Skocz do zawartości
  • 2

Jaki konwerter?


JesseJames87
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Jaki byłby najlepszy konwerter quad do multiroomu z jakością Full HD? Dokładniej jakiej marki.Bo dwa kanały w najwyższej jakości mi pikselują i przycinają od czasu do czasu. Posiadam obecnie konwerter Sharp BS1K1EL: Parametry techniczne:

  • częstotliwość wejściowa: 10,7-11,8GHz/11,7-12,75GHz
  • 4 niezależne wyjścia
  • częstotliwość heterodyny: 9,75GHz/10,6GHz
  • przełączenie pasma: ton 22kHz
  • przełączenie polaryzacji: napięcie 14/18 V DC
  • współczynnik szumów: 0,3dB
  • mocowanie: średnica 40mm
  • podłączenie: 4 gniazda typu F z osłoną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć,

Mam pytanie potrzebuję dwóch konwerterów unicable do dekoderów 4k Ultrabox+ (instalacje w różnych lokalizacjach). Wystarczy mi jedno wyjście SCR, nie potrzebuję dodatkowych standardowych wyjść. W żadnej instalacji nie będzie więcej niż 2 dekodery, a chciałbym mieć możliwość nagrywania więcej niż jednego programu w tym samym czasie, więc nie interesuje mnie też Unicable II. Rozbieżności cenowe konwerterów są spore od 60 do 200 zł. Czym w zasadzie te urządzenia się różnią i na co zwracać uwagę? Ewentualnie czy możecie polecić jakieś tanie i dobre ;) konwertery? Dodam tylko bo pewnie to istotne, że obie anteny mają 90 cm średnicy, a średnica mocowania to 4 cm. 

Edytowane przez husk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro wymagania unicable ograniczają się głównie do 2 nośnych to wybierz zwykły unicable 1 z 4 nośnymi. https://hollex.pl/konwerter-unicable-opticum-legacy-twin-lnb-unc2-p-942.html
To że mają 2 legacy to nie przeszkadza, a może pomóc. Tylko Scr 2 są bez portów legacy, ale są droższe.
Jeśli chodzi o ceny to standard, jest lepsza i gorsza chińszczyzna. Nie polecam Ci kupować gorszej. Opticum mogę Ci polecić, a cena jest adekwatna do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, husk napisał:

W żadnej instalacji nie będzie więcej niż 2 dekodery, a chciałbym mieć możliwość nagrywania więcej niż jednego programu w tym samym czasie.

Jeśli jeden dekoder będzie tylko do oglądania, a na drugim będziesz chciał nagrywać maksymalnie 2 kanały i oglądać kolejny to wystarczy Ci powyższy konwerter.

Ale jeśli oba maja mieć możliwość nagrywania, to wtedy przypadnie po 2 nośne na dekoder i wtedy można jedynie jeden kanał nagrywać i oglądać. Dlatego proponuję Opticuma z 8 nośnymi, który zapewni pełną niezależność obu dekoderów. Popytaj w punktach Canal+. Ja kupiłem taki jak mam w podpisie za 130PLN i jest ok.

 

 

 

Edytowane przez rallyrychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkim. Po śmierci babci od strony taty rodzice planują prawdopodobnie zmodernizować instalację SAT (o ile babcia od strony mamy będzie chciała dekoder). Z mojej strony przydałby się dostęp do Astry, żeby douczyć się języka niemieckiego. Jaki konwerter Quad Monoblock byłby najlepszy?

 

PS. To jest pytanie przyszłościowe i wiele rzeczy może się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mozecie powiedziec jaki konwerter kupic o malych szumach i dobrym wzmocnieniu? Chcialem odbierac kanaly FTA z 5W, beam Transalpine. Antene mam 90cm, pewnie trzeba bedzie kupic wieksza, ale najpierw chcialem dobry konwerter, najlepiej podwojny twin.

Mam 20 letniego Sharpa NF=1.5dB i jakosc sygnalu z Hotbirda jest na nim 100%, a na Inverto Black Ultra 93%. Ten 20-letni Sharp byl kupowany jeszcze do analogowej tv sat i jest o kilka klas lepszy od Inverto BLack Ultra z NF=0.1dB.

Na 28.2E mam 90% sygnalu na Sharpie, a na Inverto mam ok 60%.

Istnieje jakis wspolczesny konwerter, ktory nie bylby chinskiej jakosci?

Edytowane przez Dicta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Inverto black ultra to konwerter o bardzo wysokim wzmocnieniu, przekraczającym w realu sygnał 90dB. Jeśli masz krótki odcinek pomiędzy konwerterem a dekoderem to sygnał może przesterować głowice dekodera i stąd te mylne wskazania. Ogólnie to bdb konwerter, ale nie stosuje się go ot tak, jest przeznaczony do instalacji z długim okablowaniem.
Możesz spróbować konwerter Inverto Twin black (bez ultra), wskazanie powinno być poprawne. Inne satelity wymagają takich samych konwerterów jak HB, kluczem jest odpowiednio duża antena, jej ustawienie i skręt konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To juz jest sprawdzone, ze moja instalacja traci duzo na jakosci sygnalu z powodu wysokich szumow LNB. Ani wzmocnienie LNB, ani antena nie sa problemem.

Przypuszczam jedynie , ze do odbioru 5W bede musial dac wieksza antene, ale najpierw potrzeba mi LNB o jakosci tych sprzed 20 lat a nie wspolczesnej chinszczyzny nazywanej Inverto.

Przewinelo sie u mnie pare konwerterow wspolczesnych, tych , ktore sa najczesciej polecane na forach, i zaden nie dorownuje zabytkowi sprzed 20 lat.

Dlatego pytam, by wiecej kasy nie wydawac na elektrosmieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znowu mam problem z konwerterem quad inverto black ultra po powrocie z wakacji. 2-3 lata temu taka sama sytuacja ze starym inverto. Wtedy go wymieniłem na nowy bo jakość na pasku sygnału spadła mocno i zaczęła też mocno pływać. A wszystko przez to, że sprzęt był wyłączony z prądu przez niecały tydzień. Tylko, że poprzedni konwerter wytrzymał chyba z 8 lat, a ten już padł po 2-3... Na wiosnę zacząłem zauważać spadki sygnału. Generalnie zimą w mrozy było największe wzmocnienie sygnału ale jak jest upał to jakość spadła o 30% na niektórych częstotliwosciach... Czy to normalne, że tak krótko wytrzymują teraz konwertery inverto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam starą instalację i czas na zmiany, po ostatnich deszczach siła sygnału spadła do zera, przypuszczam że muszę wymienić konwertery, i teraz pytanie, jakie kupić do odbioru kanałów Polsatu z astry i hotbird na dekoderze Cryptobox 752HD Combo ? Nie wiem czy ma to znaczenie, mieszkam w Austrii.

Edytowane przez Pietro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, już poprawiłem 

Złącza zakręcane, o kompresyjnych pierwsze słyszę :) Kable przejrzę, a co do konwertera, to  i tak planowałem wymienić, bo część programów po zmianie dekodera "szatkowała" głównie Tvn-y poza tym mają już około 15lat, no i jak już wejdę na dach, to chciałbym to zrobić "na raz" Także muszę kupić te nowe złącza, te specjalne kombinerki i ten konwerter chyba podwójny, bo teraz są dwa i rozdziałka, to też może osłabiać sygnał. Tylko czym się kierować podczas zakupu, na jakie parametry zwrócić uwagę?

Edytowane przez Pietro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam jaki konwerter mam wybrać, teraz posiadam universal twin lnb który pozostał mi po polsacie mam dekoder ULTRABOX+ jako główny i multiroom WIFI BOX+. Co ma wybrać żeby wykorzystać wszystkie właściwości ultraboxa+ i tv 4k. Od anteny idą mi dwa kable jeden do głównego drugi do multiroom, wstępnie wybrałem Opticom SCR 4UB  1 legacy co wybrać żeby też pasowało do dalboxa+ bo mi chcą wcisnąć zamiast wifiboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kup unicable 2 generacji. Może też być opticum ale np 32UB. Ze złotego wyjścia musisz rozdzielić sygnał splitterem SAT na 2 dekodery.

Na dualbox musisz rozdzielić kolejnym splitterem SAT sygnał na 2 wejścia antenowe i w opcjach wybrać np 1210 i 1420. Niestety ten szrot nie ma pełnego unicable tylko taką protezę.

A na ultrabox4k możesz wybrać kanały unicable od 9-16 (1160-1616).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ty nie publikuj dalej bzdur.  Unicable służy  do obsługi wielu głowic jednym kablem. To ile tuner ma głowic to już inna sprawa. 

 

Skoro ma dwie  głowice to można skorzystać z tylko z dwóch nośnych, jak będzie miał jedną to z jednej. 

Jest to zawsze pełna obsługa Unicable a nie jakieś bezsensy co pisze że niepełna obsługa unicable bo takiej nie ma i nie istnieje. 

Tunery FBC czy  wielogłowicowe to tylko urządzenia które mogą korzystać z instalacja unicable.  

 

Jak by tuner miał jedną czy dwie głowice i obsługiwał FBC to dopiero można by informować że ma możliwość obsługi wielu głowic ( więcej niż dwóch )  przy unicable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poprawiłem się i potem napisałem to

Jeśli już to powinno się informować, że tuner obsługuje unicable ale tylko na 2 nośnych.

Moi klienci po zmianie dekodera na dualbox c+ są zaskoczeni że mając konwerter unicable mogą tylko korzystać z 2 zamiast jak poprzednio np 4 sygnałów. To powinno być dla klienta jasne, a nie gadka, że dekoder obsługuje unicable. Z resztą nie o tym jest ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1

Nie to samo bo pisałeś o jakiś bezsensach typu niepełne unicable , nie ma i nie istnieje w ogóle taki sprzęt ani tego typu określenie na obsługę unicable. 

Każda głowica ma obsługę unicable albo jej nie ma. 

 

Potrafisz przynajmniej uzasadnić co rozumiesz pod tym twoim niepełne unicable ? 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...