Skocz do zawartości

Żużel


miko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro ostatnia kolejka w fazie zasadniczej PGE Ekstraligi, bardzo ciekawa jest walka o miejsca 5-8, bo jedna z czterech drużyn Rzeszów, Grudziądz, Zielona Góra i Gorzów spadnie do 1 ligi, chociaż szanse Grudziądza na uratowanie skóry nie są wielkie, a Stal Rzeszów żeby uniknąć baraży musi jutro na Stadionie Miejskim przy Hetmańskiej pokonać Stal Gorzów i to różnicą przynajmniej 21 punktów,. zadanie trudne, ale możliwe do wykonania, o tej samej godzinie Falubaz podejmie GKM, w spotkaniach na szczycie tabeli Unia Leszno która wygrała rundę zasadniczą podejmie Spartę Wrocław a KS Tor€ń Unie Tarnów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalnie ten upadek wyglądał Darcy miał pecha bo uderzył w drewnianą bandę a nie w dmuchawca i dlatego skutki są tak tragiczne, to był jednak błąd Australijczyka bo przy dużej prędkości uderzył w tylne koło Łaguty, mógł może przymknąć gaz to wtedy tej kraksy by uniknął, Darcy cały żużlowy świat jest z Tobą, wracał szybko do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy Ward dziś o 12.00 został zabrany samolotem medycznym do Anglii, gdzie będzie kontynuowane jego leczenie, klinika do której został przeniesiony jest bardzo blisko domu Australijczyka, w Anglii będą go wspierać rodzice i przyjaciele z tory m.in Chris Holder i Davey Watt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz Zmarzlik nie wygrał Grand Prix w Gorzowie, co prawda w półfinale pewnie triumfował, jednak w finale jadąc z pierwszego pola już po starcie dał się zablokować przez Hancocka a później popełnił błąd i spadł na czwarte miejsce, Greg Hancock prowadził przez dwa okrążenia, jednak na trzecim wyprzedził go po ataku po szerokiej Matej Zagar, trzecie miejsce zajał bezbłędny w fazie zasadniczej Tai Woffinden. W biegu osiemnastym doszło do bardzo groźnego upadku, Matej Zagar został bezpardonowo zaatakowany przez Jasona Doyla prze co upadł na tor i dodatkowo uderzył w Nickego Pedersena który wycofał się z dalszej rywalizacji i pojechał do szpitala na badania. Bardzo słabo po raz kolejny zaprezentował się Krzysztof Kasprzak który jedyny punkt zdobył w ostatnim biegu. Maciej Janowski walczył, ale tylko w dwóch biegach zdobył punkty i zakończył rywalizację na 12 miejscu. Zawody bardzo długie, ze sporą liczbą upadków i pobłażliwym sędzią z Danii, widać było dużą solidarność zawodników jak i kibiców z Darcy Wardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co sądzicie o idei LM w żużlu? Przykładowo 4 polskie zespoły jeżdżące w LM w żużlu. Tabela, która zawiera 4 zespoły, 2 wychodzą dalej.

Była już jakaś idea związana z tym? Dlaczego nie wyszło ktoś wie może?

 

Wiem, że polscy zawodnicy jeżdżą w 2 drużynach więc to mogłoby być problemem, ale jakiś przepis zakazujący jazdy w 2 drużynach, jakaś reforma żużla na świecie? Byłoby naprawdę ciekawie.

Liga w każdym kraju byłaby rozgrywana w soboty i niedziele. LM zaś wtorki i środy. GP zaś soboty stara data.

 

Nie dość że byłaby niezła rywalizacja w lidze polskiej, to ponad to doszłyby emocje związane z LM w żużlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogliby zmienić przepisów? Żużlowcy jeździli by tylko tam gdzie chcą.

Reasumując jeżeli byłaby LM to więcej kasy dla klubu z tytułów praw telewizyjnych oraz za wygraną. Prestiż. Byłoby naprawdę ciekawie.

Więcej zawodników dostawałoby szansę, wszystko by się wyrównało, Pedersen jeździłby np. w Dani, Taiski w Angli a u nas Cholder, Pawlicki. Któryś z Polaków również w Dani.

Ale dużą szansę dostaliby inni Duńczycy, inni polacy młodsi. Fajna byłaby idea LM w żużlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nierealne jest, bo polskie kluby płacą zdecydowanie najwięcej i większość najlepszych zawodników i tak by startowała u nas.

Po drugie to terminy kalendarz żużlowy i tak jest napięty, trudno byłoby wygospodarować terminy na te zawody, kto wyłożyłby kasę na nagrody.

Wczorajsze Grand Prix Słowenii wygrał genialnie jeżdżący Greg Hancock, który wygrał 6 wyścigów i tylko raz przyjechał drugi, więc do rekordu 21 punktów zabrakło niewiele, drugi w finale był Tai Woffinden a trzeci Peter Kildemand, Maciej Janowski mimo koszmarnego upadku zajał 9 miejsce, Krzysztof Kasprzak zajał 13 miejsce.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Tai Woffinden.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem, że nie wyobrażam sobie żużlu w innym kanale niż Canal+/nSport. To co przez ostatnie lata zrobił nSport to mistrzostwo świata w żużlu. Relacje, transmisje, poprawiło się wszystko ogólnie.

Polsat niby dawał więcej pieniędzy, oferował więcej spotkań, ale sądze, że zrobiłby z tego ochłapy.

 

I z ostatniej chwili. nc+ wraz z Ekstraligą żużlową robią... GALĘ EKSTRALIGI ŻUŻLOWEJ, coś na wzór gali Ekstraklasy :) 12 października godzina 20:00 :)

Coś przepięknego, wszyscy zawodnicy razem, czekający na odbiór nagród, wyróżnień.

 

Nikt nie mógł lepiej opakować ekstraligi jak nSport/nc+. Tak więc prawa powinny zostać tutaj bardzo, bardzo długo :)

Edytowane przez stronniczy90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez problemu.

Tylko, że juniorami musza być zawodnicy z Łotwy, żadni Polacy. Tu w tym punkcie należy zmienić zapis ale tylko dla tej drużyny.

Dlaczego? A no, że będzie to najlepsze dla widowiska, będzie ściganie juniorów Polska vs Łotwa i to będą już fajne emocje.

Myślę, że nie ma co robić w tym klubie zawirować, by większość była Polaków. Lepszy smaczek będzie miała ta drużyna, gdy posiadać będzie zawodników z Łotwy, kibicowsko i z wielkimi emocjami będziemy oglądać starcie juniorów z Polski vs juniorów z Łotwy.

 

Powinno być 2 łotewskich seniorów i juniorów. Rywalizacja będzie o 200% ciekawsza i lepsza niż wprowadzenie wymogu 2 polskich seniorów i 2 polskich juniorów do tego klubu.

 

Baa jestem zdania, by poszerzyć Ekstraligę o klub z rosji, łotwy, niemiec i czech.

Wtedy to była by mistrzowska liga :) W tych krajach żużel zacząłby się rozwijać, większa rzesza kibiców, poprawa poziomu, większe wpływy do Ekstraligi.

 

Jestem jak najbardziej za tym, by klub z łotwy jeździł u nas i miał łotewskich juniorów i seniorów.

Edytowane przez stronniczy90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, taka żużlowa KHL, tylko że my byśmy na tym zarabiali (tak myślę, że zarabiali przy dobrej organizacji) a nie inni. Choć niekoniecznie jako poszerzenie Ekstraligi, ale jako jakaś alternatywna liga, ewentualnie żeby były dwa końcowe rozgraniczenia - najlepszy całych rozgrywek i najlepszy z Polski jako mistrz Polski. Bo w zasadzie przy napiętych terminarzach zawodników ciężko byłoby znaleźć odpowiednie terminy na kolejne rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokomotiv Daugavpils nie wystartuje w najbliższym sezonie w rozgrywkach PGE Ekstraligi mówi o tym Regulamin Sportu Żużlowego (artykuł 709, punkt 1) dotyczący składów drużyn):

" W meczach, drużyny uczestniczą w składach liczących od 6 do 7 zawodników, przy czym, w każdej drużynie musi być zgłoszonych (art. 710 ust. 1) co najmniej 4 zawodników spełniających łącznie następujące kryteria:

- są zawodnikami krajowymi,
- posiadają licencję sportową "Ż",
- nie posiadają licencji międzynarodowych wydanych przez inną FMN niż PZM"
Według tych przepisów Łotysze mogliby wystartować w najwyższej klasie rozgrywkowej jednak Głowna Komisja Sportu Żużlowego wprowadziła od powyższego przepisu wyjątek który brzmi następująco:
 "W odniesieniu do klubów zagranicznych biorących udział w rozgrywkach DM I Ligi i DM II Ligi, wyrażenie "zawodnik krajowy" występujące w ust. 1 i 2 należy rozumieć jako: zawodnik posiadający obywatelstwo kraju, którego federację reprezentuje klub zagraniczny; przez udokumentowanie obywatelstwa zawodnika należy rozumieć publikację komunikatu GKSŻ z potwierdzeniami zawodników"
 
Po prostu działacze nie chcą zagranicznego klubu w Ekstralidze, nie wiem z czego to wynika, pewnie z finansów, Lokomotiv to dla mnie klub poukładany i zasłużył na awans, teraz pewnie awansuje Ostrovia a baraży nie będzie. Tylko po co był wczoraj ten cały cyrk z Markiem Cieślakiem. Żużel juz pomału schodzi na psy, powoli zauważam powolną degenerację tego sportu, niestety winni są działacze którzy zarządzają liga i związkiem.
Wszystkie cytaty za portalem Sportowefakty.pl 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej chodzi bardzie o zawodników juniorskich, nie za bardzo nasi młodzi zawodnicy będą chcieli startować w łotewskim zespole.

Jeżeli Łotysze chcieliby wystartować to musieliby zatrudnić 4 zawodników posiadających polskie obywatelstwo, bo raczej nie ma szans na nagięcie regulaminu, akurat utworzenie spółki akcyjnej w Polsce to najmniejszy problem. ,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polskich juniorów i seniorów to jest to bzdurne. Lepiej gdyby mieli swoich łotewskich juniorów i seniorów, wtedy walka będzie wyglądała zdecydowanie inaczej.

Ścigałby się Toruń z klubem z Łotwy to nawet kibic Falubazu by kibicował dla Torunia, bo byłaby ciekawa walka polscy juniorzy vs łotewscy juniorzy. Lepszy smaczek miałoby to spotkanie..

 

Innym problemem łotewskiego klubu są kibice, przy meczach na ekstralidze w Polsce będzie to wielkim problemem ich frekwencja.

Oglądałem na żywo Toruń vs z Tarnowem o 3 miejsce i była garstka kibiców w Tarnowa na motoarenie. Dosłownie z 20 ludzi a przecież Polska duża nie jest i mecz był o 3 miejsce.

Wątpie by kibice z łotwy jeździli co 2 tygodnie do Polski, Toruń, Gorzów, Leszno, Tarnów, itd. To kasa za podróż, ilość godzin spędzonych w podróży, w poniedziałek praca. Dla Polaka ciężko byłoby przejechać 200 km na mecz, a dla Łotysza?

 

PS. Ktoś wie, dlaczego na motoarenie jest tak mało ludzi? Kiedy jest motoarena zapelniona? Chodzi mi o gości przyjezdnych, Tarnów się nie popisał garstką 20 osób. Jacy kibice w największej ilości przyjeżdżają na motoarene? Falubaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stronniczy90 chyba słabo znasz realia polskiego żużla, PZM i Głowna Komisja Sportu Żużlowego nigdy nie zgodzi się na nagięcie przepisów i dopuszczenie aby w drużynie z Łotwy nadal startowało 4 Łotyszy i trzech zawodników z zagranicy.

Co do frekwencji to na MotoArenie w tym sezonie szału nie było, nie wiem z czego to wynika może z cen biletów, nie licz na to, że np,kibice z Tarnowa czy Rzeszowa w większej liczbie będą sie pojawiać na stadionach żużlowych w zachodnich częściach kraju, uwierz mi to na prawdę kawał drogi do przejechania, wiem po kilka lat jeździłem na spotkania wyjazdowe swojej drużyny i wiem jaki to jest problem przejechania 500 czy więcej kilometrów w ciągu jednego dnia.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicki Pedersen wygrał Grand Prix polski rozegraną wczoraj na Motoarenie w Toruniu, Duńczyk imponował dobrymi startami i szybkością na dystansie, drugie miejsce zajał Australijczyk zawodnik miejscowego KS Toruń Jason Doyle a trzecie Maciej Janowski który w ten sposób praktycznie zapewnił sobie miejsce w ósemce gwarantujące jazdę w następnym sezonie. Kolejny katastrofalny występ Krzysztofa Kasprzaka który zdobył tylko jeden punkt. Piotr Pawlicki który zastąpił kontuzjowanego Pawła Przedpełskiego zajał 10 miejsce zdobywając siedem punktów. Tai Woffinden zajał 9 miejsce i został Mistrzem Świata po raz drugi w karierze, zacięta walka będzie o srebrny medal bo Nicki Pedersen traci tylko 2 oczka do Grega Hancocka. Warto zauważyć świetne przygotowanie toru w Toruniu, praktycznie w każdym biegu zawodnicy walczyli przez cztery okrążenia i tylu mijanek to już dawno w GP nie widziałem.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkownika andiego12 (jako specjalistę od żużla). Kto będzie jeździł w przyszłym sezonie w Ekstralidze Lokomotiv Daugavpils, Grudziądz czy Ostrovia? Czy ci Łotysze w końcu będą jeździć w Ek[beep]idze? Dziś Ostrovia w cuglach przegrała baraż o Ekstraligę, ale przecież z Łotyszami jest problem papierkowy, a ktoś musi być tym 8 w Ekstralidze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...