Skocz do zawartości

Telewizja Play


SiGi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, darek.s74 napisał(a):

Cześć. Na czacie uzyskałem informacje, że wszystkie programy można nagrywać w chmurze, łącznie z TVN, Polsat. Przewijanie nie działa

Niech czat da Tobie odnośnik do dokumentu, gdzie jest spis wszystkich kanałów z podaną funkcjonalnością. Co można nagrywać, przewijać i oglądać w innej sieci niż Play/UPC. W starych ofertach UPC była taki wykaz w formie tabelki.
U mnie na starej umowie z poprzednim dekoderem nie działa nagrywanie na kanałach TVP, TVN, Polsat, Puls. Funkcja niedostępna na dekoderze i niedostępna w aplikacji. Funkcjonalności nagrywania brak także na kanałach odbieranych naziemnie z DVB-T/T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sieć. Dekoder możesz zabrać ze sobą na wyjazd i podłączyć do sieci innej niż domowa, np. sieć hotelowa lub u rodziny, która niekoniecznie musi być w UPC/Play. Ja posiadając internet stacjonarny Play nie mogę oglądać testowej ESKI TV na dekoderze. Dekoder każe mi zmienić sieć Play … na Play, więc nie wiem o co im chodzi. 
Oprócz tego możesz oglądać kanały w aplikacji na smartfonie, tablecie lub laptopie. W smartfonie możesz korzystać z innej karty sim niż z Play. Wtedy część kanałów nie obejrzysz po za domem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trochę mi rozjasniłeś. Nie miałem nigdy do czynienia z taką tv. Ale czy dobrze zrozumiałem, że jeśli ten dekoder od Play będzie działał na internecie od UPC (czyli u mnie w domu) to będzie można nagrywać i przewijać wszystkie kanały, TVN-y Polsaty itp?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skoro nie można by przewijać nagranych programów, to jak się rozwiązuje ten problem, gdy np. chcę coś oglądać na raty? Czy to jest nie do ominięcia?
2. Rozumiem, że można wcisnąć pauzę na np. 15 min., tak?
3. Czy nagrywarka zewnętrzna (z dyskiem twardym) coś zmienia w kwestii nagrywania "zakazanych programów", czy jest to zablokowane na amen?

Pytam konkretnie o nowy dekoder Play BOX TV. Chociaż pewnie w starszych modelach są podobne ograniczenia. Na infolinii uzyskałem info, że przewijać w tył/przód jednak można, pojemność w chmurze 30h, kasowane po 3 miesiącach (aczkolwiek po chyba 5 telefonach, gdzie tylko dwóch konsultantów miało szczątkowe informacje - zależy na kogo się trafi; dokumentacji żadnej nie ma).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z osobami które posiadają obie usługi ? - UPC oraz Play Now TV? Czy jest możliwość zmienić dekoder Play Now TV na ten nowszy?Tyle że UPC z internetem jest umowa na ojca ,a Play Now TV na mnie.W nowej ofercie UPC z nowym Play-owskim dekoderem jest dostępnym 157 kanałów,ale wolę zostać na starszej ofercie UPC - 189 kanałów plus nowy dekoder z Playa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie działa. Jeśli ktoś ma usługi dawnego UPC, to może dalej jechać i przedłużać umowę na sprzęt UPC. Jeśli komuś zależy na dekoderze Playa, musi podpisać nową umowę na sieć Play. Nie da się mieć 189 kanałów UPC na dekoderze Play. Na dekoderze Play tylko nowe umowy dla nowych klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kocik89 napisał(a):

Jak opłacana jest usluga? Na konto bankowe czy z karty kredytowej. 

Możesz opłacić za pomocą Blue Media kartą, wtedy prowizja 1,50zł. Można też przelewem na konto bankowe, na poczcie itd.

 

21 godzin temu, kocik89 napisał(a):

Ile urządzeń jednocześnie może być w Canal Plus online przez Play tv?

Chyba dwa, ale nie potwierdzę.

 

18 godzin temu, darek.s74 napisał(a):

to będzie można nagrywać i przewijać wszystkie kanały, TVN-y Polsaty itp?

Z chmury na pewno nie skorzystasz na wszystkich kanałach, a z nagraniami nie wiem, wujek coś nagrywał.

 

21 godzin temu, kocik89 napisał(a):

Do którego dnia miesiąca trzeba zapłacić?

Okres rozliczeniowy masz na umowie, masz ok. trzy tygodnie po wystawieniu faktury.

 

7 godzin temu, sadelit napisał(a):

Chociaż pewnie w starszych modelach są podobne ograniczenia.

Rzadko z tego korzystałem na Play Now TV Box 2, ale na niektórych kanałach nie ma ograniczeń w przewijaniu. Pewnie tak też jest w nowej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2023 o 10:32, sadelit napisał(a):

3. Czy nagrywarka zewnętrzna (z dyskiem twardym) coś zmienia w kwestii nagrywania "zakazanych programów", czy jest to zablokowane na amen?

Pytam konkretnie o nowy dekoder Play BOX TV. Chociaż pewnie w starszych modelach są podobne ograniczenia. Na infolinii uzyskałem info, że przewijać w tył/przód jednak można, pojemność w chmurze 30h, kasowane po 3 miesiącach (aczkolwiek po chyba 5 telefonach, gdzie tylko dwóch konsultantów miało szczątkowe informacje - zależy na kogo się trafi; dokumentacji żadnej nie ma).

 

Jest w dekoderze wyjście na dysk zewnętrzny lub pendrive, ale nigdy nic mi nie wykryło. Zatem możliwość nagrywania na urządzeniach zewnętrznych jest zablokowana, nawet na kanałach naziemnych odbieranych z DVB-T/2. Jeśli ktoś liczy, że swobodnie odbierze wszystkie kanały z anteny pokojowej lub zbiorczej, będzie rozczarowany.

HbbTV na kanałach naziemnych brak. Zatem zapomnijcie, że skorzystacie z Polsat Go lub z TVP Go tak jak na najnowszych SmartTV oglądając kanały naziemne. 

Tuner naziemny wyszukuje i zapisuje mi 21 kanałów naziemnych. Podłączając tą samą antenę do telewizora wyszukuje mi ok. 100 kanałów naziemnych, łącznie z Czechami,muxami lokalnymi i testowymi. Piszę o Play Boxie 2, ale nie sądzę, aby ten nowy poprawił coś w tym zakresie.

Reasumując na dekoderze możesz coś nagrać na wybranych kanałach, ale w świecie rozwojów serwisów vod kanały linearne tracą na znaczeniu. Oferta programowa Polsatu, TVNu czy nawet FOXów czy AXNów była ciekawa 15-20 lat temu. Teraz podniecanie się, że można nagrać 20 sezon Chirurgów czy 13 sezon CSI lub 45 sezon Kuchennych Rewolucji nie ma sensu. Te same produkcje bez czekania i bez nagrywania szybciej można obejrzeć na vod. Jeśli komuś zależy na schematycznych i powtarzanych w nieskończoność proceduralach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wrócę do kwestii nagrywania. Na dotychczasowym dekoderze Play Box nagrywa na podstawie ramówki z EPG. Możesz nagrywać program, który już się rozpoczął od samego początku. Nagrywanie jest na sztywno ustawione na daną godzinę i ani sekundy dłużej. Jeśli program zaczyna się według EPG przykładowo o 12:30 i trwa do 13:00, to zapisze w Twoich Nagraniach dokładnie 30 minut. Jeśli boisz się, że program przedłuży się, zaplanuj nagrywanie następnej audycji. Możesz zapisywać kilka kanałów jednocześnie. Nie wiem do ilu jest ograniczenie. 
Dostęp do Twoich Nagrań masz w dekoderze i na wszystkich pozostałych urządzeniach, gdzie zalogujesz się do aplikacji Play Now. Można nagrania przewijać i zatrzymywać.

Nagrywanie jest tylko na WYBRANYCH kanałach, tych bardziej niszowych niż tych zaliczanych do najchętniej oglądanych. Na starym sprzęcie Polsat i TVN możesz oglądać tylko na żywo. Na 99% nowy sprzęt nie przyniesie w tym zakresie większej zmiany. Chociaż pamiętam, że TVN24 miał w UPC GO catch-up, a dla Polsat News nie było. Może nowe urządzenie da możliwość nagrywania na paczce TVN, ale dla paczki Polsat nie sądzę. 
Nagrywarka jest usługą dodatkową i ze względu na wiele ograniczeń licencyjnych nie jest przez nich reklamowana jako główna atrakcja. Jeśli komuś bardzo zależy na nagrywaniu każdej stacji i archiwizowania sobie do szuflady na wiele lat, niech bierze moduł do telewizji satelitarnej i nagrywa na własnej nagrywarce. Operatorzy kablowi jak widać odchodzą od DVB-C na rzecz streamingu. Ma to swoje wady, ale jednocześnie przynosi ogromne zalety. Aby korzystać z telewizji nie trzeba mieć odbiornika telewizyjnego - wystarczy laptop, smartfon, tablet czy … lodówka. ;-)  Oglądasz w salonie, w kuchni, w piwnicy, w łazience i w toalecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W usługach biznesowych można było kupić na własność. W indywidualnych jest tylko na wynajem. W przypadku braku zwrócenia naliczą Tobie karę umowną. U mnie na umowie kara chyba właśnie wynosi 399. 

Dekoder jest tak skonstruowany, że działa przy aktywnym abonamencie. Przy braku abonamentu funkcjonalność może być mocno ograniczona. Dla klienta indywidualnego na własność bez aktywacji podejrzewam, że będzie stanowić elektrośmieć. Chyba, że zrootujemy urzadzenie i wgramy własne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
W dniu 18.05.2023 o 15:54, Anita Kaźmierska napisał(a):

Udało mi się uzyskać informację, ile GB pamięci RAM ma Play Box TV - 3 GB (w poprzednim modelu było to 2 GB).

W dającej się przewidzieć przyszłości można się spodziewać relacji z  testów urządzenia na stronie Satkuriera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...