Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jedynie bezpośrednio do HBO: C+ odbije piłeczkę, że nie mają na swoich tp kanału i nie mogą wpłynąć na jego jakość, CP powie, że taki sygnał dostaje od HBO, a oni tylko wrzucają go na satelitę bez ingerencji w zawartość... spychologia stosowana będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dłuższego czasu występują BARDZO POWAŻNE i ZAUWAŻALNE problemy z SYNCHRONIZACJĄ obrazu z dźwiękiem na kanałach HD: NAT GEO HD, ANIMAL PLANET HD, FILMBOX HD, BBC HD - w tych wszystkich przypadkach problem występuje z polską ścieżką dźwiękową. dekoder to PACE PVR 500GB, problem nie tylko u mnie występuje... wina dekoderów czy nadawcy? czy u kogoś innego na innych dekoderach tez tak się dzieje? kiedyś też się tak działo na MTVNHD oraz na jakichś kanałach z ASTRY... raczej wykluczam błąd nadawców z GB i DE. gdzie to zgłosić? jeśli to ma być jakość "HD" to jest to żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś interweniował w sprawie HBO HD i tej synchronizacji? Problem jest od soboty chyba i kompletnie nic nie poprawili. Jak napisałem do C+ to mi odpisali żebym sprawdził poziom sygnału - żenada. Jeżeli to jest problem po stronie HBO należałoby zwrócić się do nich, ale w sumie to C+ pobiera od abonentów opłaty i to ona powinna tą sprawę wyjaśnić z dostawcą (HBO) lub właścicielem tr. (CP). Ale niby jak skoro po opisaniu problemu to abonent ma sobie ustawić antene :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytają, ale najprościej jest tak napisać....W większości przypadków powinno zacząć się od sprawdzenia instalacji... Ja sam tak miałem... jak poprawiłem instalację to pikseloza ustała. Ale w przypadku braku synchronizacji głosu z obrazem to chyba im coś na głowę siadło. Pytanie HBO o problem jest niepotrzebne - to Cyfra jako usługodawca powinna to załatwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy u Was też na każdym kanale wyskakuje komunikat "Brak uprawnień do odbioru tego kanału" ? Dzwoniłem do Cyfry, mieli przesłać uprawnienia, ale powiedziano mi, że mają jakiś większy problem i nie mogą stwierdzić kiedy go naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj wyznaję zasadę "Nie opier... - nic nie załatwisz". Byłem w punkcie Cyfry bo oczywiscie nadal nie przyszly uprawnienia na wyzszy pakiet. Koles probowal sam "cos" zrobic ale nic z tego (zmarnowal przy tym 4 kolejne karty). Nagle telefon od mojego ojca no i jak sie dowiedzial ze nadal nic nie zrobil to wyglosnil kilka "cierpkich" slow w kierunku szanownego pana z Cyfry. Po rozmowie 2 telefony do Warszawy i ku mojemu zdziwieniu (siedzialem juz tam bite 2 godz) nagle zaskoczylo i uprawnienia na C+optimum zapisaly sie ( -.- ). Na koniec facet z cyfry kazal przeprosic tate od siebie za te wszystkie problemy , podziekowalem i wyszedlem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich !

 

Nie wiem do końca czy to jest problem sprzętu czy nadawcy. Na HBO HD od Cyfry mam problem z napisami i tak DVD jak i TXT. Otóż przy oglądaniu LIVE wyświetlają się prawidłowo, ale niestety na nagraniach rozjeżdżają się. Mam linuksowy odbiornik Clarke ET9000 i na innych kanałach jak CANAL+ HD czy FILM HD nie ma takich problemów. Szukałem jakiegoś rozwiązania sprzętowego (software - plugin do napisów na Enigmę 2), ale nic nie znalazłem i chyba będę musiał się poddać. Oni mają te napisy od końca marca co samo w sobie jest skandalem, że tak długo nie było czegoś co powinno być standardem i teraz jeszcze problemy. Czy ktoś ma może podobne problemy i czy może jest jakieś rozwiązanie ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem napisy w dvb na kanale HBO są dopiero w fazie testowania (cokolwiek to znaczy). Ja mam Pace PVR i czasem się pojawiają czasem nie - działają kiepsko. nie wiem od czego to zależy ale chyba nie od Cyfry. Od nich zależy to, że txt nie idzie na dedykowanych dekoderach przez HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...