Skocz do zawartości

Sky Deutschland i Sky Österreich


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak znikają zarówno kanały Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD jak i wszystkie kanały Eurosport 360 ale posiadacze SKY Q nadal będą mogli z nich korzystać w usłudze Discovery+ którą otrzymują gratis.

Jedynie posiadacze starych Sky+ box'ów, usługi online WOW ( stary Sky Ticket ) oraz tych którzy odbierają SKY'a drogą kablową stracą dostęp do Eurosportów gdyż Discovery+ bedzie dostepna jedynie na SKY Q Receiver.

Usługa Discovery+ startuje już 28 czerwca w Niemczech oraz Austrii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Info ze strony SKY X - austriacki streaming SKY

12 miesięcy - Sport i telewizja na żywo Traumpass za € 99,-
czyli € 8,25 miesięcznie, Stream przez 12 miesięcy

a w nich:

ADMIRAL Bundesliga, UEFA Champions League, UEFA Europa League, UEFA Europa Conference League, Premier League, Deutsche Bundesliga, NHL, ATP, Formel 1, Golf

Chyba warto, tylko podpowiedzcie jak kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olek_SAT płatność przechodzi z austriackim PayPal + austriacką kartą.

Z zagranicznymi kartami jest loteria.

Jedna działa, druga nie.

Usługa ma swoje plusy i minusy

Plusy :

- cena (pakiet sportowy przy rocznym abonamencie wychodzi 8,25 € na miesiąc)

- cała Champions League, LE, LKE + konferencje jak i parę innych praw które nie posiada niemiecki oraz szwajcarski SKY

 

Minusy :

- maksymalna jakość to 1080p (brak 4K)

Obraz przy 1080 jest podobny do niemieckiego WOW ale gorszy niż w SKY CH

- nie działa na wszystkich przystawkach

- przynajmniej raz w miesiącu trzeba włączyć usługę z vpn skierowanym na Austrię gdyż poza granicami kraju można oglądać maksymalnie przez 30 dni.

Później dostaje się komunikat o zablokowaniu usługi.

- dla mnie osobiście apka Sky X jest gorsza i mniej wygodna niż SKY CH

- mnóstwo osób skarży się na rozmywanie obrazu i zacinanie przy transmisjach sportowych na przystawkach.

Na zagranicznych forach powstał nawet osobny temat  "apka SKY X lepsza na TV niż na przystawce", w którym użytkownicy dzielą się swoimi opiniami i doświadczeniami.

W skrócie mówiąc aplikacja SKY X działa zdecydowanie lepiej na TV.

Warto też wspomnieć o tym, że:

- apka nie działa za dobrze i jest wybrakowana na AppleTV

- apka nie działa w ogóle na urządzeniach Amazon

- nie wszystkie mecze w europejskich pucharach są komentowane.

Dla mnie to spory minus ale dla większości będzie plusem :)

 

Jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ktosiu! za info zwrotne.

Kilka uwag, jak to wygląda z mojej strony. Apkę SKY X mogę pobrać na kompa, założyłem konto, apke mam. Konto na moje dane ale adres w Austrii. Płatność zrobię poprzez PayPal, przeleję kasę do Paya i zlecę opłatę (karta kredytowa austriacka nie potrzebna). Tyle formalności.

Niestety nie ma app Sky X na Samsunga (Tizen) i mogę oglądać meczyki tylko poprzez kompa.

Myślę, że dam radę.

Jeśli moje rozumowanie posiada wady formalne, to proszę o korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja na roczny pakiet SKY X jakiej jeszcze dotąd nie było ale niestety TYLKO DLA WYBRANYCH !!!

Austriacki SKY wysyła maile ze spersonalizowanymi kodami dzięki którym otrzymujemy roczny pakiet sportowy TRAUMPASS w cenie 99 € + dodatkowy kupon AMAZON o wartości 100 € gratis, czyli można powiedzieć że mamy roczny dostęp za darmo.

Normalną cenę płacimy dopiero po 12 miesiącach chyba że zrezygnujemy z subskrypcji.

Niestety emaile z promocją otrzymują jedynie Ci którzy kiedyś założyli konto w usłudze SKY X ( i to też nie wszyscy ).

Niektórzy na zagranicznych forach oferują odsprzedaż swoich spersonalizowanych kodów za 50€ czyli wychodzi na to że i tak zyskujemy bo roczny pakiet kosztuje nas 49 €.

Poszperam jeszcze w necie, może coś znajdę i wtedy dam znać.

Chętnie sam bym skorzystał z tej promocji :)

@Olek_SAT  ja używałem kiedyś SKY X i udało mi się zapłacić niemiecką kartą ale tak jak napisałem wyżej, nie wszystkie przechodzą.

Dużo ludzi skarży się na to, że przyjmują wyłącznie austriackie karty więc każdy sam musi spróbować.

Usługa SKY X nie działa na wszystkich urządzeniach, tylko na certyfikowanych sprzętach.

Jeżeli masz telewizor LG to możesz zmienić lokalizację i spróbować pobrać aplikację SKY X i później pokombinować z vpn.

Apka jest również dostępna na telewizory Samsung z systemem Tizen ale tylko jeśli mieszkasz na terenie Austrii.

Z przystawek działają jedynie Apple TV i SKY streaming Box.

Usługa nie jest dostępna na Amazon Fire Stick i Chromecast.

Według strony SKY X działa również na komputerach, smartfonach, tabletach i Paystation 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TENKTOŚ - dzięki piękne!

Po Twoim poście muszę zweryfikować swoje konto i możliwości płatnicze.

Mieszkam w Polsce, TV to Samsung QE65Q80AA, cztery satelity na tunerze i brakuje topowych lig piłki nożnej.

Stąd moje poszukiwania. Oferta SKY Austria jest super ale niestety....

Jeżeli znasz kogoś kto mógłby zakupić dla mnie CAM z kartą CI to wchodzę.

Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, Sky Österreich ma fajne prawa sportowe, lepsze niż niemiecki i szwajcarski Sky.

Do tego można dostać cały pakiet ( Entertainment + Cinema + Sport + Bundesliga ) w naprawdę dobrej cenie ale niestety ciężko zdobyć cyfrowy Sky jeśli nie mamy kogoś na miejscu.

 

Wracają c do SKY X

Pamiętaj że internetowa usługa SKY X nigdy nie będzie tak dobra jak cyfrowy pakiet SKY Ösyerreich.

Nawet nie ma co porównywać kontentu i jakości obrazu.

Według mnie nawet szwajcarski SKY ma lepszą jakość niż SKY X no ale jest też droższy dlatego jeśli zależy ci na jak najlepszym obrazie podczas transmisji sportowych to za bardzo się nie napalaj na SKY X  :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale to rozumiem. Sport tylko przez TV SAT a nie przez internet. Dlatego nie wchodzę w takie dziadostwo jak Viaplay.

Ale na bezrybiu i rak ryba, stąd poszukiwania.

Muszę rozpoznać inne SKYje. Ciekawie wygląda Sky Italia. Będę próbował.

Mam słowacki Antiksat, ale jeszcze mi mało.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olek_SAT Sky Italia też ma ciekawe prawa sportowe.

Chwilowo jest super promocja.

Pakiet sportowy - 4 miesiące za 19.99€ a następnie 14.99 € miesięcznie.

Także w sam raz by wypróbować.

Maksymalna rozdzielczość to 1080 p, brak 4K.

 

Oczywiście mam na myśli ich usługę internetową a nie cyfrowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2022 o 21:36, tenktoś napisał(a):

Wracają c do SKY X

Pamiętaj że internetowa usługa SKY X nigdy nie będzie tak dobra jak cyfrowy pakiet SKY Ösyerreich.

Nawet nie ma co porównywać kontentu i jakości obrazu.

Według mnie nawet szwajcarski SKY ma lepszą jakość niż SKY X no ale jest też droższy dlatego jeśli zależy ci na jak najlepszym obrazie podczas transmisji sportowych to za bardzo się nie napalaj na SKY X  :)

Jak z dźwiękiem w Sky X? Jest 5.1, czy tylko stereo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia niestety tylko stereo na chwilę obecną.

 

W ostatnich dniach w SKY wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie i nie można być niczego pewnym.

Najpierw rzecznik spólki SKY odpowiedzialny za region DACH we wczorajszym wywiadzie powiedział, że prawa do Champions League są zbyt drogie i że mimo zainteresowania muszą podążać drogą którą sobie obrali wcześniej a dzisiaj pojawia się info, że Sky Österreich przedłuża prawa do Champions League i będzie pokazywał wszystkie mecze na żywo z wyjątkiem jednego środowego spotkania które będzie dostępne na wyłączność w Canal+ i to właśnie francuski operator będzie posiadał prawo piewszego wyboru w każdej kolejce.

Sky tym samym pozostaje domem Champions League w Austrii.

https://www.digitalfernsehen.de/news/medien-news/maerkte/sky-zeigt-champions-league-aber-nicht-in-deutschland-970576/

 

 

Dodatkowo coraz głośniej mówi się o sprzedaży SKY Deutschland.

Rozmowy są już NIBY na ostatniej prostej a sprzedaż może nastąpić jeszcze przed końcem roku.

Potencjalnym nabywcą ma być United Internet.

Szczegóły poniżej.

https://m.dwdl.de/a/90925

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się plotki, że francuska grupa Canal+ rozważa możliwość przejęcia niemieckiego Sky Deutschland wraz z innymi inwestorami.

W Austrii Canal+ współpracuje z A1 Telekom Austria. W Niemczech miałby być to joint venture z United Internet.

https://www.broadbandtvnews.com/2022/12/16/canal-rumoured-to-be-interested-in-sky-deutschland/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tacy są bogaci, że musieli u nas dwa transpondery oddać na HB i pościnać bitrate do 3 Mbps ;). Myślisz, że Comcast się pozbywa kury znoszącej złote jaja? Nie, po prostu szuka kupca póki jeszcze to coś jest warte.

A, że C+ jest rozwojowo nadal w 2010 roku i tutaj się chyba nic zmieni to są tym zainteresowani.

SKY DE od lat traci abonentów na rzecz Prime Video, Netflixa, DAZN itd i jest w podobnym tyłku jak nasze C+ przez brak oferty triple play, serwis OTT też jest badziewny.

Być może jeśli rzeczywiście przejmie ich duo United Internet/C+ to ci pierwsi ogarną te rzeczy, których teraz brakuje, a Canal+ zajmie się tym co umie najlepiej, czyli cięciem kosztów i jeszcze coś z tego będzie, ale moim zdaniem już jest za późno. A Comcast stawia na streaming Peacock plus Sky w UK, gdzie oferują już od dawna TV po streamie (i zapowiada się, że w ciągu kilku lat całkowicie zejdą z satelity), Internet, komórkę itd.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...