Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten się nie myli co nic nie robi. Ten "starszy pan" to Janusz Rozum - wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jest nie byle kim i na tej dyscyplinie zna się. Może blado wypada przy Marku Rudzińskim ale to nie dziwne bo Rudziński jest moim zdaniem najlepszym w Polsce komentatorem lekkiej atletyki i narciarstwa klasycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Chociaż twierdzić, że oszczep wylądował "chyba poza granicą kwalifikacyjną", gdy kamera ładnie pokazuje jakieś 3-4 metry ponad tą granicą - to też troszkę wtopa.

 

PS. Zapomniałem o wczorajszym już hicie - wg pana Rudzińskiego w kadrze Polski kulą pcha Szymon Majewski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z relacji internetowej Eurosportu:

Wiadomość dla kibiców kolarstwa od komentatora Eurosportu Tomasza Jarońskiego. Okazuje się, że w wozie transmisyjnym doszło do usterki. Prawdopodobnie wybuchł mały pożar. Telewizja Polska próbuje usunąć usterki i może uda się wejść z transmisją. Trzymamy mocno kciuki za naszych kolegów z TVP :)

 

Nie dość, że relacja z tego wyscigu jest fatalna, pokazywane są jedynie ostatnie kilometry, to jeszcze TVP nie potrafi zapewnić sygnału na ten czas. Obraz nędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu, że jest Eurosport.

Na którym mamy komentatorów TVP... oraz Eurosportu, no i transmisja bez belek... i jakieś dziwaczne przeskoki przy przełączaniu kamer.

 

Edit 18:06: Znów przerwa na Eurosporcie bo są problemy z dźwiękiem. Pewnie im chodzi o tych komentatorów TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zupełnie z innej beczki. Eurosport ma wiele praw sportowych. I teraz czy takie wydarzenia jak np. wyścigi kolarskie, tenisowe turnieje wielkoszlemowe, zawody snookerowe mogą kupić inne polskie stacje sportowe ( tak jak TVP relacjonuje niektóre zwody, które także są na Eurosporcie, głównie sporty zimowe ) czy też Eurosport ma te prawa na wyłączność i żadna inna polska telewizja sportowa nie może relacjonować takich zawodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre prawa sportowe należą do EBU, a TVP i Eurosport należy do EBU, np: biatlon czy MS w narciarstwie klasycznym czy alpejskim czy Igrzyska i pokazują i mamy to samo na kanałach. Prawa do Toure de France ma EBU. Eurosport pokazuje, a TVP nie bo nie chce aby by mogła. Jest tak z niektórymi innymi prawami jak: Franch Open czy Australian Open. Pamiętam kiedyś TVP mecz z Australian Open pokazywała na swoim kanale i był to występ polskiego debla bo daleko zaszli. Niektóre transmisje można było by i oglądać na TVP co i na Eurosport bo prawa posiada EBU, ale TVP nie pokazuje bo trochę musiała by dopłacić.

 

Do niektórych praw Eurosport posiada wyłączność na Europę np: US Open. I tylko Eurosport może pokazywać. Eurosport kupuje prawa też do transmisji na zasadach czysto komercyjnych czyli zapłaci więcej i będzie pokazywał np: Bundesliga.

 

Bycie w EBU daje Eurosportowi sporo praw nie za darmo, ale nabycie ich po bardzo niskich cenach. Pokazują Igrzyska bo są w EBU. Ale jak będzie z tymi igrzyskami po 2012 roku to się okaże bo EBU ma prawa do igrzysk do 2012 roku. Igrzyska następne w 2014 i 2016 będą już sprzedawane stacjom na zasadach komercji. Dasz więcej będziesz pokazywał. Po 2012 roku EBU kończą się prawa do IO i tym samym Eurosport traci też, chyba że wykupi je na wyłączność na cało Europe, ale za bardzo dużą kasę. Raczej do tego nie dojdzie bo stacje publiczne w Europie do tego nie dopuszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa rzeczowe wyjaśnienia, dzięki. Ja tak zapytałem, bo miałem nadzieję, że np. turniej Australian Open będzie mogła pokazywać, jeśli by chciała stacja komercyjna, np. Polsat Sport czy Orange Sport, co umożliwiłoby transmisje wszystkich meczów Polaków w imprezie. Ale swoją drogą jak jest tak jak mówisz, to przecież TVP może za niską cenę wzbogacić swoją ofertę sportowa, mi.in. o ww.turniej. Ale im się nie chce!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musze powiedziec ze wywód mnie zaskoczył. Chyba jako jeden z nielicznych ma pojęcie o rynku praw sportowych. Ale z Australian Open i French Open to jest nieaktualne. Te prawa są na wyłączność. Dlatego też TVP nie pokazuje już finałów tych imprez tak jak robiła to kiedyś.Podobnie stanie się z Mistrzostwami Świata w LA. Eurosport już ich nie pokaże bo tych praw nie rozprowadza EBU. Ale paweł21 naprawdę spoko wytlumaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP po raz kolejny wykorzystuje fakt, że jest producentem sygnału światowego i wciska swoją natrętną reklamę. Według mnie jest to wymierzone właśnie w swojego silnego konkurenta, czyli Eurosport.

 

078e29e7a368ba7dmed.jpg

 

I tak nic z tej ich reklamy bo nawet nie są łaskawi transmitować sesji porannej. Mają ku temu ważne powody:

 

8:35 Piłka nożna - mecz: Polska - Kamerun (trzecia powtórka)

10:25 Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski - Rajd Rzeszowski (pierwsza powtórka)

10:55 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w biathlonie górskim (premiera ale i tak nie na żywo)

11:25 Telezakupy

12:00 Piłka nożna - Copa Libertadores - rewanżowy mecz finałowy (trzecia powtórka)

 

TVP przez takie zachowanie udowadnia tylko jak bardzo jest żałosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...