Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tvp sport prezentuje bardzo niski poziom z tendencją spadkową... Jakość jak z telefonu komórkowego + zacinki i pixeloza w czasie transmisji... dno i trzy metry mułu. Taka sytuacja ma miejsce juz chyba czwarty lub piąty raz kiedy oglądam tvp sport. Kiedy wreszcie coś z tym zrobią???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to na pewno problem tvp sport. Dosył dla TnK jest z innego transpondera (11.508 V). Z tp. 12284 H dosyłane jest dla C+ i Polsatu Cyfrowego. Jest jeszcze dosył dla telewizji kablowych z satelity Astra 1KR. Problematyczna jest tylko jakość na tp 12284 H ale nie jest to problem Cyfry czy Polsatu ponieważ inne kanały z tego transpondera działają idealnie. Skoro problem potwierdzają inne osoby należy wykluczyć także indywidualne problemy sprzętowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem sporą pixeloze na hokeju (obu finałowych meczach) na TVP Sport z tp CP, problem nie występował na Sport 1 i Sport+ z Astry, gdzie jakość byłą o niebo lepsza. Orange sport w trakcie meczów 1'szej ligi zacinał się na relacji z Gliwic, relacja ze Szczecina działała poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie info?

 

Zastanawiałem się nad tym, z jakiego źródła sygnału może korzystać C+... W grę wchodzi ASTRA, albo światłowód i raczej w obu miejscach będzie sygnał video H.264. Później musi następować jego konwersja do MPEG2, bo taki sygnał jest dostępny na transponderze 12284.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi ASTRA, albo światłowód i raczej w obu miejscach będzie sygnał video H.264

No ale tego właśnie nie wiemy. Może być zarówno h.264 jak i mpeg2 lub mpeg4. Zresztą obojętnie z jakich powodów te problemy występują, czas najwyższy je usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od ostatniej aktualizacji listy kanałów (TVP 1 i 2 HD) czyli od wczoraj mam problem z kanałami HD z paczki Canal Plus. Obraz niemiłosiernie się przycina, a czasem jest nawet czarny obraz i komunikat o źle ustawionej antenie. Inne kanały HD działają bez zarzutu. Jakaś usterka nadawcy, czy czas na wymianę Pace'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...