Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

@mejveno żeby oglądać w UPC TVP 4K musisz mieć umowę na dekoder 4K.

W przypadku Toya nie ma takich ograniczeń.

Każdy abonent z odpowiednim sprzętem może skorzystać.

Nieodpłatnie.

Prościej wytłumaczyć nie umiem. 

;-)

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał TVP4K dostępny w UPC po kablu na module CI+ na pozycji TEST3801. HLG HDR BT.2020 DOLBY AUDIO. Póki co plansza testowa z napisem: MISTRZOSTWA EUROPY w piłce nożnej OD 11 CZERWCA. W Częstochowie częstotliwość 450000kHz. Ten MUX na którym są testy TEST_1 do TEST_8.

Edytowane przez MAVERIC
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał TVP4K dostępny w UPC po kablu na module CI+ na pozycji TEST3801. HLG HDR BT.2020 DOLBY AUDIO. Póki co plansza testowa z napisem: MISTRZOSTWA EUROPY w piłce nożnej OD 11 CZERWCA. W Częstochowie częstotliwość 450000kHz. Ten MUX na którym są testy TEST_1 do TEST_8.
A na boxie 4K coś już jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musieli udostępnić w DVB-C aby kazdy abonent miał dostęp (jesli tylko posiada telewizor 4K).

Sygnał jest niekodowany, czyli dostępny dla wszystkich, stad UPC nie musi płacić za reemisje w swojej sieci.

Innego wytłumaczenia nie ma, bo kanał 4K i w DVB-C to w UPC totalna nowość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będę miał możliwość porównania: PC+ , kabel ( UPC) i w Play na boxie...

*Czyli jakby UPC się postarała,  to kanały 4K mogłyby być oferowane przez moduł.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że kanały w UPC mogłyby być nadawane w technologii DVB-C (ewentualnie DVB-C2 ze względu na większa pojemność mux-a).

Niestety uruchomienie nowej nośnej (mux-a) generuje dodatkowe koszta, stąd wybrano multicast IPTV do oferowania kanałów w wersji 4K.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2021 o 14:21, lakiman napisał:

@mejveno żeby oglądać w UPC TVP 4K musisz mieć umowę na dekoder 4K.

 

50 minut temu, wizjaplus napisał:

Sygnał jest niekodowany tak jak np. TVP 1 HD. Tylko musisz mieć telewizor do odbioru 4K z HEVC

Dzień dobry po dłuuuuuugiej nieobecności na forum. Przepraszam, jeśli pytanie jest [beep]: czy jako abonent pakietu telewizyjnego Start i posiadacz telewizora 4K z HEVC będę mógł oglądać TVP 4K po kablu czy nie? Byłem przekonany, że ta stacja będzie dostępna w UPC jedynie w ramach IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MAVERIC napisał:

Od kilku postów wstecz piszemy że już działa TVP 4K po kablu na telewizorach 4K z modułem CI+ UPC. Póki co jest plansza testowa.

Widziałem, czytałem kilkukrotnie i nadal nie rozumiem :)

@lakiman
napisał, że do oglądania TVP 4K w UPC potrzebna jest umowa na dekoder 4K. Ty napisałeś, że stacja już działa z modułem CI+, a @wizjaplus że sygnał jest niekodowany (jak w przypadku TVP 1 HD, które odbieram bez problemu). Czy moduł CI+ nie służy do odbioru kanałów kodowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odbioru telewizji nie jest potrzeby moduł,  wystarczy kabel podpięty do telewizora i można odbierać niekodowane kanały telewizyjne w UPC.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam 7 postów na forum, ale to nie znaczy, że urodziłem się wczoraj. Trochę wiary w ludzi. Nie oczekuję, że odbiorę wszystkie kanały bez modułu CI+. Jak napisałem wyżej – jestem abonentem najtańszego pakietu Start i odbieram 32 kanały dostępne w wykazie (https://www.upc.pl/pdf/wykaz_programow_start.pdf). Moje pytanie jest proste: czy do tej listy dołączy od 11 czerwca kanał TVP 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z możliwości skanowania wszystkich częstotliwości zamiast standardowej listy UPC i załapało. Pakiet Start, brak modułu CI+. Mam nadzieję, że po fazie testowej kanał pozostanie niekodowany.

 

1.jpg

 

Dla uzupełnienia: zmyliły mnie nie tylko wpisy w tym wątku, ale też news na stronie SAT Kuriera (https://satkurier.pl/news/204727/tvp-4k-takze-na-upc-tv-4k-box.html).

Cytat

UPC oferuje swoim klientom 4 kanały w rozdzielczości 4K: Ultra TV 4K, Funbox UHD, Insight TV UHD i wPolsce.pl 4K. W dniach od 11 czerwca do 11 sierpnia br. dołączy do nich TVP 4K. Kanały UHD są dostępne jedynie na dekoderze UPC TV 4K BOX, który działa w oparciu o streaming.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sportsmen napisał:

Skorzystałem z możliwości skanowania wszystkich częstotliwości zamiast standardowej listy UPC i załapało. Pakiet Start, brak modułu CI+. Mam nadzieję, że po fazie testowej kanał pozostanie niekodowany.

 

1.jpg

 

Ciekawe, że złapałeś ten kanał prosto z kabla, bez modułu, ani dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego? Puścili sygnał niekodowany. Nie mogli tego inaczej rozwiązać. Horizony a tym bardziej mediabox by tego nie odkodowały. Nie obsługują 4K.,kodeka, kabel HDMI też. Nie wiadomo czy poradziły by sobie moduły.... z resztą posiadacze modułów CI+ to pewnie margines ich klientów.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dziwne, że nigdy nie udostępniali swych kanałów prosto z kabla w cyfrze, tylko w analogu. Zawsze trzeba było mieć albo ich pudło, albo CI. A tu widać, że są zdesperowani i na dwa miesiące wpuścili jeden program, tylko przez kabel, resztę zostawiając w ich urządzeniach. Troszkę będzie z nim roboty, żeby go odebrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...