Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Więcej się po nim spodziewałam bo według zapowiedzi miała to być konkurencja dla TVN-u.
To kolega reprezentuje płeć "piękną"? :jupi: No jeśli tak, to takich przypadków jeszcze nie było na tym Forum :brawo:

 

PS: A ja kocham "przypadki" i piękne kobiety :lol:

 

& off top>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Telewizja Puls wprowadza zmiany godzin emisji codziennego programu Puls Raport. Co za tym idzie, zmieni się pora nadawania większości pozostałych programów w godzinach 18:00 – 24:00.

 

 

 

Od 5 maja serwis informacyjny Pulsu nadawany będzie w tygodniu (od poniedziałku do piątku) o godz. 18:30 i 22:00, a w weekendy o 18:30 i drugie wydanie po filmie ok. godz. 22:15.

 

źrodło: http://www.telewizjapuls.info.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj, ale śmieszne. Nie rozumiecie, że prime time jest już zapchany? Nie ma sensu aby początkujący serwis konkurował z "Wiadomościami", "Faktami", "M jak miłość" czy "W11 - wydział śledczy" + pasma filmowe na TVP1, Polsacie, itd. 18.30 jest dobra, bo w tym czasie na innych stacjach lecą raczej kiepskie programy i seriale. A "Panorama" i tak już po[beep]adła jeśli chodzi o jakość i ilość widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj, ale śmieszne. Nie rozumiecie, że prime time jest już zapchany? Nie ma sensu aby początkujący serwis konkurował z "Wiadomościami", "Faktami", "M jak miłość" czy "W11 - wydział śledczy" + pasma filmowe na TVP1, Polsacie, itd. 18.30 jest dobra, bo w tym czasie na innych stacjach lecą raczej kiepskie programy i seriale. A "Panorama" i tak już [beep]ła jeśli chodzi o jakość i ilość widzów.
Łoj, dlaczego w sobie masz tyle jadu? Uważasz, że wszystko wiesz? Mylisz się! Nie jesteś ideałem...

 

Napiszę tak: Polacy to jest taki naród, że trzyma sto lat za murzynami. Na przykładzie telewizji... Polski widz stawia na sprawdzone programy i nic go więcej nie interesuje, dlatego polski rynek zdominowany jest głównie przez trzech graczy i nie ma już miejsca dla nikogo. Lepsza sytuacja panuje już na Ukrainie, gdzie nadaje wiele czołowych stacji. Uważam, że Puls Raport jest w sobie dobrym programem i nie godzę się na to, że jest to program "niszowy" - tak właśnie ocenił p. Durczok z Faktów. Ten program w odróżnieniu od innych serwisów informacyjnych różni się tym, iż wiadomości są przekazywane z większą lekkością, jest mniej polityki a więcej poruszanych spraw społecznych. Zwróć uwagę, że teraz główne wydanie Puls Raportu będzie się ukazywało o godzinę wcześniej niż dotychczas, a więc reporterzy będą musieli szybciej składać swoje materiały by można było przekazać wszystkie najważniejsze informacje z całego dnia. Ogólnie pora trochę za wczesna na tak obszerne wydanie, ale zobaczymy czy uda im się zdobyć większe grono odbiorców, tak mogą liczyć tylko na młodych widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że we mnie nie ma żadnego jadu. Pora owszem, wczesna, ale jedyna sensowna aby móc zyskać widzów. Lubię "Puls Raport", ale nie zmienia to faktu, że serwis musi do siebie przyzwyczaić widzów. Mam nadzieję, że godzina 18:30 będzie już stałą porą emisji programu, ponieważ inaczej widzowie, którzy nie czytają portali medialnych (lub nie siedzą na formach) - a takich jest najwięcej, pogubią się w tym wszystkim. Nie musisz mi tłumaczyć zasad funkcjonowania redakcji programu informacyjnego, bo jak najbardziej zdaję sobie z tego sprawę.

 

Jeśli chodzi o Durczoka, to określił on "Puls Raport" niszowym z prostego powodu - program przyciąga ponad 20x mniejszą widownię niż "Fakty". Nie chciałbym jednak przypominać, gdzie on był gdy tworzył się sukces "Faktów" - oczywiście w skorumpowanej i upolitycznionej telewizji publicznej - ale to nie ten temat. A sugestia konkurowania z serwisem TV Trwam była przynajmniej beznadziejna. No ale dobrze: Fundacja Lux Veritatis sprzedała przynajmniej 500 tys. dekoderów (dane nieoficjalne na koniec roku 2006!) do odbioru TV Trwam - teraz trzeba sobie wymyślić jaki procent z tej liczby może siedzieć o 20:00 przed telewizorem. I tu wcale się nie nabijam, mówię całkiem poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Durczoka, to określił on "Puls Raport" niszowym z prostego powodu - program przyciąga ponad 20x mniejszą widownię niż "Fakty". Nie chciałbym jednak przypominać, gdzie on był gdy tworzył się sukces "Faktów" (...)
Właśnie, nie chciałem już bardziej tego rozwijać, dlatego jego słowa o PulsRaporcie bardzo mnie zirytowały. W sumie konkurencja się wypowiedziała. :)

18.30 będzie dla mnie godziną za wczesną, ale postaram się jakoś dostosować.

 

Cieszę się, że odpowiedziałeś na mojego posta, bardzo na to liczyłem. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sugestia konkurowania z serwisem TV Trwam była przynajmniej beznadziejna. No ale dobrze: Fundacja Lux Veritatis sprzedała przynajmniej 500 tys. dekoderów (dane nieoficjalne na koniec roku 2006!) do odbioru TV Trwam - teraz trzeba sobie wymyślić jaki procent z tej liczby może siedzieć o 20:00 przed telewizorem. I tu wcale się nie nabijam, mówię całkiem poważnie.

Do tych osób dolicz także osoby, które TV Trwam oglądają FTA z Astry albo przez neta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Murdoch chce być największy

Cyfryzacja telewizji pomoże niszowej TV Puls rozwinąć skrzydła. Stacja chce obrosnąć w pakiet kanałów tematycznych. Jej współwłaściciel ma ich moc — m.in. tak znane, jak Fox i National Geographic.

 

Gdy koncern Ruperta Murdocha wchodził do katolickiej TV Puls, obserwatorzy rynku medialnego uznali to za zajęcie pozycji przed przejściem telewizji w Polsce z naziemnego nadawania analogowego na cyfrowe.

 

— Chcemy być numerem jeden. Szybka cyfryzacja może to umożliwić — przyznaje Dariusz Dąbski, prezes TV Puls i właściciel 5 proc. udziałów stacji.

 

 

Kanały czekają

Przejście na nadawanie cyfrowe to dla stacji sposób na wprowadzenie do odbioru naziemnego wielu kanałów tematycznych News Corp., właściciela 35 proc. udziałów w TV Puls.

 

— Jeżeli dostaniemy szansę w postaci szybkiej cyfryzacji, to chcemy ją wykorzystać. Nikt nie może się spodziewać, że zadowolimy się pozycją niszowej telewizji. Jesteśmy gotowi zaproponować pakiet kanałów tematycznych właściwie z dnia na dzień — mówi Dariusz Dąbski.

 

News Corp. posiada wiele kanałów, z których najważniejsze noszą markę Fox (kanały: filmowy, informacyjny, sportowy, ekonomiczny) i National Geographic. Znaczenie kanałów tematycznych na polskim rynku telewizyjnym szybko rośnie, bo zdobywają one coraz większe udziały rynkowe i przychody z reklam. TVN ma już 13 kanałów. Do budowy portfolio ostro zabiera się w tym roku Polsat. Nowe kanały powoli otwiera też TVP.

 

Przejście na nadawanie cyfrowe w telewizji pomoże stacji, która dziś ma 0,63-procentową oglądalność, uporać się z jej głównym problemem — słabym zasięgiem. TV Puls rozszerza właśnie zasięg, ale i tak dociera z sygnałem naziemnym do 30 proc. ludności Polski, a wraz z platformami satelitarnymi i kablówkami — do 77 proc.

 

— Pokrycie całości kraju pozwoli nam na podjęcie walki nie ze stacją o 2-procentowej oglądalności, ale z czołówką — deklaruje Dariusz Dąbski.

 

Jeżeli szybka cyfryzacja się nie uda, Puls ma nadzieję na uzupełnienie zasięgu dzięki wystawieniu na sprzedaż częstotliwości zarezerwowanych obecnie dla telewizji cyfrowej.

 

 

Na razie pod górkę

Słaby zasięg utrudnia realizację ambitnych planów walki o rynek. Australijski magnat medialny wpompował w stację co najmniej kilkadziesiąt milionów dolarów, ma ona dość kosztowną ramówkę, a pracownikom oferuje wysokie pensje.

 

— Ograniczony zasięg podwyższa nasz koszt dotarcia do widza — przyznaje Dariusz Dąbski.

 

Pojawiły się plotki, że do Polski wybiera się kierownictwo News Corp., by przyjrzeć się, dlaczego wysokie nakłady inwestycyjne nie przyniosły efektów w postaci wyraźnej poprawy oglądalności. Szef TV Puls zaprzecza.

 

— Mamy stały kontakt z właścicielem, choćby dzięki posiedzeniom rady nadzorczej — mówi Dariusz Dąbski.

 

Pomysłodawca pozyskania News Corp. jako akcjonariusza Pulsu przyznaje, że kończy podsumowania pierwszego okresu działalności.

 

— Nie wszystko udało się zrobić. Wyciągamy wnioski i idziemy dalej. Jesienią pokażemy, na co nas stać. Nadal chcemy do końca roku przeskoczyć TV4 pod względem oglądalności — zapowiada Dariusz Dąbski. "

Zródło: Puls Biznesu

 

No to ciekawie sie robi.Jest jeszcze duzo pracy przed nimi.Musza bardziej wzbogacic ramowke TV Puls a dopiero pozniej brac sie za kanaly tematyczne.Teraz zasluguja na pochwaly za bardzo dobry program informacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oni się dziwią, że mają taką słabą oglądalność. Niech porównają swoją ramówkę z Polsatem, czy TVN i przestaną się dziwić. Tak jak przypuszczałem, szefostwo News Corp. myslało, że w Polsce po ulicach chodzą białe niedźwiedzie a ludzie mieszkają w szałasach. Byli pewni, że jak pokażą kilka starych, odgrzewanych seriali amerykańskich i telenowel brazylijskich, to miliony Polaków nie będzie odchodzić od TV, a tu taka niemiła niespodzianka...

Niech najpierw zrobią jeden porządny kanał a potem zabiorą się za następne...

Tak płaczą nad małym zasięgiem, a od 3 miesięcy nie potrafią uruchomić nowych nadajników, na które dostali koncesje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brzmi śmiesznie :lol: Ciekawe jak z taką jakością i ramówką chcą dotrzeć do widzów?! Taka Telewizja Puls jaka była dawniej a teraz, to nie to samo. Zmienili charakter programu na uniwersalny i wszystko zni[beep]i. Mam na dzieję, że zrozumieją swój błąd i zmienią TV Puls na prawdziwego Fox(a) lub Sky(ja).

 

Oglądając obecną TV Puls odczuwam wrażenie, że Polacy według Murdocha uważani są za mieszkańców biednego państewka, "gdzieś tam w Europie", gdzie zadowala ich to, że mają o jeden kanał więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienili charakter programu na uniwersalny i wszystko zni[beep]i.

Uważasz, że wejście na rynek nowego gracza od razu odebrałoby widzów TVP, Polsatowi czy TVN? To nie takie proste. Puls nadal kojarzony albo z telewizją albo partyjną albo katolicką. Mimo wszystko i tak odnieśli sukces. Prawie 0,7 proc. średniego udziału w rynku to i tak dużo. W ogóle to nie wiem co zni[beep]i? Stare wyniki oglądalności - wcześniej Puls miał 0,3-0,4 proc. udziałów rynku, więc nawet taki mały skok jest tak naprawdę wielkim, bo nie mieliby szans ryjąc wszystkich samymi programami "Żebro Adama" czy "Bonanzą". No i wolę taki Puls niż ten powtarzający seriale Polsatu i emitujący na okrągło te same filmy na przemian z TV4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dawnym Pulsie od czasu do czasu można było znaleźć coś ciekawego. To, że były powtórki programów to co innego. Ale tam były również programy tworzone przez zwykłych ludzi, np. jak pokazywali zapomniane zakątki Polski lub jakieś programy wędkarskie, a teraz to nawet tego niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie ma programów wędkarskich to wyłącznie wina producentów zewnętrznych, którzy latają od jednej stacji do drugiej i tak naprawdę żadna nie chcę trzymać tych programów dłużej albo daje je dopiero późną porą. Wierz mi, że te programy, które mamy teraz także tworzone są przez zwykłych ludzi - jeśli mamy tak to nazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...