?), ale sama karta może być włożona do innego odbiornika :P bo inaczej karta nie miała by sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...