Skocz do zawartości
  • 0

Telewizor LG 42LF652V


exmartino
 Udostępnij

Pytanie

Witam, mam pytanko czy ktoś z uzytkownikow tego forum posiada telewizor LG 42LF652V ??? Jesli tak prosze o jego opinie, interesuje mnie tez czy bez problemu odbiera kanaly FTA z satelity i czy wyszukuje wam dobrze kanaly dvb-t ( chodzi mi glownie o pasmo VHF ) czy ma dobra glowice by zapewnic dobry odbior kanalow MUX 8. Telewizor planuje zakupic w najblizszym czasie. Bardzo prosze o opinie, osob ktore posiadaja taki telewizor. Pozdrawiam :)

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wyszukuje Ci na nim MUX 8 bez problemu?? Bo moj opticum x7 combo mimo dobrej jakosci sygnału z anteny pasma VHF mi go nie wyszukuje. Sygnał z tej anteny MUX 8 wykrywa chiński dekoder z przeceny a porzadny markowy sprzet jak Opticum nie wykrywa nic poza pasmem UHF. Stąd jestem troche uczulony na ten temat. Ten telewizor ma takze funkcje odbioru sygnału DVB-T2 ktory byc moze bedzie w przyszłości.

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie nie mam DVB-T podpiętej, ale teściowie na LG 50 cali z zeszłego roku odbierają mux 8 z Łodzi (antena siatkowa). Na babci Fergusonie DVB-T i antenie kierunkowej a'la ATX z zasilaczem zero śladu.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zeszłoroczne LG powinno bez problemów ; łapać ; nowe programy , przykładowo LF 860v z anteną Opticum AX 800 odległość od nadajnika około 25 km. siła/jakość 95/95-100 %.na kanałach testowych . Oczywiście obecnie nadawane są z równie wysokimi wartościami odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko trzeba pamiętać, że w telewizorach LG przełączanie kanałów pomiędzy DVB-S - DVB-T jest delikatnie mówiąc "chore". To jakby zupełnie 2 różne urządzenia - oddzielne listy kanałów, oddzielne listy ulubionych.

Rodzice mają model z tego roku (LH) i wymaga to naciśnięcia co najmniej 5 razy pilota.

 

Ale MUX8 odbiera.

Edytowane przez Arr0w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

LG z WebOS?

 

Może znasz szybszy sposób na przełączenie z DVB-T na DVB-S, bo pomoc techniczna LG, go nie zna.

 

1. przycisk "List"

2. przycisk "Czerwony"

3. przycisk "Dół"

4. przycisk "Dół"

5. przycisk "OK"

+ jeszcze kilka naciśnięć, jeśli używasz list ulubionych (wyłączają się po sposobu zmianie odbioru TV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przykładowo tak jak to robisz myszką na kompie najeżdżasz wskaźnikiem i OK. Poszukaj na YouTube jest kilka filmików prezentujących działanie menu LG.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Telewizor już zawisnął z wtykiem DVB-T oraz SAT. I wszystko ładnie pięknie ponieważ wszystkie stacje wyszukuje razem czyli DVB-T, sat, radio satelita i radio DVB-T. Tak pomieszane że nie mam pojęcia jak to ogarnąć czyli zbędne zagraniczne stacje oraz radia usunąć i ustawić kanały po swojemu wg. Numeracji. Doszło do tego że tak było to pomieszane że musiałem wykasować liste sat całkowicie i korzystać tylko z kanałów DVB-T. Stacje ustawiły się same według swojej numeracji DVB-T. Pomożecie jak to ustawić jak się należy??? Ps. Kanały MUX 8 wyszukuje poprawnie (nawet mają najlepsze parametry a odbieram na antenie siatkowej).

 

Chciałem jeszcze zaznaczyć ze nie korzystam z platform cyfrowych i satelite HotBird oraz Astra mam tylko dla odbioru bezpłatnych stacji FTA :)

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Serwis LG twierdzi, że nie można mieć na jednej liście kanałów naziemnych i sat, więc nie wiem jakim cudem mogły Ci się pomieszać.

W TV nie znalazłem opcji kasowania kanałów, jedynie "pomijanie".

 

 

@the cable guy

Ja nie kupiłem tego TV, tylko go konfigurowałem.

A można jeszcze jeździć kursorem za pomocą myszki i aplikacji Androidowej (funkcja touchpad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomieszały mi sie w takim sesie ze po samym skanowaniu kanałów dvb-t mam je od kanału 1 do 35 a jesli do tego wyszukam kanały satelitarne to mam tak ponieszane ze kanały z dvb-t mam zaczynaja sie gdzies od pozycji nr. 800 a na poprzednich mam jakies stacje chyba z satelity z zagranicznymi stacjami radiowymi. Czyli jak moge miec 2 listy kanałów sat i dvb-t ?? W takim razie jakimi przyciskami na pilocie moge wejsc w opcje kanalow dvb-t i satelitarnych ?? Gdzie mam szukac tych kanałow satelitarnych? Druga sprawa po kliknieciu na nagrywanie czerwony przycisk z kropka mimo wlozonych pamieci usb nic sie nie dzieje po nacisnieciu tego klawisza....

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...