Skocz do zawartości

Telewizja Play


SiGi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co zastanawia że sami nie informują klienta że Play korzysta z obcej instalacji. Sąsiadka ma Play światłowód i dopiero od technika w czasie montażu usłyszała że korzysta ze światłowodu Orange z rachunkiem w Play  🌝

Klient się potem dziwi że ma internet Play i monit o korzystanie z internetu Play 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja korzystam z internetu stacjonarnego Play na łączach Vectry. Mam połączone w jeden abonament dwie usługi Play Now TV Box i Play Stacjonarny. Zasięg Play LTE jest w moim mieszkaniu fatalny (prędkość ledwo 1 mbs i dwie kreseczki w zasięgu). Częściej świeci mi Play 3G niż Play 4G, a 5G nie zaświeciło mi nigdy. Czemu mam korzystać w domu ze słabego internetu mobilnego skoro mam lepszy internet stacjonarny? 
I to jest dla mnie zagadka, że płacąc rachunek za internet stacjonarny w Play, nie mogę oglądać testowej ESKI. Oczywiście, na tym kanale mi nie zależy, bo oprócz tego mam normalną Eskę, która idzie na każdym internecie. Źle to jednak wróży przechodzeniu ze starego pakietu Play Now na nowy, gdzie dochodzi paczka kanałów Polsat i TVN, które ponoć są ograniczone tylko do sieci Play.

Teraz sprawdziłem i na Play Mobilnym kanał odbiera, jak i na UPC Wi-free od sąsiada. Na Play Stacjonarnym na łączach Vectry jest traktowany jako "obcy", choć płacę za sieć do Play, a nie do Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfish No nie najlepiej to o PLAY swiadczy ale jednak wyraznie zaznaczyli to w regulaminie

Cytat

Może to być dostęp komórkowy lub
stacjonarny, z wyłączeniem dostępu do Internetu za pomocą stacjonarnej sieci Vectra S.A. (możesz to sprawdzić
kontaktując się z Obsługą Klienta lub korzystając z internetowych aplikacji służących do pomiaru prędkości
Internetu, które w oparciu o adres IP, w takim przypadku wskażą ten podmiot).

Tych kanalow, ktore nie beda smigac jest wiecej:
51. ESKA TV*
52. Fokus TV*
53. Nowa TV*
54. Polo TV
55. Polsat 2
56. Super Polsat*
57. TV6*
58. Disco Polo Music
59. Polsat Cafe
60. Polsat Sport
61. Polsat Sport Extra
62. Polsat Sport Fight
63. Polsat Sport News

a dodatkowo sa jeszcze kanaly z *

*Program dostępny jest wyłącznie na Dekoderze Play

Teraz przyszlo mi do glowy pytanie. Jak bedzie wygladal multiroom? Jezeli ma kosztowac 15zl na warunkach jak pakiet glowny to w zasadzie oni nie beda mieli juz zadnej kontroli nad tym, czy usluga "wychodzi" poza lokal abonenta :P a tutaj pakiet poza siecia nie jest przeciez az tak wykastrowany jak w UPC TV GO .

 

Edytowane przez Michaelred
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, swordfish napisał(a):

Ale ja korzystam z internetu stacjonarnego Play na łączach Vectry. Mam połączone w jeden abonament dwie usługi Play Now TV Box i Play Stacjonarny. Zasięg Play LTE jest w moim mieszkaniu fatalny (prędkość ledwo 1 mbs i dwie kreseczki w zasięgu). Częściej świeci mi Play 3G niż Play 4G, a 5G nie zaświeciło mi nigdy. Czemu mam korzystać w domu ze słabego internetu mobilnego skoro mam lepszy internet stacjonarny? 
I to jest dla mnie zagadka, że płacąc rachunek za internet stacjonarny w Play, nie mogę oglądać testowej ESKI. Oczywiście, na tym kanale mi nie zależy, bo oprócz tego mam normalną Eskę, która idzie na każdym internecie. Źle to jednak wróży przechodzeniu ze starego pakietu Play Now na nowy, gdzie dochodzi paczka kanałów Polsat i TVN, które ponoć są ograniczone tylko do sieci Play.

Teraz sprawdziłem i na Play Mobilnym kanał odbiera, jak i na UPC Wi-free od sąsiada. Na Play Stacjonarnym na łączach Vectry jest traktowany jako "obcy", choć płacę za sieć do Play, a nie do Vectry.

Usługa Play, ale routing Vectry, oczywiście absurdalne jest blokowanie tylko z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to przewijanie jest pełne wstecz do 7 dni? Bo u mnie przewijanie na starej ofercie działa na Biznes24, news24, wPolsce i kanałach radiowych tylko w ramach bieżącej audycji. Jeśli chcę spróbować się cofnąć dalej, to już mam blokadę.
Dla Radia 357 cofanie do tygodnia wstecz byłaby ciekawą funkcją i przebiłaby ofertę samego nadawcy. Jak wiecie, Patroni Radia 357 mają dostęp do podcastów i archiwalnych audycji bezpośrednio w ich aplikacji na telefon lub na stronie www. Jedyny redaktor, który nie zgadza się na archiwizację jest Piotr Kaczkowski, który prowadzi Max 357 w niedzielę o 21:00. Uważa, że jego audycję powinno się słuchać tylko na żywo. Proszę o sprawdzenie, czy da się odtworzyć Max 357 w Radiu 357 z niedzieli z 21:00 i czy da się tą audycję nagrywać? Nie mógę w to uwierzyć, że 357 miałoby lepszą ofertę w Play niż dla swoich Patronów. U siebie blokują, a w Play już nie?
Jak masz pakiet do przewijania w ramach usług dodatkowych to działa, przez rok działa za darmo. Usługa ograniczona do wybranych kanałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy jasność. Można kupić jedną paczkę danego rodzaju czyli maksymalnie 70 pkt. 40 pkt można mieć w ramach jednej z ofert. Razem 110 pkt. A na zakup pełnej oferty potrzeba min. 165 pkt (w zależności od wersji Netflixa). Oznacza to że w ramach tej Telewizji Nowej Generacji nie można mieć dostępu do pełnej oferty. Kto to skonstruował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów Radia 357 ciekawa oferta. Możliwość słuchania bieżących audycji od początku oraz odtwarzanie niedzielnej audycji Piotra Kaczkowskiego. Tego nie ma nadawca nawet we własnej aplikacji. Niektóre audycje są udostępniane jako podcast dopiero po emisji i czasami dopiero po kilku dniach.  Max 357 Kaczkowskiego jako podcast nie funkcjonuje, gdyż redaktor woli żywy kontakt ze słuchaczem na żywo niż w formie powtórkowej. Jeżeli nie jest to chwilowy błąd, a stała oferta Play, to mamy unikalny dostęp do radia internetowego spośród wszystkich operatorów na rynku. Szkoda, że radio nie jest już pod numerem 357 na dekoderze.

Czy da się jeszcze sprawdzić jaki jest bitrate dźwięku dla stacji radiowych?

 

I jeszcze które kanały telewizyjne mają dźwięk 5.1 i obraz 50 klatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy jasność. Można kupić jedną paczkę danego rodzaju czyli maksymalnie 70 pkt. 40 pkt można mieć w ramach jednej z ofert. Razem 110 pkt. A na zakup pełnej oferty potrzeba min. 165 pkt (w zależności od wersji Netflixa). Oznacza to że w ramach tej Telewizji Nowej Generacji nie można mieć dostępu do pełnej oferty. Kto to skonstruował?
Właśnie o to w tym chodzi, jak chcesz pełną ofertę bierz pakiet MAX.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, swordfish napisał(a):

Czy da się jeszcze sprawdzić jaki jest bitrate dźwięku dla stacji radiowych?

Radio 357 jest nadawane jako kanał telewizyjny (czarny ekran z logiem po prawej), dźwięk AAC mi pokazywało w laptopie. Bitrate wideo 800kbps. Co jakiś czas miga logotyp, żeby nie wypalił się na TV.

 

12 godzin temu, swordfish napisał(a):

I jeszcze które kanały telewizyjne mają dźwięk 5.1 i obraz 50 klatek?

Nie mam jak tego sprawdzić. Na laptopie pokazywało dźwięk AAC.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kisiel95 napisał(a):
23 godziny temu, rotalplus napisał(a):
Czyli mamy jasność. Można kupić jedną paczkę danego rodzaju czyli maksymalnie 70 pkt. 40 pkt można mieć w ramach jednej z ofert. Razem 110 pkt. A na zakup pełnej oferty potrzeba min. 165 pkt (w zależności od wersji Netflixa). Oznacza to że w ramach tej Telewizji Nowej Generacji nie można mieć dostępu do pełnej oferty. Kto to skonstruował?

Właśnie o to w tym chodzi, jak chcesz pełną ofertę bierz pakiet MAX.

Wobec tego jaki sens ma telewizja z punktami skoro nie da się posiadać całej oferty bo twórcy oferty nie znają zasad matematyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie TVP Warszawa już w HD.Właśnie przeszedłem z oferty programowej UPC na ofertę Play ,mimo że sporo mniej kanałów , ale niektóre braki są dostępne poprzez kabel(Pakiet start UPC ) ,bo box posiada głowicę DVB - C ale też DVB- T.W sumie aż tylu kanałów nie potrzebuję,a cenowo dużo mniej wyszło,np drugi dekoder - multiroom za free.Sprzęt można samemu bez problemu podłączyć,technik ma być praktycznie tylko po odbiór starego sprzętu UPC.Na razie u mnie brak kanałów dostępnych tylko po kablu UPC,ale na infolinii poinformowali że do 24 / h  powinny być dostępne.

Edytowane przez piter7790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2023 o 21:32, swordfish napisał(a):

I jeszcze które kanały telewizyjne mają dźwięk 5.1 i obraz 50 klatek?

Jeśli chodzi o pakiet podstawowy, to 25 fps mają: Disney Channel test, Fokus TV, Mtv 80s, Music Box Polska, National Geographic Play, Nowa TV, Play Now, Polonia 1, Polsat, TV4, Trefl, Viaplay.

Reszta ma 50 fps. Dźwięku. 5.1 brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...