Skocz do zawartości
  • 0

Drugi konwerter


keybi
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie

 

Mam pytanko. Mieszkam w zachodniej czesci Polski a dokladniej w Slubicach. Czytalem gdzies ze im dalej na zachod tym potrzebna jest mniejsza czasza anteny aby odbierac obraz z 2 satelit (HotBird i Astra). Mam antene, którą oferuje CP i w związku z tym mam pytanie czy muszę zmieniac czaszę anteny aby zamontowac drugi konwerter.

 

Drugie pytanko: Czy odbior z dwu konweterów jest mozliwy na modelu tunera: SAMSUNG DSB-S305G

 

Sorry moze za prostackie pytania ale jestem laikiem w tej dziedzinie i musze sie poradzić.

 

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z siriusem to sie pobawie przy czasie ale mam jeszcze ochote sprawdzic czy na antence zlapie sie Thor albo Amos :) niby tylko 6 stopni od Siriusa ale sie cos moze wylapie przy dobrej pogodzie ;) A wlasnie co da sie ogladac na tych satelitach ? jakies wartosciowe rzeczy FTA badz nie FTA sa na tych satelitach czyli na Siriusie, Thorze, Amosie ?? Bo z KingOfSat'a wynika ze wiekszosc to kodowane paczki ale moze puszczaja tez FTA jakies ciekawsze rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pitter juz napisał, musisz zmienić antenę na większą bo Thora i Amosa wogóle nie zobaczysz.

Jeżeli chodzi o programy niekodowane na Thor to z tych ciekawszych jest muzyczny CityTV, jeszcze dla dzieci - DKTE. Obydwa to kanały bułgarskie.

Ogólnie nic ciekawego z tego satelity nie leci.

 

Lepsza oferta znajduje się na Amosie. Tutaj jest dość sporo ciekawych kanałów rozrywkowych. Z ukraińskich: K1, K2, Kino, Tonis, 1+1, m1, OTV. Można odebrać też inne, np: TV3 Słowenia, Halozat, OBN, NovaTV ----> kanały o charakterze takim jak nasz Polsat czy TVN.

http://www.lyngsat.com/amos.html

 

Sam też mam zamiar coś zrobić żeby mieć stały dostęp do tego satelity. Najlepszym sposobem byłby zakup drugiej anteny satelitarnej ale rodzina się sprzeciwia, zresztą też moje miejsce zamieszkania na to nie pozwala :(

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RafiX przy antenie 90 cm. ustawionej na HB będziesz miał dostęp z zeza do Thora oraz Amosa. Jednak będzie to znaczna utrata sygnału, o ile z Thora powinno wszystko działać, to na Amosie ubędą słabsze transpondery.

Przy takim zezie ważne aby konwerter był odpowiednio skręcony oraz podniesiony do góry (Amos ma mniejszy kąt elewacji niż HB).

Kiedyś u siebie sprawdzałem o ile można zezować przy 90-ce. Wyszło mi 14 stopni (przy ustawieniu głównym na 28 East odbierałem 42 East).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie, jeżeli chodzi o Thor to na nim nie ma nic ciekawego do oglądania i raczej bym sobie odpuścił. Na Amosie znajduje się kilkanaście ciekawych kanałów. Jestem pewien że na antenie o średnicy 90 cm z odbiorem TV ukraińskiej nie byłoby problemów, ale też są dostępne przekazy scpc a na nich siła sygnału jest mniejsza. I właśnie tych programów nie chciałbym tracić, dlatego pisałem że najlepszym rozwiązaniem mojego problemu byłby zakup drugiej anteny satelitarnej która byłaby skierowana od razu bezpośrednio na Amosa :wink:

 

RafiX przy antenie 90 cm. ustawionej na HB będziesz miał dostęp z zeza do Thora oraz Amosa. Jednak będzie to znaczna utrata sygnału, o ile z Thora powinno wszystko działać, to na Amosie ubędą słabsze transpondery.

Dzięki pitter za te informacje. Będą bardzo mi przydatne gdy wiosną będę znowuś coś majstrował przy antenie. :wink:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam tuner Pioneer BCT - 1430, oryginalny Cyfry+ a czasze jeszcze z czasów WizjiTV. Chciałem robiąc zeza (na astre) przy czaszy połączyć obydwa konwertery kablem do przełącznika DiSEqC 2/1 (dwa wejścia i jedno wyjście), przełącznik przykleic taśma izolacyjna np. do uchwytu od talerza, tak aby był na zewnątrz, a do domu nadal zeby szedł jeden kabel (od tego przełącznika) do tunera. Tylko te francowate zakresy w konwerterach różnią się (jeden konwerter Philipsa o zakresach 9,75-10,60GHz , a drugi konwerter Quad /ma 4 wyjścia/ o zakresach 10,70-12,75GHz) i nie wiem czy zda egzamin taki przełącznik - ale chyba powinien. W samym tunerze mam wgraną inną listę niż oryginalna z Cyfry+ wiec np. od 500 kanału miałbym tylko programy z astry. Proszę o pomoc odnosnie tego zeza...

 

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena 60cm jest trochę mała jak na zez - przy gorszej pogodzie mogą być zacinki...

 

Co do konwerterów - nie przejmuj się - po prostu producenci podali różne parametry - na konwerterze Philipsa masz podany LOF, a na tym drugim po prostu zakres. Zapewne obydwa są Fullband i mają takie same zakresy, więc cały układ będzie działać. Do przełącznika pociągniesz jeden kabel od konwertera Philipsa i jeden od Quada. Jedyne na co musisz zwrócić uwagę to dobre zabezpieczenie przełącznika przed warunkami atmosferycznymi - najlepiej gdyby był w jakiejś osłonie. Po prostu podczas deszczu nasiąkną "F", zrobi się zwarcie i będzie nieciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mam konwerter monoblok i czaszę 80cm.Tuner Ferguson FX 6600CR.

Mam HB sygnał 90% i ścina niektóre programy a Astra 30%.

Poza tym na HB nie ma Viva Polska.

Cóż może być nie tak?????

Czy za mała antena do monobloka??

Może potrzebna jest 100cm.

Na pojedynczym konwerterze działa albo Astra albo HB.

Na monobloku Inverto nie mogę złapać HB i Astry jednocześnie.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Laki 13: Źle piszesz, radę da założyć i to bez najmniejszych problemów, ale odbiór będzie nie taki jak byśmy chcieli, bo konwertery takiego typu są dostosowane do anten 80-85 cm góra 90.

 

Wg mnie nawalił konwerter, albo masz trochę nie tak antenę ustawioną. Spróbuj podłączyć inny dekoder pod ten konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...