Skocz do zawartości

Sky (UK/Ireland)


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, gary napisał:

Przez ok 6 lat mialem SKY Digital .. i nie idzie na lepsze (imho) ... jak dla mnie ich kanaly linearne sa bezuzyteczne i mogloby ich wcale nie byc tzw playlista ktora posiadacz serwisow streamingowych sam moze sobie stworzyc za mniejsze pieniadze i bez reklam. Jak dla mnie to tylko sport ich trzyma lekko nad powierzchnia...

A ja mam już 11 lat wiec mam nieco inne spojrzenie. To być może jedyna w świecie platforma tak przygotowana na nowe czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak flagowca. Dzieki temu kanalowi (Sky Channel/One) SKY zaczelo swoja przygode z TV Sat. No wlasnie jak jakies niedojdy zarzadzaja kanalami linearnymi nie znajac sie na tym to tak sie dzieje ... jakby byly ciekawie zorganizowane ze zroznicowana ramowką (tak jak tv naziemna w uk) to mieliby wieksze szanse na sukces a tak od ok 2000 roku poszli mocno w dol ... 
Co za różnica jak nazywa się kanał? Ważne są treści
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to co prezentuje ta zapowiedz (format i przemyslana ramowka) w wysokiej rozdzielczosci ulepszona technologicznie od tego co bylo kiedys to pewny hit dla kazdej platformy. Niestety konwergencja mediow nie idzie w dobrym kierunku w moim mniemaniu. Mamy co mamy - mase smieciowych kanalow praktycznie bez ramowki bo trudno nazwac maratony odcinkow jeden po drugim czyms inteligentnie zaplanowanym + masakryczna ilosc reklam (głownie u nas bo za granica az takiej farma-masówki nie widziałem). Czasy gdy telewizja była prowadzona przez ludzi dla ludzi z ludzką otoczką powoli odchodzi do lamusa - czy dobrze wątpie : 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, TrueGrand napisał:

Kanały typu MTV i wiele innych pociągną telewizję tradycyjną na dno.

Już to robią tylko operatorzy udają że tego nie widzą licząc na głupotę abonenta który kupując kanały śmieciowe spowoduje że to się zmieni. Taki numer nie przejdzie, bo poza sportem w dobrej jakości wszystko jest w internecie. Z taką polityką cały czas idą i pójdą na dno.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Normalnie , kupujesz ten TV podłączasz do internetu i działa. Jak chcesz oglądać SKY to kupujesz  minimum pakiet Ultimate, praktyczne płacisz dodatkowo za wszystko nawet od uaktywnienia Dolby Atmos czy HDR.

 

Na pocieszenie tuner TV i obsluga Freeview działa za darmo bez żadnych blokad uslug. 

 

W tym roku mają być też dostępne samodzielne  boxy.

Obecnie boxy działają podobnie jak multiroom, jeden SKY Steream za darmo, za dodatkowe płacisz jednorazowo 50 funtów, musisz się mieć TV SKY Glass.

 

Jak dla mnie to prostota i funkcjonalność nie  TV tylko monitora wyposażonego w obsługę programów streamingowych i nagrywanie. Jak się doda do tego czujnik ruchu załączający TV czy sterowanie głosowe Brytyjczyk będzie w siódmym niebie i kupi. :)

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Od wielu lat nie mam już Sky (choć zacząłem jak jeszcze mieli telewizję analogową), zrezygnowałem głównie ze względu na parametry techniczne gdyż wiele kanałów przestało mi odbierać w Polsce.

 

Zawsze będę ich dobrze wspominał choć to były jeszcze czasy, kiedy to człowiek się dopasowywał do ramówki i programu a nie odwrotnie.

 

Co do sportu to bym ich nie oskarżał bo to czysty marketing. Przejmując sport ściągnęli do siebie abonentów na potężną skalę i to był klucz do ich sukcesu. Trzeba też przyznać, że sport bardzo dużo zyskał dzięki Sky.

 

Pod względem internetu świat poszedł od przodu i firmy streamingowe typu Netflix nie doprowadziły do zapchania się przepustowości, ale zastanawia mnie czy w takiej Wielkiej Brytanii, gdyby cały Sky przeszedł jutro tylko na streaming, infrastruktura by to wytrzymała? Bo to jednak jest kolos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...