Skocz do zawartości

TVS - emisja eksperymentalna


K63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, September77 napisał:

Ciekawe kiedy zobaczymy na tym MUXie więcej stacji, które obecnie są dostępne na MUX 2 i MUX 1 😉 

 

Czy ktoś wie co planuje zrobić Polsat ze swoim głównym kanałem na tym MUXie?

Jak już pisałem  20 maja to koniec pozwolenia na nadawanie tego MUX. 

Na razie nie wiadomo czy emisja będzie kontynuowana i na jakim kanale. Pytania o zestaw kanałów są wiec nieistotne na ten moment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie wydaje, żeby MUX TVS miał zakończyć nadawanie. :) Już nie raz byla sytuacja kiedy niektórzy byli zdziwieni, że ten MUX dalej nadaje, a po prostu wykaz nie został zaaktualizowany albo wszystko bylo juz ustalone, tylko nie opublikowane. Jest to stacja lokalna więc, bardzo mocno będą się starać o ten zasieg. Już kilka miesięcy temu było powiedziane, że w Poslce nie pojawi się więcej multipleksów lokalnych, jednak dalej będą wydawane pozwolenia na muxy eksperymentalne, testowe. Informacja dotyczy innego MUXa jednak, jest to sytuacja podobna jak tu. Czy MWE opłacałoby się tworzenie multipleksu eksperymentalnego tylko na 2 miesiące? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że zagęszcza się sieć wykorzystywanych częstotliwości. MWE nadaje na K38, po refarmingu z III etapu ten kanał nie może być już używany, gdyż jest zarezerwowany dla innego sąsiedniego regionu na inny MUX. 

Dwa różne MUXy mogłyby się wzajemnie zakłócać. 

To nie jest kwestia dogadania, tylko braku wolnych częstotliwości. 

MWE także kończy nadawanie 20 maja na K38. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukjan napisał:

Jest szansa na dvb-t2 hevc 

Dla niektórych co znam, a nie mają tunera sat, to na pewno optymistyczna wiadomość.
Co do drugiej chęci TVS, czyli nadawanie w innych regionach, może nie mieć zainteresowania.
A to dlatego, że po Śląsku tam więcej jest.
Sam na Śląsku, to tak. 
Choć znom Polkę , która chciała bym jej ustawił Radio Silesia 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Rudzie Śląskiej nie ma najmniejszych szans by złapać MUX L3 także wielka, wielka szkoda. Nawet złapanie MUX L2 TVT graniczy z cudem ponieważ nie jest nadawane z nadajnika z Katowic. Ogromnie się cieszę że chociaż TVS zostaje na Śląsku. 

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV

Przecie to tylko  1,45 kW z tego  Błeszna, Górny Śląsk może raczej zapomnieć..

Ale daje radę już tak z przed Lublińca , nie wiem jak z innych rejonów..

Tylko że to cza kierować bardziej na Błeszno niż na Wręczycę / Klepaczkę , robi się widełki ok 50 stopni.

Jest póki co dylemat z powodu Mux3 , ten zaczyna słabnąć jak się przesadzi z przekręceniem.

Chyba że dziś przełączą ten Mux 3 wyżej..

Ale daje rady ten k 36 na Signal T2 BOX

MEABA6J_t.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, September77 napisał:

Skoro TVS chce nadawać swój MUX w DVB T2 to ciekawe jaki będzie skład tego multipleksu. Polsat HD jest już nadawany w MUX 2, a więc nie jest potrzebna jego kopia :)

Niekoniecznie, bo może zostać, kanały płacą za bycie na tym nadajniku, więc TVS ma zysk, no chyba że sam Polsat się "odłączy" od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem nad odłączeniem się Polsatu, chyba że podmienią ten kanał na inny należący do ich grupy. :) 

 

Patrząc na inne muxy lokalne/testowe/eksperymentalne Polsat mógłby udostępnić kanał Eska TV Extra albo Nowa TV w HD. :D

 

Tak naprawdę to Polsat 2 też za bardzo się nie różni od głównego więc i on mógłby się pojawić w takim MUXie, ale jednak jak już coś, to dwie propozycje powyżej wydają się być najbardziej prawdopodobne! :)

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mux TVS ma być od środy na k.30 info z Facebooka TVS w komentarzu to napisał https://www.facebook.com/243058855713013/posts/5533536769998502/ oraz na Stronie o tym piszą https://tvs.pl/informacje/jak-odbierac-tvs-nadajniki-naziemne-zmiana-od-23-maja-2022/

Edytowane przez Przemek2892
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo
Ja również pytałem wcześniej i dostałem taką odpowiedź :

Nadajnik : Katowice / Kosztowy

Kanał  : 30

Moc  : 5 kW   , tak jak wcześniej

A co do dublowania Polsatu , no niestety nadal póki co pozostanie :(

Ale tu cytat :

Cytat

Cały czas o tym myślimy, procedury trwają

:)

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...