Skocz do zawartości

Piłka nożna: Euro 2012


arielinho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a połowa zawodników grających w reprezentacji nie zna ojczystego języka, a przynajmnie nim się nie posługuje na codzień.

A jeszcze ok 10 lat temu narzekaliśmy że piłkarze z polskimi korzeniami grają dla obcych reprezentacji narodowych ( przykład Klose ) czy młodzieżowych ( Podolski ),a tacy Turcy zrobili skauting wyszukiwania piłkarzy za granicą ( kilku piłkarzy grało min. w niemieckich młodzieżówkach , a później trafiło do reprezentacji Turcji ) i efekt jest już widoczny .

NIe mylmy pojęc i przedewszystkim nie porównujmy Turków do Polaków. Turcy stanowią potężną ilośc społeczeństwa w Niemczech i wszyscy ci ludzie przyznają sie do swoich korzeni od najmłodszych lat, faktem jest że są wychowywani piłkarsko przez Niemców i w mało znaczących reprezentacjach zdarza się że grają aczkolwiek ci co zaczynają grac w kadrach młodzieżowych rzadko zmieniają reprezentacje(oczywiście są wyjątki). W Polsce sytuacja wygląda tak żę sami zawodnicy przypominają że mająjakieś korzenie polskie i ich marzeniem była by gra w naszej kadrze i wtedy i prezesi robią paszporty. Niestety ale Obraniaki, Parkinsy czy Ojgeny mają mało wspólnego z Polską i postanowili zdecydowac sie grac dla nas aby w ten sposób spróbowac wynegocjowac z potencjalnym zespołem lepsze warunki(reprezentant kadry pozatym występy na euro itd.). Na chwile obecną wstyd mi za naszą kadre i boje się że już nie będe kibicował Polakom w piłke nigdy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, żebyśmy współorganizowali ME z innym krajem niż Ukraina. Nieważne, co mówią niemieccy politycy, oni nie mają żadnego wpływu na UEFA, która tym wszystkim rządzi. A przedstawiciel UEFA powiedział wyraźnie, JEŻELI sytuacja polityczna na Ukrainie nie pozwoli na rozegranie tam ME, to odbędą się ona w przyszłym roku. Ale to tylko słowa, niepotrzebnie podkręcana atmosfera, na 100% Euro odbędzie się już za nieco ponad miesiąc w Polsce i na Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Taka ta kadra. Czy można ją nazwać "naszą" czy reprezentacji Polski. Ja bym jej tak nie określił,bo jest w niej dwóch Francuzów- Perquis, Obraniak(Ten mówi piękną francuszczyzną) oraz dwóch Niemców- Boenisch oraz Polanski. Boenisch w ogóle nie gra,a Perquis będzie po kontuzji,zresztą prezentuje się bardzo przeciętnie. Natomiast jak dla mnie Polanski to największe nieporozumienie- bo ten człowiek nic sobą pozytywnego na boisku nie prezentuje,każdy mecz katastrofalny w jego wykonaniu w kadrze,nie mogę o nim nic dobrego powiedzieć. I wreszcie Obraniak- zmienił klub co wyszło mu na dobre,ma potencjał piłkarski i może pomóc tej reprezentacji. Piłkarsko jestem za nim,ale kadra to nie klub piłkarski i tu powinni grać Polacy.

Bramkarze- Szczęsny absolutnie tak, Tytoń tak samo. Natomiast nieporozumienie to dla mnie Fabiański. On przegrywa rywalizację w klubie,a wygra w reprezentacji?? Będzie realnym konkurentem Wojtka?? Nie żartujmy.W kadrze bezwględnie powinien być Boruc.

 

Obrońcy- Oczywiście byłem za Żewłakowem ,ale wiadomo Smuda nie postawi dobra kadry nad osobistymi animozjami. Brakuje mi Komorowskiego. Glika co prawda dawno nie widziałem,ale wtedy jak grał w kadrze czy w SerieA-to nie poziom repry.. Kamiński- to pozytywna niespodzianka Franciszka Smudy. Wawrzyniak,Wasilewski- ok. O wojtkowiaku nie mam specjalnie zdania. Może dobrze,ze nie Głowackiego.Piszczek-tutaj nie ma dyskusji.

Pomocnicy- o Obraniaku już pisałem i Polańskim. Teraz reszta. Mi brakuje tu Radka Majewskiego czy młodego Salomona lub Krychowiaka. Natomiast generalnie nie mam zastrzeżeń oprócz Polańskiego. Dobrze,że powołał Groszka,po nim mogłem się spodziewać czegoś innego.

Napad- Lewandowski i długo długo nic. Sobiech-5 napastnik Hannover96, Brożek gra(lub nie) ogony,ale akurat powiem,że jego powołanie mnie nie dziwi bo współpracował ładnie z Lewym we dwójkę. Dobrze,ze jest Kucharczyk,ale brak mi Piecha i Żyry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,że ten burak smuda jak najszybciej pożegna się z kadrą.Jak można brać zawodników,którzy nie mieszczą się nawet na ławce,Fabiański cały sezon na ławce,a ten go powołuje,gdy Kuszczak i Boruc grają regularnie,niech schowa tą pożal się boże dume do kieszeni bo szkodzi tym całej kadrze.Gdzie jest Piech,Czarek Wilk czy Tomek Frankowski,wiem,że jest niby trenerem napastników,ale idealnie by pasował na zmiennika Roberta.Dlatego przez tą cała szopke,komercje,obcokrajowców w kadrze i [beep]a na ławce mam głeboko gdzieś to Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie o czym my mówimy powoli ja zmianiam zdanie na temat francuskich polaków po tym jak najlepszy komentator nominalcje LUDOVIKA skomentował "POLAK Z KRWI I KOŚCI'. Ogólnie ten festyn to kolejna wielka kompromitacja w związku z EURO miało byc wspaniałe święto Polskiej piłki a jest kompromitacja i ja osobiście powtórze to ponownie nie kibicuje tej kadrze bo po prostu sie nie da im kibicowac, a co najsmutniejsze to znajdą się zwolennicy Perkinsonów i Boenitschów.

 

Na pocieszenie fajny hymn wybraliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,że ten burak smuda jak najszybciej pożegna się z kadrą.Jak można brać zawodników,którzy nie mieszczą się nawet na ławce,Fabiański cały sezon na ławce,a ten go powołuje,gdy Kuszczak i Boruc grają regularnie,niech schowa tą pożal się boże dume do kieszeni bo szkodzi tym całej kadrze.Gdzie jest Piech,Czarek Wilk czy Tomek Frankowski,wiem,że jest niby trenerem napastników,ale idealnie by pasował na zmiennika Roberta.Dlatego przez tą cała szopke,komercje,obcokrajowców w kadrze i [beep]a na ławce mam głeboko gdzieś to Euro.

 

 

Zal mi ciebie jak można Tak obrażać drugiego człowieka ,co do powołania Kuszczaka i Boruca to zrozum ze oni nie pogodziliby się z tym ze Szczęsny jest pierwszym Bramkarzem i więcej było by szkód niż pożytku ,przypomnij sobie co się działo na ostatnich mistrzostwa i dlaczego Kuszczak został odesłany do domu ,jeśli chodzi o Tomka Frankowskiego to się zgodzę byłby idealnym zmienikiem, co do Piecha i Wilka to po prostu brakuje im ogrania europejskiego i mogliby nie wytrzymać tego mentalnie

 

 

Taka ta kadra. Czy można ją nazwać "naszą" czy reprezentacji Polski. Ja bym jej tak nie określił,bo jest w niej dwóch Francuzów- Perquis, Obraniak(Ten mówi piękną francuszczyzną) oraz dwóch Niemców- Boenisch oraz Polanski.

 

Ja tu widzę dwóch a nie czterech obcokrajowców ,nie zapominaj ze Boenisch i Polanski urodzili się w Polsce ,choć nie zmienia to faktu ze akurat oni nie zasługują na to by grac w kadrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,że ten burak smuda jak najszybciej pożegna się z kadrą.Jak można brać zawodników,którzy nie mieszczą się nawet na ławce,Fabiański cały sezon na ławce,a ten go powołuje,gdy Kuszczak i Boruc grają regularnie,niech schowa tą pożal się boże dume do kieszeni bo szkodzi tym całej kadrze.Gdzie jest Piech,Czarek Wilk czy Tomek Frankowski,wiem,że jest niby trenerem napastników,ale idealnie by pasował na zmiennika Roberta.Dlatego przez tą cała szopke,komercje,obcokrajowców w kadrze i [beep]a na ławce mam głeboko gdzieś to Euro.

 

 

, co do Piecha i Wilka to po prostu brakuje im ogrania europejskiego i mogliby nie wytrzymać tego mentalnie

 

A Wolski i Kucharczyk to są tacy ograni?

 

Co do obrażania,to napisałem co o nim myśle,ten człowiek nie ma u mnie szcaczunku i nigdy nie będzie miał,to taki nadęty bufon,któremu wszystko nie pasuje i zawsze jest na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc nie jestem ich fanem akurat oni są trochę ograni ponieważ zagrali kilka dobrych meczy w lidze europejskiej i widać było po nich ze nogi im się nie uginają ,co do Trenera Smudy to ma wiele wad zresztą jak każdy człowiek ,ale nadętym bufonem to on nie jest ,chyba kolego nie znasz znaczenia tego słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zal mi ciebie jak można Tak obrażać drugiego człowieka

A co może nasz trenerek nie obraża polaków swoimi wypowiedziami, nie obraża Rosjan mówiąc na nich Związek Radziecki ten człowiek sam siebie obraża swoimi czynami. Takiego trenerskiego [beep]a nie widziałem jeszcze nigdy facet bez wykształecenia, bez sukcesów, bez słowa i bez znaczenia dziwnym sposobem prowadzi reprezentacje w najważniejszych rozgrywkach(tak się wcześniej wydawało) w historii naszej federacji. Smuda jest trenerskim dnem który sie kompromituje na każdym kroku i w dodatku sie jeszcze cieszy jak by był niepełnosprawny umysłowo.

Ja tu widzę dwóch a nie czterech obcokrajowców ,nie zapominaj ze Boenisch i Polanski urodzili się w Polsce ,choć nie zmienia to faktu ze akurat oni nie zasługują na to by grac w kadrze

Co z tego że sie facet urodził w Polsce jak nie przyznaje się do Polskości i na każdym kroku mówi że jego ojczyzną są Niemcy, nagle dostajemy Euro i okazuje się że ci zawodnicy sie przejężyczyli i chodziło im że czują sie POlakami.

 

W czasie euro spodziewam się WSTYDU, HAŃBY i KOMPROMITACJI MIĘDZYNARODOWEJ tak sportowej jak i organizacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Wilk również miał okazje do gry w Europie w LE,w dodatku byl kapitanem Wisły a Piech to silny chłopak z charakterem dałby rade.Znaczenie znam i nie wycofuje się z tego

Jeśli chodzi o Wilka to w kadrze na jego pozycji mamy nadmiar dobrych zawodników,choć muszę powiedzieć jako kibic Wisły ma bardzo duży potencjał,co do Arka Piecha to uważam ze jest dobrym zawodnikiem (osobiście mu kibicuje by grał jak najlepiej),ale po prostu obecnie jest za mało ograny na europejskiej arenie

 

 

do bolcinho8

 

Ja mam swoje zdanie a ty swoje i nigdy nie dojdziemy do porozumienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrońcy- Oczywiście byłem za Żewłakowem ,ale wiadomo Smuda nie postawi dobra kadry nad osobistymi animozjami.

@wislok, przecież Michał Żewłakow zakończył karierę w Reprezentacji Polski i gra tylko w Legii.

 

A widzieliście wczoraj jak gwizdali na prezydent Warszawy, ale się nie dziwie. Ubrała się w białą koszulką z dużym logiem Euro 2012 i myśli, że szpanuje.

 

A jeśli chodzi o trenera to czuje, że w lipcu po Euro będzie zmiana, bo prawdopodobnie ze Smudą nie wyjdziemy z grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu z napastników Franciszek Smuda nie mógł powołać Tomasza Frankowskiego? Wiem, że on jest jakimś tam trenerem napastników, ale on przecież strzelił w tym sezonie aż 15 bramek. A więc strzelił on więcej bramek niż Brożek, Sobiech i Kucharczyk razem wzięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy arbitrzy mający sędziować spotkania Euro 2012 r. i arbitrzy rezerwowi przechodzą w Warszawie testy sprawnościowe i wydolnościowe i według mediów wszyscy sędziowie bez większych problemów te testy zaliczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % nie odwołają Euro na Ukrainie. A dlaczego? Ponieważ duża część kibiców dostała już bilety na mecze. Przenieść też nie przeniosą, ponieważ ogromna liczba fanów zarezerwowała hotele i bilety na loty do Ukrainy. Euro się odbędzie, tylko zabraknie na nim polityków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...