Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, all999 napisał:

Jest jakiś mail do supportu, gdzie możemy zgłaszać takie sprawy?

Niestety kontakt na email dawno temu zlikwidowali, zostaje infolinia lub czat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mjasinsk napisał:

działa dzisiaj HDR HLG. W TV LG jest 5 poziomów ustawienia HDR kiedy włączy sie na Zywy kolory sąnawet przesycone jak dla mnie.

Ja oglądam na LG na Filmmaker modzie i wygląda bardzo naturalnie, oglądanie telewizji na Standardowym lub jakimś Żywym to jest katorga, zero naturalności. Jak telewizor nie ma trybu by obraz był jak najbardziej naturalny, to kalibruje się go samemu lub daje specjaliście by ustawił to. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 08:23, sebczak napisał:

 Telewizja działa nawet wtedy, gdy jest awaria Internetu.

Jak to jest możliwe w przypadku boxa 4K,  może ktoś to potwierdzic ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wizjaplus HLG HDR tak, dolby atmos w tej chwili nie, ale za 20 minut będzie powtórka meczu, to sprawdzę.

Wczoraj nie oglądałem, ale 2 nocy odpaliłem powtórkę meczu i porównywałem transmisję z boxa i dvb-c i box wyglądał gorzej. I sama rozdzielczość i płynność ruchu i zdaje się, że efekt HDR też miałem nieco lepszy ma dvb-c.
 

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman Tak i potwierdzam nocne spostrzeżenia. Na dvb-c obraz jest ostrzejszy, bitrate jest wyraźnie wyższy. Na boxie jest ok, ale różnica jest ewidentna. To bardziej coś pomiędzy super HD od Polsatu, a 4K.

Nie mam atmosa na boxie.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest możliwe w przypadku boxa 4K,  może ktoś to potwierdzic ?
...
Też w to nie wierzyłem, restartowałem wtedy router i modem, telewizja po restarcie wracała a internetu nie było, awaria potwierdzona z UPC- awaria usługi internetowej w mojej okolicy.
@lakiman Tak i potwierdzam nocne spostrzeżenia. Na dvb-c obraz jest ostrzejszy, bitrate jest wyraźnie wyższy. Na boxie jest ok, ale różnica jest ewidentna. To bardziej coś pomiędzy super HD od Polsatu, a 4K.

Nie mam atmosa na boxie.


Sprawdzilem bitrate na kanale TVP 4K przez Boxa za pomocą routera D-Link - wychodzi średnio 16Mb/s. Na Box jest HDR HLG, nie ma dolby atmos, jest dolby audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







Kanały HD pewnie też lepiej wyglądają w DVB- C..


Nie wiem jaki mają bitrate, ale od kilku dni mam moduł, więc mogę porównać. Szybkie porównanie wykazało minimalną przewagę dvb-c nad boxem w kanałach HD. Podejrzewam, że to bardziej kwestia samej obróbki obrazu przez TV/box, niż wyższego/niższego bitrate'u. Pobawię się jeszcze pewnie wieczorem.

Eleven 4K ma w boxie Play 16 Mb/s i na boxie od UPC faktycznie TVP4K wygląda mi też na 16. Na dvb-c jest pewnie 21 Mb/s, jak podaje redakcja Sat Kuriera.

https://satkurier.pl/news/205146/testy-tvp-4k-w-upc-polska.html




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...