Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam do tvs nic nie mam. Jest spoko. Jednak denerwuje mnie lista slaskich szlagierow. To telewizja mniejska a nie dla wiesniakow bez klasy!!

W tym momencie pokazałeś, że jesteś pustym, zarozumiałym, beznadziejnym dzieciakiem. Pisząc takie coś, kompromitujesz się.

 

Panowie rynek chce Disco Polo itd i liczę że za TVS polecą inni nadawcy;)

 

Programy disco-polo są dobre, ale właśnie dla mniejszych nadawców. ;) W większych - czytaj w Polsacie - spełniły już swoją rolę i jej lata świetności już minęły. :] TVS jest jednak - przede wszystkim - telewizją śląską, jednak nadal mam nadzieję, że nie staną się telewizją typowo ogólnopolską. Czasami mam wrażenie, że taką oglądam. Rozumiem właściciela TVS-u - biznes, pieniądze, ale jednak moim zdaniem można to rozegrać trochę inaczej. Ale to tylko tyle. Może się czepiam, ale to tylko moje odczucia, jednak większych uwag - na razie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rynek chce Disco Polo itd i liczę że za TVS polecą inni nadawcy;)

Gdyby jeszcze Polsat je emitował to by oglądalność podskoczyła.

 

Niestety, jest to mało prawdopodobne, ponieważ jeden z powodów podał już @Ice. Drugi powód, to Polsat odizolował się od Disco polo w 2003 roku, kiedy to zmienił logo i oprawę, mając na uwadze zakończenia pewnego etapu. A jak wiemy Polsat zrezygnował z DR i DPL z powodu zbyt niskiej oglądalności, wpakowania wielu piosenek nie będących stylem Disco polo (m.in. Modern Talking) oraz aby odciąć się od powiedzenia że Polsat to stacja zarabiająca oglądalnością wsi i małych miasteczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Muszę nie na temat. Dlaczego większość z was uważa, że Disco Polo i inne tego typu muzyczki to tylko wieś i małe miasteczka. Większe miasta wcale w tym względzie nie są jakoś do tyłu. Może tu bardziej chodzi o wykształcenie. :roll::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jest to mało prawdopodobne, ponieważ jeden z powodów podał już @Ice. Drugi powód, to Polsat odizolował się od Disco polo w 2003 roku, kiedy to zmienił logo i oprawę, mając na uwadze zakończenia pewnego etapu. A jak wiemy Polsat zrezygnował z DR i DPL z powodu zbyt niskiej oglądalności, wpakowania wielu piosenek nie będących stylem Disco polo (m.in. Modern Talking) oraz aby odciąć się od powiedzenia że Polsat to stacja zarabiająca oglądalnością wsi i małych miasteczek.

 

W sumie to co pisze VH1 to prawda, bo tak się później odbierało disco-polo na rynku telewizyjnym - może delikatniejszymi słowami. ;) To się już skończyło - teraz w takie coś - jak napisałem - inwestują mniejsi nadawcy, którzy oczywiście mają do tego konkretnie ułożoną politykę programową. Dlaczego? A no właśnie dlatego, że programy disco-polo mogą odnieść większy sukces w mniejszych stacjach niż w większych gdzie spełniły już swoją rolę - wielomilionową publiczność już zgromadziły, teraz w dużych telewizjach inwestuje się w coś innego.

 

Także nie liczyłbym @Alkoholik na disco-polo w dużych stacjach, ale jak widać - w mniejszych - owszem. No i darowałbyś sobie takie płytkie posty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Silesia emituje filmy - super. Tylko dlaczego nie postarają się o pozycje w 16:9. Wkurza mnie to sztuczne rozciąganie filmów 4:3 do 16:9. Jak już coś emitują w 4:3, to niech sygnałowi towarzyszy właściwy znacznik aspect-ratio (tak jak to robi Canal+ czy Religia.tv), w ostateczności pillar-box też byłby lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już coś emitują w 4:3, to niech sygnałowi towarzyszy właściwy znacznik aspect-ratio (tak jak to robi Canal+ czy Religia.tv), w ostateczności pillar-box też byłby lepszym rozwiązaniem.

W HD nie ma rozróżnienia między 4:3 a 16:9 (WSS), więc wszystko leci w 16:9. Jak wiemy, oryginalnie program jest realizowany w HD, więc tworzenie oddzielnej kopii SD z sygnałem WSS podczas filmu jest bez sensu. Z drugiej strony nie można wrzucić materiału w pillarbox, bo nie wszyscy chcą w ten sposób go oglądać. Może ktoś ma dostęp do jakichś badań opinii publicznej, ile osób ogląda 4:3 na telewizorze 16:9 rozciągnięte, a ile z pasami? Założę się, że większość woli naciągnąć, bo nie po to kupili panoramę, żeby na połowie ekranu wyświetlać "nic".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...