Skocz do zawartości

Telewizja Play


SiGi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Dzisiaj pierwsze skrzypce gra internet światłowodowy i usługi VOD.

Preferencje klientów są różne. Są tacy, którym zależy na tradycyjnej telewizji, a nie mają możliwości w inny sposób jej odbierać niż poprzez instalację kablową (mieszkańcy blokowisk pozbawieni możliwości instalacji anten satelitarnych/naziemnych). Wbrew pozorom jest to liczebna grupa lojalnych klientów (nie zmieniają operatorów jak rękawiczki), którzy raczej nie udzielają się na forach. Rozsądny operator (a wiemy doskonale, że Play nim nie jest) nie pokazuje takiej grupie klientów środkowego palca.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operatorzy od dawna są zapatrzeni tylko w siebie i swoje fanaberie. A nie są zapatrzeni na klientów i praktycznie ich nie szanują.  Zupełnie nie wsłuchują się w ich potrzeby. A Play w tej materii gra pierwsze,  bardzo niedostrojone do potrzeb rynku skrzypce. 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek Polsat Premium, Eleveny , Eurosport dostanę w takiej jakości po streamie jak w kablówce? Nie dostanę. 

Publicystyka, programy na żywo też gorzej tu wyglądają. 

Programy dokumentalne, filmy, seriale to faktycznie sam VOD wystarczy.

 

5 minut temu, danielpes5 napisał(a):

Play w tej materii gra pierwsze,  bardzo niedostrojone do potrzeb rynku skrzypce. 

Otóż to, nie umie trafić w to, że można połączyć stream z tradycyjną kablówką. Kompletnie nie trafiony przechył w stronę niby nowoczesnej a po prostu tańszej oferty technicznie czyli streamu wraz z jego ograniczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ale ja nie widzę różnicy między UPC TV GO a Sat (tzn IPTV od Ruska ale bez żadnych dodatkowych kompresji, źródło prosto z satelity). Ty sie odnosisz do Play czy UPC TV GO? Play ma gorszy bitrate od UPC TV GO? Ktoś tu chyba wrzucał dane kiedyś?

Edytowane przez Michaelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jednak Ty @Wodnik Szuwarek nic nie zrozumiałeś. W tej chwili Play ukierunkował się w nowych ofertach na obsługę klientów, o których piszesz (net+serwisy VOD). A są też klienci z innymi oczekiwaniami pt.: "włożyć moduł CI do TV i oglądać". Tego typu nowym klientom Play nie ma nic do zaoferowania. I o tym tu piszemy.

Edytowane przez monter1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lakiman napisał(a):

@Wodnik Szuwarek jak widać niewielu zrozumiało i chcą być na nieokreślonym w UPC. Zaglądasz do tematu UPC. 

Jak zrozumiałeś to kiedy podpisałeś / podpiszesz umowę z TNG?

Przecież właśnie o tym napisałem wyżej :doh: Kogo interesuje telewizja to zostaje na umowie z UPC, a kogo interesuje VOD to bierze Play.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, monter1981 napisał(a):

Ja myślę, że jednak Ty @Wodnik Szuwarek nic nie zrozumiałeś. W tej chwili Play ukierunkował się w nowych ofertach na obsługę klientów, o których piszesz (net+serwisy VOD). A są też klienci z innymi oczekiwaniami pt.: "włożyć moduł CI do TV i oglądać". Nowym klientom z takimi oczekiwaniami Play nie ma nic do zaoferowania. I o tym tu piszemy.

Ja dobrze rozumiem ofertę Play. Promują TNG, a Max jest w drugiej kolejności. Play nigdy nie był dla emerytów, tylko dla młodych, a oni mają gdzieś telewizję.

2 minuty temu, lakiman napisał(a):

Mnie interesuje telewizja i stream, więc...?

Rozejrzę się za konkurencją, która mi to zapewni. Bez takiego wyboru.

To się rozglądaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nic ich to nie obchodzi, to zaczną masowo tracić klientów. Na rzecz konkurencji. W mojej okolicy na wieść, że UPC de facto upadło. Już pojawili się nowi operatorzy co jednak emerytów rozumieją

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Dla emerytów pewnie nie, ale ich dużo ubywa z każdym rokiem, 

To ci dopiero nowoczesne podejście do nowoczesnej telewizji.

😁 

Ja jestem 40+ i sam streaming + VOD nie są wystraczające. Ale do emeryturki bliżej niż dalej. Pewnie stąd takie podejście.  😀 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, danielpes5 napisał(a):

UPC to była swego czasu mocna marka. 

Była, ale podupadła zanim Play to przejął i jeszcze obniżył standardy.

 

Cytat

Już w trakcie testów skontaktowałem się opiekunem mojego budynku i wypytałem go ofertę z tą telewizją. Za chwilę powiem do widzenia tradycyjnemu dekoderowi, a przywitam się ponownie z uroczym dekoderem Play Box TV. To chyba najlepsza rekomendacja sprzętu i usługi, że testujący jest gotów faktycznie zapłacić za nie własne pieniędzy.

Co za ordynarna kryptoreklama...

 

Cytat

Do działania urządzenia potrzebny jest internet, ale wystarczy już transfer na poziomie kilkunastu megabitów, żeby móc oglądać telewizję bez żadnych zacięć. Samo urządzenie nie musi być w naszym domu, możemy je zebrać ze sobą w dowolne miejsce w Polsce, np. na wczasy nad Bałtykiem i oglądać telewizję nowej generacji w deszczowe dni. Co więcej - Play deklaruje, że telewizja działa również poza Polską, na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Warto jednak pamiętać, że część kanałów ze względów licencyjnych nie będzie odbierać na internecie innym niż ten dostarczony przez Play.

Szkoda, że nie wyliczył tych niedziałających poza domem. Taka informacja z pewnością jest bardziej przydatna niż zachwyty nad tym czymś w dodatku z użyciem 40 calowego rupiecia.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Dla emerytów pewnie nie, ale ich dużo ubywa z każdym rokiem, więc co ich to obchodzi.

emerytow to akurat przybywa z kazdym rokiem ale w przyszlosci emeryci (teraz mlodzi) tez nie beda juz chcieli ogladac tylko zwyklej tv :D

Godzinę temu, Zuzia napisał(a):

Szkoda, że nie wyliczył tych niedziałających poza domem. Taka informacja z pewnością jest bardziej przydatna niż zachwyty nad tym czymś w dodatku z użyciem 40 calowego rupiecia.

czy ja wiem? wczesniej w ogole nie mozna bylo wynosic dekodera z domu.  A zachwyty chyba sluszne? To chyba w tej chwili najmocniejszym sprzętowo box z Androidem w ofercie operatorow.

Edytowane przez Michaelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michaelred napisał(a):

 wczesniej w ogole nie mozna bylo wynosic dekodera z domu. Teraz to i tak sporo lepiej jest.

Bo można wynieść i nie oglądać części kanałów z powodów licencyjnych? Dekoder z prawdziwego zdarzenia umożliwia nagrywanie wszystkiego o zadanej porze plus replay i możliwość przewijania. A to coś to zabawka dla niepoznaki zwana dekoderem, zwykły projekt oszczędności Play na infrastrukturze i urządzeniach. Dlatego nie rozumiem zachwytów tego redaktora, chyba, że mu za nie zapłacili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michaelred napisał(a):

emerytow to akurat przybywa z kazdym rokiem ale w przyszlosci emeryci (teraz mlodzi) tez nie beda juz chcieli ogladac tylko zwyklej tv :D

Ogólnie napisałem, ale chodziło o emerytów, którzy poza tradycyjną telewizją nic innego nie chcą, bo są też emeryci bezproblemowo korzystający ze streamingu i pewnie nie będą biadolić na ofertę Play.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...