Skocz do zawartości

Kino TV oraz kanały FilmBox


Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet Laleczkę Chucky pokażą :D Nie widziałem żadnych zapowiedzi filmowych akurat jeżeli chodzi o ten film, z chęcią bym sobie obejrzał jeszcze raz, uwielbiam go po prostu.

Teraz tylko trzeba "wybadać" kiedy będzie powtórka :?

 

PS: @Manio, bardzo ładny post napisałeś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panie Moderatorze :wink: to takie moje wewnętrzne przemyślenia. Przemyślenia, które każdemu przychodzą do głowy gdy widzi co się dzieje.

Swoją drogą ciekawe jak dużo czasu zajmie im podpisanie umów dystrybucji

swoich kanałów mam cichą nadzieję, że ani jedna ani pozostałe strony nie będą siedzieć przy stole z aptekarską chciwością i my widzowie skorzystamy na tym niebawem. No i tak na zakończenie to chyba powinni się postarać o jakość przekazu tych kanałów, bo sprzedawać taki produkt takiej spólce jaką jest SPI to chyba nie wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, z jakością przekazu na Amosie jest bardzo kiepsko. Muszą to poprawić bo przecież będzie to dosył dla którejś platformy cyfrowej (albo platform cyfrowych) i niektórych sieci kablowych. Nie wyobrażam sobie żeby taki sygnał był wysyłany na przykład na platformę nowej generacji. :lol:

Odnośnie filmów to mają bogatą bibliotekę, szkoda tylko że większość to powtórki z innych kanałów ale zdarzają się także nowsze produkcje w przeciwieństwie do TV1000 która pokazuje ich zdecydowanie mniej.

Nie podobają mi się długie zapowiedzi filmowe jakie są puszczane między zakończeniem i początkiem nowego filmu, powinny być krótsze bo w pewnym momencie przynudzają trochę i spać się chce (np. dla mnie :D ). A najbardziej nie lubię tego momentu gdy widzę zwiastun interesującego mnie filmu i na koniec tej reklamy dowiaduję się że film zostanie pokazany "wkrótce". Dziwi mnie fakt, że nadawca nie przewidział tego że widz wolałby się w takim momencie dowiedzieć coś więcej na temat pory emisji tego filmu, bo na przykład film "Dracula2000" już był emitowany i to kilka razy a jednak w reklamie dalej informują że emisja będzie wkrótce. Mają jeszcze wiele niedociągnięć, to dziwne bo przecież już mają pewne doświadczenie w tej branży. Mam nadzieję że szybko się poprawią, zresztą nadawcy powinno zależeć bardziej na zainteresowaniu widza i powinien robić w tym kierunku jak najwięcej, tym bardziej że wchodząc do Polski jest skazany na walkę z silną i bardzo dużą konkurencją.

Nadawca też powinien pomyśleć o widzach którzy odbierają obecnie jego programy za pośrednictwem Amosa. Jeżeli kanały w czasie promocji spełnią wymagania widza to widz będzie dążył do tego aby nie stracić dostępu do tych kanałów gdy sygnał zostanie już zaszyfrowany a więc w przyszłości mógłby zostać "chlebodawcą" dla SPI International. Na razie oba kanały nie cieszą mnie tak bardzo więc jeżeli w tym kierunku nic się nie zmieni to nie będę zainteresowany kupnem tej telewizji.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@RafiX - tylko nie zapomnij że za Kino NonStop chcą 15zł :D

Nie wiem czy porównywałeś obydwa nowe kanały SPI z Viasat TV1000, czy tylko jeden z nich, no ale trzeba zaznaczyć że akurat Kino NonStop to zupełnie inna półka (przynajmniej cenowa, bo co do programowej to bym polemizował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszą ofertę filmową mają kanały SPI. Oglądając TV1000 miałem czasami wrażenie jakbym oglądał jakiś TCM, ogólnie na tym kanale przeważają starsze produkcje, ale oczywiście wtrafiają się też filmy nieco nowsze.

Ogólnie wolałbym FilmBox i NonstopKIno bo oferta jest lepsza. Ale z drugiej strony (tak jak mówisz), SPI za swoje kanały chce dodatkowe pieniądze a TV1000 został dołączony do CP bez dodatkowych opłat (powiedzmy) tak więc kanaly SPI robią się już mniej ciekawe.

W sumie na dzień dzisiejszy nie zdecydowałbym się na ofertę SPI. Dlaczego? Dużo jest niedociągnięć pod znakiem technicznym, choć oferta jest ciut lepsza od TV1000 to różnicą jest konieczność przyszłego uiszczania dodatkowej opłaty aczkolwiek obecna oferta jaką pokazuje SPI nie zasługuje na wyłożenie dodatkowych złotówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do obu kanałów od samego początku. Jakościowo dalej kiepsko, oferta powoli się poprawia. Program na dany dzień można obejrzeć na Filmbox o 9.00 i 17.00 lub 19.00 na Nonstop o 10.00 i 20.00. Z ciekawszych wymienię Taxi2, Dracula2000, Siostry Magdalenki, Żona mojego szefa, Don's plum, Champion, były dwa z Seagalem z 2003 i 2005r, Godzilla. Ciekawszy jest Nonstop. Niewiecie do kiedy FTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszyscy wiedzą, polskie nowe kanały filmowe zostały już zakodowane w systemie Viaccess na satelicie Amos 4.0W.

W związku z tym że są to przekazy jedynie dosyłowe to raczej nikt indywidualnie nie jest w stanie odbierać tych kanałów. FilmBox i NonstopKino nie są też dostepne w żadnej ofercie sieci kablowych i platform cyfrowych, czyli nadają dla nikogo :D

A więc można się spodziewać że już niedługo zostaną podpisane stosowne umowy z operatorami satelitarnymi (mam nadzieję) i kablowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na non stop kino w wersji czeskiej jest wiele filmów które były u nas wczesniej na HBO i Canal np. Siostry Magdalenki, filmy z Segalem. Jezeli inne filmy pojawiały by sie np. 6 m-cy po premierze w tych kanałach to byłoby super, ale chyba zbyt piekne aby było prawdziwe!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...