Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam . Mam problem z philem pvr hd. Nie moge ogladac kanalu Eurosport 2 HD ani Animal planet HD -wyskakuje komunikat o braku sygnalu :/ Jezeli po tym komunikacie przelacze na jakis inny kanal np TVP1 to obraz zacina i robi sie stopklatka. Czym to moze byc spowodowane , bo jezeli mial bym zle ustawiona antene to nie lapal bym zadnych kanalow HD - o co chodzi -czy to kolejny przypadek z ktorym trzeba sie pogodzic czy wymiana pukloka cos pomoze? Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że masz uszkodzony konwerter lub jakiś problem z kablem. Obydwa te kanały są z jednej częstotliwości. Też miałem taki problem, że nie mogłem złapać sygnału z jednego transpondera - pomogła wymiana konwertera. Spróbuj też potrzymać tuner dłużej na jednym z tych kanałów - u mnie czasem łapało sygnał nawet po 2 minutach (przed wymianą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij sekwencję klawiszy na pilocie:

[MENU] [7] [1] [OK] [P-] [P-] [P-]

następnie [V+], zmienisz w ten sposób SATELITĘ na "INNY"

dzięki temu będziesz mógł edytować kolejne pozycje, które powinny wyglądać następująco:

Częstotliwość: 12188

Polaryzacja: PIONOWA

Symbol Rate: 27,5

FEC: 3/4

Sygnał 22 kHz: TAK

Potem wciśnij

Zobaczysz wtedy poziom sygnału dla tej częstotliwości, jeśli będzie poniżej 3,5 i nie będzie w kolorze zielonym, to masz antenę (lub konwerter) do korekty.

Pamiętaj, żeby po ustawieniu wszystkiego przywrócić z powrotem SATELITĘ na "HOTBIRD" w/g powyższego schematu.

Pozdrawiam i powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...