Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@grafi1001 - a na którym satelicie?

Bo z tego co widzę to te twoje dane bardziej pasują do tp UPC DIRECT na Astrze 19,2°E.

Niestety z tego co widzę nie ma tam polskiej ścieżki dźwiękowej i do tego jest to nadawane przez platforme cyfrową, więc wątpię żeby to był test przed włączeniem do paczki CP.

Niestety nie mam aktualnie dostępu do Astry i nie mogę zweryfikować wszystkich danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są, ale równie dobrze możesz Viasaty złapać na Amosie czy jeszcze innych satelitach.

A siriusa raczej wykluczyłem bo @grafi1001 mówi o tp63, 10.921H, co bardziej wskazuje na tp UPC Direct na Astrze, bo na siriusach jest na 11804.00 H i 12637.00 H, do tego są one tam kodowane w VideoGuard, a kolega mówił że obok nagry2 jest tam jedynie Cryptoworks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odkodować dany program, muszą być spełnione 3 warunki:

1. Odpowiedni system kodowania (Polsat ma Nagravision 2)

2. Odpowiedni numer ProvID (Polsat ma 7101)

3. Na karcie muszą być uprawnienia do odbioru tego kanału

Tak więc tamtego Viasatu nie odkodujesz, ponieważ UPC Direct ma inny numer ProvID, a poza tym jeszcze nie dali uprawień do odbioru tego kanału. Musisz czekać, aż Viasat oficjalnie pojawi się w CP. Chyba, że zrobią przerwę w kodowaniu na Astrze. Robi się tu off-topić, więc wróćmy do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się nie chce czytać tych za przeproszeniem głupot z kodowaniem UPC Direct w Nagra2 na Astrze, ponieważ te kodowanie nie ma nic wspólnego z CP, żebyście szerzej śledzili tą tematykę, to o tym już było głośno na różnych stronkach, że UPC Direct zaczyna testy kodowania w Nagra2, testowali Nagre2 na początku na kanale BBC Prime, a gdzieś było z jakiego konkretnego powodu te testy, ale ja nie pamiętam i nie chce mi się szukać, jedno zapewniam, że nie ma co się napalać, bo te testy kodowania w UPC nie mają nic wspólnego z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Astrze pojawily sie testy Tvp Historia:Parametry techniczne:

Astra 1KR (19.2°E)

tp. 59 (10.862H SR=22000 FEC=5/6)

 

PID V=519

PID A=720

PID PCR=8190

SID=7106

Program ma startowac 3 maja i bedzie odkodowany.Ciekawe czy CP wlaczy go swojej oferty czy abonenci beda sami musieli o to zadbac za pomoca dodatkowych anten,zezow itp.

Jak dla mnie to moze byc bardzo ciekawa pozycja biorac pod uwage bogate archiwum Tvp.Szkoda gdyby program nie znalazl sie w pakiecie Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TVP Historia nie pojawi się na 13.0E to będzie taka sama sytuacja jak z oglądaniem TVP3 albo TV Trwam. Chcesz oglądać? Zainstaluj sobie dodatkowy konwerter przy antenie satelitarnej i odpowiedni DiSEqC albo monoblock. Tak więc Abonenci którzy posiadają odpowiednią instalację antenową nie muszą się martwić o odbiór nowego kanału historycznego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do Pakietu Familijnego, ponieważ nie mają żadnego oddzielnego Pakietu, w którym mogliby je umieścić. Jeszcze mogą stworzyć Pakiet Popularnonaukowy (Dokument) i w nim je umieścić i oferować go oddzielnie, bądź w Pakiecie Relax Mix i w przyszłości go wzbogacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem list do CP z zapytaniem jako abonent co nas czeka w przyszłości i dlaczego kanały są tak fatalnej jakości...

Na co otrzymałem odpowiedź...

 

"Szanowny Panie,

 

Uprzejmie informuję, że jakość nadawanego sygnału przez Cyfrowy Polsat mieści się w obowiązujących normach. Jednakże w celu polepszenia jakości odbioru już wkrótce zaproponujemy Klientom dekodery HDMI oraz nadawanie w tym systemie.

_________________________________

Magdalena Błażejewska

Sekcja Obsługi Klienta, Dział Obsługi Klienta

fax: +48 (22) 3566677

Cyfrowy Polsat S.A.

ul. Łubinowa 4a

03-878 Warszawa

ebok@cyfrowypolsat.pl

http://www.cyfrowypolsat.pl"

 

 

Słyszał może ktoś o "nadawaniu w systemie HDMI..." bo ja nie bardzo... wiedza zerowa jest w POLSACIE... szok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sądze że jej sie pomyliło HDMI z HDTV... hahaha...

może maja tyle szkoleń... w tygodniu że blondynce sie pojęcia po----...

nie zmienia to faktu że narazie cisza a tym co ma być... nowego... osobiście mysle że bedzie NONSTOPKINO HD, VOOM HD, POLSATSPORT HD i jakies może jeszcze... ale tego nie wie nikt.

Edycja:bogdan425 - wyhamuj trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Cyfrowy Polsat był zawsze wielką tajemnicą oraz cały czas jest. Tak naprawdę zazwyczaj nic nie wiadomo co do nowych kanałów, często jak się pojawiają jakieś nowości, to dopiero wiemy o nich w dniu wprowadzenia, a większość abonentów nawet dopiero po kilku dniach od wprowadzenia. Często My szperacze po necie i różnych forach i serwisach o mediach dowiadujemy się wcześniej z nieoficjalnych informacji i zazwyczaj nie można mieć żadnej pewności. To poprostu nasz cały kochany Cyfrowy Polsat :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...