Skocz do zawartości
  • 0

Jak odbierać CBC SPORT HD i Duhok TV z Lublina


Mikko49697
 Udostępnij

Pytanie

Mieszkam w lublinie. Mam antenę o wysokości 75 cm i jakiś najtańszy konwerter. Wyszukuje mi on przeróżne kanały, ale nie duhok tv i cbc sport hd. No supertennis i tylko rai sport mnie nie zadowalają. Wiec pytam, taka wersja dla naprawdę początkujących, jak krok po kroku mam wykonać tak, żeby odbierały mi te dwa kanały? Droższy konwerter? Czy co mam zrobić? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Po pierwsze, wymiary anteny podaje się w średnicy. Po drugie piszemy na forum z poprawną polszczyzną.

 

A co do pytania:

CBC Sport nie jest nadawany przez europejskie satelity telekomunikacyjne.

Duhok TV nadawany jest z NSS 12 na pozycji orbitalnej 57E w formie FTA, więc żeby go odebrać potrzebujesz tuner z DVB-S2 oraz przestawić antenę na tę pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena 70cm to dosyć mało jak na takie pozycje satelitarne podstawa dla takich działań to obrotnica z pozycjomentrem= motek np;) jakies 300zł do tego antena to od 90cm do 150( im wieksza tym lepiej) Konwerter??w sumie nie wiadomo co tam masz może być wymiana potrzebna jak ma duze tłumienie.Dekoder?Dekodery HD z obsługą obrotnicy i list nieograniczoną liczbą to chyba najlepiej coś z linuxem a to juz wydatek okolo 400zł.Na start porządnie zrobic to jest jakiś 1000zł 1200;)Ale potem naprawdę jest się czym bawić.Oczywiśćie to jest  nie wszystko bo oczywiście  należało by mieć czysty teren ( Antena+ obrotnica najlepiej na dachu zamontować)

 

przykładowa obrotnica :

 

http://www.hollex.pl/silowniki-i-obrotnice/83-obrotnica-diseqc-sg2100 Sam mam w planie zakup takowej;)

 

przykładowa antena satelitarna:

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/aluminiowe/911-antena-famaval-110lh-alu Mam na dziś 90tkę ale kto wie czy nie zamienię na tą.( Lub podobną do niej)

 

przykładowy dekoder który bardzo dobrze wspiera listy pod obrotnice:

 

Miraclebox Micro, Miraclebox MINI+ Miraclebox ULTRA. VU+ ZERO VU+SOLO /VU+ SOLO2

 

Do wyboru do koloru.

 

U mnie na dziś są plany by takowy zestaw dać na dach.Zostawić 1 stały zestaw z 90tką na te dekodery co mam w domu a 1 zestaw z obrotnicą pójdzie na zabawy w dxtera.( Kto wie czy tez nie zakupię konwertera kołowego)

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena 70cm to dosyć mało jak na takie pozycje satelitarne podstawa dla takich działań to obrotnica z pozycjomentrem= motek np;) jakies 300zł do tego antena to od 90cm do 150( im wieksza tym lepiej) Konwerter??w sumie nie wiadomo co tam masz może być wymiana potrzebna jak ma duze tłumienie.Dekoder?Dekodery HD z obsługą obrotnicy i list nieograniczoną liczbą to chyba najlepiej coś z linuxem a to juz wydatek okolo 400zł.Na start porządnie zrobic to jest jakiś 1000zł 1200;)Ale potem naprawdę jest się czym bawić.Oczywiśćie to jest  nie wszystko bo oczywiście  należało by mieć czysty teren ( Antena+ obrotnica najlepiej na dachu zamontować)

 

przykładowa obrotnica :

 

http://www.hollex.pl/silowniki-i-obrotnice/83-obrotnica-diseqc-sg2100 Sam mam w planie zakup takowej;)

 

przykładowa antena satelitarna:

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/aluminiowe/911-antena-famaval-110lh-alu Mam na dziś 90tkę ale kto wie czy nie zamienię na tą.( Lub podobną do niej)

 

przykładowy dekoder który bardzo dobrze wspiera listy pod obrotnice:

 

Miraclebox Micro, Miraclebox MINI+ Miraclebox ULTRA. VU+ ZERO VU+SOLO /VU+ SOLO2

 

Do wyboru do koloru.

 

U mnie na dziś są plany by takowy zestaw dać na dach.Zostawić 1 stały zestaw z 90tką na te dekodery co mam w domu a 1 zestaw z obrotnicą pójdzie na zabawy w dxtera.( Kto wie czy tez nie zakupię konwertera kołowego)

A czego akurat obrotnica a nie siłownik?Mi kiedyś doradzali siłownik a nie obrotnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo jest to prostrze? Bo nie musisz miec dodatkowego urządzenia do sterowania;)?( pozycjonera)Wszystkim steruje wtedy dekoder.Siłownik jest ok dla anten powyzej 1,50cm;) i wtedy masz mocniejsze nie jako i stabilniejsze.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co do pytania:

CBC Sport nie jest nadawany przez europejskie satelity telekomunikacyjne.

 

 

Jak to nie jest jak jest i to w HD. Na 46E: 11134 H 27501. Świeci mocniej niż kanały z 13E. Pewnie dałoby radę ustawić antenę na 57E i zezować na CBC Sport na 46E. Też jestem zwolennikiem obrotnic do anten do 120cm. Kolejnym plusem jest to, że zasilanie do obrotnicy idzie kablem antenowym, więc nie trzeba wiercić kolejnych dziur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CBC Sport z 46 E... Antena 110 cm, Lublin, i nie mogę złapać nic z Azerspace 46E...Jakieś sugestie dlaczego tak jest ? Parę m-cy temu w innym temacie pisaliście, że na 80 cm powinienem to mieć. Hellas sat z 39E i Turksat 42E ładnie chodzą a tego nic a nic nie mogę złapać...O co chodzi ? Wg jakiego transpondera powinienem ustawiać, jaki jest najlepszy ? Chciałem właśnie ten CBC Sport złapać..

Edytowane przez VdV23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

162vq0.png

 

 

Wiązka  z zasięgiem tego kanału. 18 lipca nastąpiła zmiana nadawania.  Tak  w ogóle to z 75cm nie podchodź nawet to bardziej wymagających pozycji satelitarnych które mają skrawek wiązki na  Europe Centralną  czy Wschodnia.

Czemu nie siłownik  a no dlatego że trzeba mieć jeszcze antenę z zawieszeniem  PM   i jest bardzo trudno dostać poniżej 120cm   inną  niż  Laminas. Musiałbyś skontaktować się z ekipa z satclub.pl

Tam regularnie można kupić czy to Laminas czy to MABO   lub inne  odnowione nie musi być wcale nowa. Przewagą takich zestawów jest  tzw  długowieczność że tak powiem.  A w przypadku obrotnic USALS  wszystko jest ograniczone. Pomijam stałe wyginanie się cybantów oraz po pewnym czasie desynch trajektorii obrotu.   Jednak dla osoby totalnie początkującej   tylko obrotnica USALS jest ratunkiem i to najlepiej z dostępem do niej czyli balkon itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...