Skocz do zawartości

Koniec wypożyczalni DVD, Blu-Ray Disc?


BizzareX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Niestety jeden z kultowych dystrybutorów, kończy z wydawaniem płyt DVD i Blu-ray. Łezka się w oku kręci, bo Monolith to był kultowy wydawca.😥😣 Co drugi dzień, niosło się pod pachą ,jakiś sensacyjniak czy horrorek sygnowany ich logiem.👍.                  https://filmozercy.com/wpis/monolith-zegna-sie-z-fanami-nosnikow-fizycznych-dystrybutor-zakonczyl-dystrybucje-dvd-i-blu-ray-w-polsce        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2017 o 16:33, Barti napisał:

Powstanie w Polsce w latach 90-tych płatnych kanałów filmowych, początkowo analogowych (CANAL+ z satelity, naziemnie i w kablówkach; HBO w kablówkach), a później już w ramach platform cyfrowych to z pewnością był początkowy powód spadku popularności wypożyczalni video. Od tego właśnie zaczął się powolny początek ich końca.

Nie zapominaj o Filmnecie z Astry i kablówkach 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Również nie zapomnij o Komedii i Filmaxie (pierwsza odsłona) w ramach pierwszej oferty Polsatu 2 Cyfrowego/Polsatu Cyfrowego.

 

PS: Co do tematu, u mnie w Ozimku działały dwie wypożyczalnie, pierwsza upadła w roku 2012, druga upadła w 2020 roku (początek pandemii sami wiecie czego).

Edytowane przez Darek z Ozimka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 05:20, Darek z Ozimka napisał:

@Marek

 

PS: Co do tematu, u mnie w Ozimku działały dwie wypożyczalnie, pierwsza upadła w roku 2012, druga upadła w 2020 roku (początek pandemii sami wiecie czego).

Do 2020 roku to, i tak bardzo długo się opierała. Tylko pewnie ostatnie lata, już świeciła pustkami. W tej do której ja chodziłem, to w roku 2015, były dni kiedy dzienny utarg wynosił 5 złotych.😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to kiedyś wyglądało elegancko.😁 Tak na marginesie to pamiętacie, jak za osobą pracującą za ladą, często była półka z tzw. "różowym kinem"🤫🤭😉, i często małolaty próbując coś z niej wypożyczyć, twierdzili że to dla wujka.😁 Coś wielu wujków w tamtym czasie, gustowało w tym gatunku kinematografii.😀😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2022 o 14:39, BizzareX napisał:

W tej do której ja chodziłem, to w roku 2015, były dni kiedy dzienny utarg wynosił 5 złotych.

U mnie w Ozimku w ostatniej wypożyczalni (zamkniętej w 2020 roku) dzienny utarg utrzymywał się na poziomie 30-35 zł, właściciel tej wypożyczalni był moim sąsiadem.

 

Jakie u Was w wypożyczalniach przeważały filmy? U mnie w Ozimku były głównie horrory, komedie, filmy akcji, thrillery i niektóre pozycje Playboya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Patrzę na stronie jednej z nielicznych wypożyczalni, na liczbę premier, i wyraźnie widać po nich, że to już ostatnie miesiące wydawania filmów na płytach. Zawsze we wrześniu po wakacjach, był wysyp nowych filmów, a teraz ukazuje się w miesiącu tyle, ile dawniej w tydzień.😐.                                            https://domsztukidvd.ddv.pl/news.php 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Co do tematu, to nie wydaje mi się by wpływ Internetu był tu powodem. W krajach jak na przykład Chiny czy Korea każdy korzysta ze smartfona, a i tak istnieją kafejki internetowe. Czy w czymś to komuś przeszkadza? Nie. W Wielkiej Brytanii dalej puszczają filmy i seriale które u nas już od dawna nie są puszczane, bo mamy VOD. W USA jak najbardziej takie miejsca jeszcze funkcjonują. 

To nie w technologii jest problem, a w tym że Polacy chyba za bardzo próbują być „nowocześni" i zbyt do bólu praktyczni i im się zwyczajnie nie chce prowadzić takich wypożyczalni. Jakoś w innych krajach można spotkać takie miejsca i nie ma problemu. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zwyczajnie nie kalkuluje. Jeśli w cenie wypożyczenia filmu na Blu-Ray czy nawet DVD można mieć dostęp do platformy streamingowej to kto będzie chciał wypożyczyć taki film? Jakiś niedobitek kafejek internetowych to i pewnie w dużych miastach się jeszcze znajdzie, ale Polacy po prostu mają inna mentalność niż pozostałe kraje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 25.09.2023 o 13:20, Sentence napisał(a):

Tymczasem w Poznaniu na ul. Święty Marcin 26, nadal funkcjonuje sklep (nie wypożyczalnia) "MOVIE SHOP" z płytami DVD, CD, Blu-Ray, winylami, XBOX 360, PSP, PS 2 i PS 3. Widać, że asortyment jest szeroki - zależy kto, co lubi. Osobiście nie wgłębiałem się w repertuar.

20230925-113414.jpg

20230925-113423.jpg

20230925-113428.jpg

20230925-113441.jpg

W Opolu na ul. Niemodlińskiej 21 funkcjonuje identyczny sklep z filmami na DVD i VHS, grami (Xbox, PlayStation i PC) i muzyką na winylach i płytach CD, właśnie zamierzam się tam jutro (26.01) wybrać. Mogę podać nawet godziny otwarcia w/w sklepu:

Od poniedziałku do piątku - 12:00-17:00

W sobotę - 10:00-14:00

W niedzielę - Zamknięte

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2023 o 14:06, Lannan napisał(a):

 

To nie w technologii jest problem, a w tym że Polacy chyba za bardzo próbują być „nowocześni" i zbyt do bólu praktyczni i im się zwyczajnie nie chce prowadzić takich wypożyczalni. Jakoś w innych krajach można spotkać takie miejsca i nie ma problemu. 

Teraz już chyba nawet jakby, znalazł się jakiś desperat, który chciałby prowadzić wypożyczalnię, to nie miałby już raczej nic z nowości do wypożyczania, bo ostatnie niedobitki dystrybucji filmów w Polsce, rezygnują z wydawania płyt.   https://www.rmfmaxx.pl/news/Zbliza-sie-koniec-plyt-DVD-w-Polsce-Na-rynku-bedzie-mniej-filmow-w-takiej-wersji,73904.html.                         https://rozrywka.trojmiasto.pl/Kto-jeszcze-kupuje-plyty-DVD-Konczy-sie-pewna-era-n181268.html

W dniu 25.01.2024 o 15:51, Darek z Ozimka napisał(a):

W Opolu na ul. Niemodlińskiej 21 funkcjonuje identyczny sklep z filmami na DVD i VHS, grami (Xbox, PlayStation i PC) i muzyką na winylach i płytach CD, właśnie zamierzam się tam jutro (26.01) wybrać. Mogę podać nawet godziny otwarcia w/w sklepu:

Od poniedziałku do piątku - 12:00-17:00

W sobotę - 10:00-14:00

W niedzielę - Zamknięte

Jak tam kolego odwiedziłeś wtedy ten przybytek? Jest on godny uwagi czy to jakaś graciarnia? 😁

Edytowane przez BizzareX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2024 o 17:27, BizzareX napisał(a):

Jak tam kolego odwiedziłeś wtedy ten przybytek? Jest on godny uwagi czy to jakaś graciarnia? 😁

Odwiedziłem ten "przybytek", jak się okazuje, to nie jest żadna "graciarnia", filmów, gier i muzyki na płyty CD jest do wyboru do koloru, można też się "uzbroić" w płyty winylowe (dla przypomnienia: Opole, ul. Niemodlińska 21).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...