Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzałoby się to z programem międzynarodowego Eurosportu (brak znaczka "HD" zarówno przy kwalifikacjach, jak i jutrzejszym konkursie):

http://tv.eurosport.com/tvschedule.shtml

Byłby to pierwszy w tym sezonie konkurs PŚ, z którego nie jest realizowana transmisja w HD.

 

Dla Zakopanego znaczek "HD" już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że TVP kisi HD tylko dla siebie, w poprzednich latach z Zakopanym tak było.

Niestety nie miałem dostepu to TV, ale widziałem przekaz internetowy - kamery to był standard TVP

były źle ustawione i dół zeskoku był wręcz niewidoczny - ale TVP ma tak zawsze, podejrzewam że pracują tam [beep]e

 

Jeszcze powtórki były okropne, jakby nie mieli na stanie statywu tylko walili z ręki. Do tego mało kadrów, cały czas wałkowane te same pozycje kamery - można porównac to do 61. TSC, zwłaszcza konkursów niemieckich - różnica ogromna, przepaść.

 

Możliwe że Wisła ma braki w sprzęcie do realizacji w jakości HD.

 

3 wpełni wyposażone OB vany to mało?

nie mówię o tych z regionów, bo one wyglądają ładnie, ale tylko z wierzchu - środek, cały sprzęt to muzeum techniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@connor TVP w pełni ma tylko jeden wóz HD przygotowywany już w Zakopanem. Nie mogli go użyć w Wiśle, bo nie zdążyliby się przetransportować w niecały jeden dzień. Nie porównujmy nawet realizacji TVP do TCS bo tam użyto wozu który obsługuje 30 kamer. Tvp może zapodać w jakości HD max do 20 ale w standardzie w wozie mają tylko 14, do tego bez slow motion. W Polsce jedyną firmą która ma tak potężny sprzęt jak Niemcy ( a nawet potężniejszy) jest ATM z wozem HD2.

A wóz którym obsługują Wisłę jest o dziwo jednym z lepszych wozów SD w tym kraju jak może i w całej Europie. W co ciężko może uwierzyć, ale tym wozem produkowali bodajże Judo na IO w Atenach i był to sygnał międzynarodowy.

A TVP kisiło HD dla siebie z dwóch powodów. Raz- nie było obowiązku produkcji miedzynarodowej, a drugi bardziej prozaiczny- dotychczas mieli tylko jeden bądź dwa wozy DSNG HD. W tym roku przebudowali kilka pod HD na Euro i może już dadzą też World Feed w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeden? sam na własne oczy widziałem 3 - takie duże białe na kołach

tak, jeden jest typu "tir", ale te pozostałe też dadzą radę realizować

 

z resztą z wisły do zakopanego jest mniej więcej 150 km głównymi drogami, rozmontowanie sprzętu to max 3 godziny roboty

konkurs kończy się o 22, o 2 w nocy ekipa gotowa do drogi - dla chcącego nic trudnego

 

pytanie dlaczego koniecznie sygnał musi produkować TVP w której pracują nieudolni ludzie, taki ATM z pewnością dałby radę

 

@bartas_20 - nie wiem dlaczego bronisz TVP, ta firma jest właściwie skończona

jedynie poważne zmiany mogą uratować tę firmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny to mówisz o piłce:D Skocznia to nie boisko, odległości są dużo większe, a też instalacja trwa dłużej, do tego testy itd itp. Widziałeś prawdopodobnie wóz pomocniczy, oraz jeden bodajże do 4-5 kamer tak na studio w sam raz.

Gdzie ty widzisz, że bronię TVP? Pisze jak sprawa wygląda. Sprzęt TVP w generalce ma niestety po kilkanaście lat bez większych modernizacji, kiedy normalnie wóz transmisyjny po 7 latach powinien z drogi zjechać na pełną modernizację. Ale akurat ten sprzęt co robi Wisłę a Zakopane już w szczególności nie jest zły. Też chciałbym żeby zakupili z jeszcze jeden taki 20 kamerowy ale z Super Slo-mo. oraz tak ze dwa mniejsze 12-14 kamer, co spokojnie przynajmniej na sport wystarcza. Ale tak nie jest.

Tvp produkuje bo tak taniej,

@ Miętus może być tak jak w niemczech. Owszem produkuje Ard bądź zdf, ale na wynajętym sprzęcie od np: topvision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartas_20

 

masz rację

jak jeden? sam na własne oczy widziałem 3 - takie duże białe na kołach

tak, jeden jest typu "tir", ale te pozostałe też dadzą radę realizować

 

z resztą z wisły do zakopanego jest mniej więcej 150 km głównymi drogami, rozmontowanie sprzętu to max 3 godziny roboty

konkurs kończy się o 22, o 2 w nocy ekipa gotowa do drogi - dla chcącego nic trudnego

 

pytanie dlaczego koniecznie sygnał musi produkować TVP w której pracują nieudolni ludzie, taki ATM z pewnością dałby radę

 

@bartas_20 - nie wiem dlaczego bronisz TVP, ta firma jest właściwie skończona

jedynie poważne zmiany mogą uratować tę firmę

Łatwo powiedzieć, że się wyrobią, ale tego stacje tv nie stosują po prostu są dwie ekipy realizacyjne, dwa wozy. Zgadza się 3 godziny roboty rozkładanie sprzętu, ale dodaj jeszcze 3 godziny dla konfiguracji wozu, testy itd.

 

Z drugiej strony mogli od ATM pożyczyć ATM OB van 1, nie ten najnowszy OB Van 2 przystosowany do realizacji 3D albo zakupić drugi wóz HD mniejszy np: 12 kamerowy(ale nie wiem czy nie mają również mniejszego HD) :D Mają jeden wóz HD, a na jednym dużo nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeden wóz na taką telewizję jak TVP gdzie np: polsat ma 3 w HD, tak samo TVN. to bardzo mało. @pawel21 szczerze mówiąc myślałem jeszcze przed konkursami, że wypożyczą od ATM właśnie HD ob1, ale niestety:D Nie wiem jak wogóle mogłem się tego spodziewać. ;D. Mają mniejszy ale na 4-5 kamer, to z tego mogą jakieś studio zrealizować.

@connor wytłumaczyłem ci co mogłeś widzieć. TVP ma tylko 1 wóz HD zdolny do transmisji sportowych, jeden wóz pomocniczy( sprzęt i audio) oraz ten malutki na studio przed meczem bądz skokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mówię, jak by chcieli to by zrobili

 

jak jutro konkurs będzie w SD to będzie kompromitacja!

 

jutro też w Eurosporcie 2 mecz Stelmet Z. Góra - Cajasol Sevilla w ramach 2 rundy Eurocup

 

powtarzam: TVP ma swoje 3 ob vany HD

Przed chwilą na Jedynce prezentowane były wywiady ze skoczkami. Za jednym z nich w tle, było widać duży wóz HD Polsatu, więc wygląda na to, że TVP się wspiera sprzętem od innych, bo nie wydaje mi się, aby Polsat wysyłał do Zakopanego taki wóz do własnych celów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...