Skocz do zawartości

Kino TV oraz kanały FilmBox


Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w internecie jest zamieszczony rozkład jazdy na polskie kanały filmowe Nonstop Kino i FilmBox? Szukam "programu dnia" już godzinę i słychu ani widu nie widać :?

Kurka wodna, każdy dzień jest dniem straconym. Mam możliwość oglądania tych kanałów a jednak z niej nie korzystam, skorzystam dopiero wtedy gdy wszystko zostanie zakodowane :lol: Najwyższy czas zabrać się za ustawienie anteny, może nawet dzisiaj wieczorem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jeśli firma SPI Polska podała orientacyjną cenę za swoje kanały - to najprawdopodobniej po podpisaniu stosownych umów mamy szansę na dotarcie paczki tych kanałów do wszystkich trzech platform. Skoro chcą mieć około 3 mln potencjalnych odbiorców to pewna kalkulacja sama się nasuwa (CP ponad 1mln użytkowników, C+ około 1mln użytkowników, Nka+ sieci kablowe). Liczę, że kanały SPI będą na podobnych warunkach jak np. Cinemax - czyli w postaci dodatkowego pakietu, który każdy będzie mógł dokupić za odpowiednią kwotę.

 

Chyba, że ktoś ma inną teorię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że kanał ma szansę znaleźć się we wszystkich platformach. Nawet było to napisane w artykule na skysunsat:

Po promocyjnym okresie niekodowanego nadawania kanałów, sygnał zostanie zakodowany w systemie Viaccess 2 i będzie służył jako dosył do operatorów sieci kablowych i do platform cyfrowych (jeśli zostaną podpisane stosowne umowy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam doskonale to zdanie. Ale trzeba zwrócić uwagę na informację podaną w nawiasie.

(jeśli zostaną podpisane stosowne umowy)

Na dzień dzisiejszy dalej nic nie wiadomo na temat przyszłości tych kanałów, ale i tak najbardziej jest prawdopodobne że pojawią się w n.

Wreszcie chcę poznać pełną ramówkę tych kanałów (oglądałem tylko zwiastuny które raczej nie dają dużo informacji na temat oferowanych filmów). Jestem ciekawy co takiego dobrego zaserwują te kanały ponieważ w Polsce rynek kanałów filmowych został już porządnie nasycony i duże jest prawdopodobieństwo że jeden film będziemy oglądali na kilku kanałach w bardzo krótkim odstępie czasu. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt to jest problem zabrali się do tego mało profesjonalnie.

O starcie tych kanałółw też wiele się nie mówiło ani pisałoa teraz w dodatku problem z programem tych stacji. Dziwi mnie też fakt, że domeny http://www.nostopkino.pl i http://www.filmbox.com.pl są zarezerwowane ale cały czas jest tam widoczny napis firm sprzedawającyvh domeny. Do tego trzeba dodać, że nawet w macierzystej firmie tych stacji SPI też po kliknięciu na TV nie ma żadnej reakcji, nawet nie ma programu na ogólnej stronie http://www.nonstopkino.eu.

Fakt, że obie stacje nie są rozprowadzane dla widze przez żadnego operatora bądź kablowego bądź platformę cyfrową nie powinien pociągać za sobą braku dostępu do ramówki tych kanałów bo przecież są osoby takie jak ty Rafix, które mają skierowane anteny na Amosa i nie wiedzą na co kiedy mogą liczyć. To taka amatorka. Z momentem startu kanału powinien nastąpić sart strony internetowej.

Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Przecież dla nich byłaby to dobra reklama tego co prezentują, na co widz może liczyć po to jest to okienko FTA.

Mam nadzieje, że się to zmieni ale jak narazie to profesjonalizmu w tym wszystkim nie ma za grosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o jakość tych kanałów.

 

FILMBOX:

544x576 25fps 4/3

Video: średnio ok. 2650 kb/s (testowałem tylko chwile)

Audio: 192 mpeg

 

NonstopKino:

544x576 25fps 4/3

Video: średnio ok. 2660 kb/s (testowałem tylko chwile)

Audio: 192 mpeg

 

dla porównania:

 

TVN Turbo

544x576 25fps 4/3

Video: średnio ok. 3000 kb/s (testowałem tylko chwile)

Audio: 192 mpeg

 

TVP3 (cyfra+)

544x576 25fps 4/3

Video: średnio ok. 2650 kb/s (testowałem tylko chwile)

Audio: 192 mpeg

 

Canal+ sport

720x576 25fps 4/3

Video: średnio ok. 3950 kb/s (testowałem tylko chwile)

Audio: 256 mpeg

 

Ale z tego co widze to duzo tez zalezy od tego co aktualnie leci na danej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...