Skocz do zawartości

Jakie piwo krajowe jest najlepsze oraz inne


gruby4567
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od 10 lat Zdecydowanie Tyskie

Oczywiście bardzo często " dyżurnie " sprawdzam smaki pozostałych by nie przeoczyć czegoś niesamowitego. Tyle że kończy się to na notorycznym powrocie do Tyskiego, które jako jedyne od 10 lat trzyma swój poziom na bardzo wysokim , wręcz idealnym smaku.

 

ps. Ostatnio sprawdzałem Warkę Jasną - i jak dla mnie tragedia. :(

 

Subiektywnie więc biorąc, Tyskiemu dorównuje Pilsner Urquell tudzież Złoty Bażant. ALe tylko jako substytut . BO nie wyobrażam sobie sensu życia bez Tyskiego 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio nie piję piwa alkoholowego prawie wcale z uwagi na mój stan zdrowia (alergia, przewlekłe zapalenie zatok i ogólne osłabienie) oraz styl życia, który wskutek pandemii uległ zmianie. Gdy byłem jeszcze singlem i chodziłem po pubach oraz klubach, to - siłą rzeczy - piłem więcej i co tydzień (piątek, sobota).

 

Ale odpowiadając na pytanie zawarte w temacie, czasem zdarza mi się wypić piwo bezalkoholowe - całkiem dobre są Warka i Żywiec. Jeżeli chodzi o te prawdziwe piwa z zawartością alkoholu, to zawsze ceniłem sobie Lecha, Żywca, Żubra i Tyskie.  Bardzo lubiłem też słowackie piwo Złoty Bażant - i ono jest najlepsze według mnie.

Edytowane przez wositelec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Redd's jabłkowy mi też smakuje.

W okresie zimowym od czasu do czasu piwo z miodem też lubi posmakować.

Najlepszy jest Ciechan.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Z polskich piw dla mnie numerem jeden jest obecnie Miłosław (na równi postawiłbym zarówno ich Niefiltrowane, jak i Pils).

A jeśli chodzi o zagraniczne, które są u nas powszechnie dostępne to absolutnie bezkonkurencyjny jest Pilsner Urquell.

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...