Skocz do zawartości

Formuła 1


skr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No boją się, ale Hamilton po trzydziestce i też się boi. Chociaż niektórzy młodzi przynajmniej kiedyś jednak ryzykowali, w miarę upływu lat kalkulowali.

Muszą coś pokombinować władze F1 z tymi bolidami, żeby bliżej można było jeździć jeden za drugim to i walki może być więcej. W Formule 2 w Monako widziałem, że czasem bolidy jechały w wyścigu jak przyklejone do drugiego w tym roku choć i tak za dużo wyprzedzań nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie newsy, a tu cisza?

 

KUB testował bolid F1, wiadome, testy to nie wyścig, ale sam kiedyś mówił, że dopóki nie będzie czuł, że da radę na 100% to nie będzie testował. Robi się ciekawie. Byłaby piękna historia, gdyby powrót po 6 czy 7 latach stał się faktem :)

 

PS. A już w Eleven to chyba byliby najszczęśliwszymi ludźmi na świecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak późno to jeszcze F1 nie leciala w ostatnich latach.

 

Ale w ten weekend Azerbejdżan jeszcze, oby to GP nie zawiodło i nje przypominało dziadostwa z poprzedniego sezonu bo tam nuda straszna a'la Rosja była.

Ale ten tor juz mi sie nie podobał jak go oddawali. W ogole ta prosta jak autostrada jakas to nieporozumienie.. Jescze szerszą mogli zrobic i o 10 km dłuższą eh...

 

No ale na szczęście tylko dwa weekendy sa te Rosję i Azerbejdżan a reszta mi sie w kalendarzu podoba bardzo. Jedno mniej, drugie bardziej oczywiście. Wiadomo Spa, Monza,Monaco, Silverstone, Suzuka,Interlagos, Abu Zhabi, Kanada i Australia to tory świetne! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silverstone ja nie lubię. Ja najbardziej lubię tory w Australii, Monako, Rosji (mimo wszystko bo lubię ostatni sektor), Kanadzie, Monako, Azerbejdżanie (za sekcję na zamku :grin: ), Belgii, Włoch, Singapuru, Japonii, Brazylii, ZEA (kolejność wymieniania przypadkowa).

 

 

Tak późno to jeszcze F1 nie leciala w ostatnich latach.
 

Pamiętam, że kilka lat temu były problemy z kwalifikacjami o ile się nie mylę w Australii, Japonii i właśnie w Austin. Na pewno o dziwnych porach kwalifikacje były.

 

 

A dziś Perez na mocnym zwężeniu toru w Baku przy zamku nieźle przywalił. 

https://www.youtube.com/watch?v=UtFwq6LjWac

 

Chcieli go potem wciągnąć do zamku, ale widać zamek różu nie lubi. :mrgreen:

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa w Austin dwa lata temu był problem bo lało dwa dni non stopi kwalifikacje byly na deszczu i to chyba nawet w dniu wyścigu ale o 16 czasu polskiego jakoś. No ale wyścig potem byl kapitalny co Ricciardo szalal na mokrym torze ale jak przeschlo to Mercedes niestety odjechał... No i Jules Bianchi byl wtedy blisko punktów.

 

Oglądałeś 1 trening? Co Mercedes robił ze tracili do Red Bulla? Myślałem ze Red Bull na tej prostej będzie tracił sporo jednak. No ale ta sekcja kręta im sprzyja za to.

 

Ale mimo wszystko i tak Forza Ferrari i Allez Ocon w ten weekend ;) zresztą Vamoss Checo tez chętnie napisze bo od zawsze Pereza lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś 1 trening? Co Mercedes robił ze tracili do Red Bulla? Myślałem ze Red Bull na tej prostej będzie tracił sporo jednak. No ale ta sekcja kręta im sprzyja za to.

 

Wiesz co, oglądałem częściowo. Na początku zapomniałem, że pakiet na Eleven mi się skończył, więc na szybko musiałem zakupić, a dwa, że trochę byłem zajęty i tak z doskoku oglądałem, w sumie w pełni skupiony ostatnie tylko 20-25 min, ale wtedy Perez walnął i przez większość tego czasu była czerwona flaga, więc też jestem zaskoczony formą Red Bulla i odpowiedzi na razie nie znam.

....................................................................................

Po wczorajszych wypadkach w Formule 1 zmieniono tarki i trochę profil zakrętu przy wjeździe na zamek głównie na prośbę (beksy) Pereza i teraz łatwiej jest pokonać ten zakręt, ale mimo wszystko dzisiaj podczas wyścigu Formuły 2 doszło do małego karambolu.

https://www.youtube.com/watch?v=t10WHvpMqmY

Wywieszono czerwone flagi i już nie wznowiono wyścigu bo pewnie trzeba było naprawić bandy na 3 trening F1. A ci co uczestniczyli w karambolu nie ponieśli żadnych konsekwencji bo ostateczne wyniki wzięto jeszcze sprzed wypadku z 24 kółka. Trochę wg mnie nieuczciwy ten przepis.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie newsy, a tu cisza?

 

KUB testował bolid F1, wiadome, testy to nie wyścig, ale sam kiedyś mówił, że dopóki nie będzie czuł, że da radę na 100% to nie będzie testował. Robi się ciekawie. Byłaby piękna historia, gdyby powrót po 6 czy 7 latach stał się faktem :)

 

PS. A już w Eleven to chyba byliby najszczęśliwszymi ludźmi na świecie :D

Dla mnie to wygląda na PRową zagrywkę Renault. Może pojedzie w treningu, ale prawdziwą karierę kierowcy F1 zakończył w lutym 2011 roku. 

http://sport.se.pl/inne-sporty/sporty-motorowe/tak-wyglada-prawa-reka-roberta-kubicy-przerazajace-zdjecie_998139.html

Edytowane przez the cable guy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się Vettel wkurzył na tego śmiesznego typka i brakło mi tylko strzału w ząbki po zjeździe w czasie czerwonej flagi. :-P

Sytuacja bardzo dziwna!!!

W ogóle to szalony wyścig. Dawno takiego nie było w sezonie. Szok, co sie tam w Azerbejdżanie działo, wow. Jak sobie to przypomnę to ciary znowu.

 

Sytuacja Hamilton -Vettel to huhu akcja niesamowita. Vettel w moich oczach duuuzo stracił. Hamilton zwolnił ale pokazali ze nie hamowal tylko gaz odpuścił. Wiadomo to niebezpieczne ale co chcial Vettel osiągnąć tym co zrobił??!! Dla mnie karugodne zachowanie Niemca.

 

Stroll na podium hahaha,ale i tak dzieciak przegrał drugie miejscwe przez fotokomorke :D

 

Starcie Ocon-Perez part II w ten weekend była czyli tam tez napięta atmosfera.

 

Jak tam @fan.tv emocje juz opadły u Ciebie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trzymały u mnie jeszcze aż do zaśnięcia, nawet teraz w 100 ℅ jeszcze nie ochłonołem. Wyścig był niesamowity. Ale pomimo tego co zrobił Vettel to jestem zadowolony z tego co się stało. Wreszcie zrobił coś innego niż dyplomatyczne bajeczki. Chce takich spięć więcej. A jeśli chodzi o Strolla to podczas GP Monako napisałem, że absurdalnie pokręconym wynikiem byłoby podium Strolla i to podium właśnie przyszło. Należą się gratulacje dla Strolla. Przez cały weekend nie popełnił prawie żadnego błędu, równie dobrze na jego miejscu mógłby być np. Sainz czy Hulkenberg ale nie zdołali pojechać tak dobrze i tak dobrym tempem jak Stroll.

 

Oby w Austrii popadało w wyścigu, żeby znów były takie emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścig był świetny, ale obawiam się, że Baku w tym roku to był jednak wypadek przy pracy. Wiadomo, że zmieniły się bolidy, opony i jednostki (mimo wszystko w teorii łatwiej wyprzedzać,) ale na sam wyścig miał ogromny wpływ trzykrotnie SC, kary oraz silny wiatr. Za rok niekoniecznie muszą się te elementy pojawić i znowu może być procesja.

 

Co do starcia HAM-VET to kibice każdego kierowcy będą bronić swojego, a atakować przeciwnika, więc ja odejdę od tej polemiki. HAM nie zwolnił celowo (wykazało to "mapowanie" hamulców przez sędziów jeszcze w trakcie wyścigu), a VET celowo wjechał w Brytyjczyka, więc kara słuszna i temat zamknięty, a jak to grywają PRowcy obu ekip to już inna sprawa. Poza tym, co by nie mówić, zawsze przewietrzone podium wygląda lepiej niż zabetonowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spirit a jest pewność, ze Vettel wjechał w Lewisa bo np puścił kierownicę oboma rękoma? Bo w sumie to mnie nurtuje bo na żadnej powtorce nie było tego widać dokladnie. Na tej z kokpitu Ferrari widać jak macha lewa dłonią na bank. Nie żebym go bronil, jestem fanem Ferrari ale zachowanie karygodne!

 

Tak jak mówisz, sam jestem sceptykiem tego Baku w kalendarzu ale jak ma być jak w tym sezonie to jestem na tak. Choc rok temu pamiętamy jaka nuda była... Bo wtedy faktycznie ani razu SC niw wyjechał na tor.

 

Cóż, czekamy na Austrię juz niedługo, tam tor krótki i szybki więc będzie ciekawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Teraz to już chyba jest jasne, że RK jest na ostatniej prostej do powrotu. Nikt normalny nie poświęcałby jednego dnia testów tylko po to, aby RK sobie pojeździł. Moim zdaniem powrót jest szykowany jeszcze na ten sezon. Inaczej daliby Kubicy bolid dopiero na testach po sezonie, a nie zabierali jeden dzień jazd na testach Hulkenbergowi czy Palmerowi.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeśli nie mieliby jasnego planu startu Kubicy już w tym roku, to (tak jak już pisałem) nie traciliby jednego dnia jazd na Węgrzech. Tego dnia mógłby pojechać Hulk, który ma dużo większą wiedzę odnośnie tegorocznego bolidu i mógłby znacznie lepiej określić konkurencyjność nowych części. Wg mnie RK jest szykowany na Belgię. Im więcej przejedzie wyścigów w tym sezonie, tym lepiej będzie przygotowany do kolejnego. Nawet nie musi początkowo robić wyników, Renault i tak nic nie straci bo Palmer punktów nie przywiezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamilton zachował dziś klasę mistrza świata, wielki szacunek!! Zapewne w oczach wielu kibiców dziś zyskał wielką sympatię. Respekt!!!

 

Wyścig emocjonujący, dublet Ferrari, bravissimo Scuderia;)

Alonso P6! :D i ten obrazek jak na leżaku rozłożony po wyścigu hahaha bezcenne ujęcie!

 

W ogóle komentarze przez radio dziś też mega. Wygrał Kimi jak pojechał Di Rescie haha, cały Kimi.

 

Mega weekend, a przecież dopiero w środę testy Kubicy.

Ja jestem ukontentowany, a Wy? Jak tam @fan tv jakieś wnioski po wyścigu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...