Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, PLANETKA napisał:

Witam was jak to zrobić aby pilot z dekodera 4K wyłaczał 1 gużikiem i tv I dekoder?
A 2 sprawa to czy da sie zablokować na liście kanałów te YouTube Kids aby się nie uruchamiało pytam was?

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
 

Witam.

Da się ustawić, żeby jeden przycisk wyłączał lub włączał telewizor i dekoder. W ustawieniach dekodera trzeba włączyć sterowanie urządzeniami. Jest to w zakładce Dźwięk i obraz. A problem z YouTube Kids można rozwiązać układając własną listę kanałów tworząc swój profil użytkownika na dekoderze.

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie odnosnie oferty.. obecnie mam umowę na czas nieokreślony i tak to ciągnę chyba 2 rok, a wydaje mi się, ze placę za duzo w stosunku do tego co mam w pakiecie..

 

horizon max

eleven + polsaty

internet 300mb

 

place 143 zł :/  a zadnego canal+ czy hbo nie mam ;/ Czy mogę wynegocjowac jakies lepsze warunki ? moze ten hit Mikolaja  ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu jest odpowiedni temat.

Co prawda dzisiaj przerwa " techniczna", ale jutro możesz w nim podyskutować.

Jest wyjaśnienie sytuacji dotyczącej perypetii z tym streamingiem.

@kudlatek i jak lepiej działa już przystawka 4K?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC coś kombinuje z TV w DVB-C. Od paru dni nocami testują dodawanie kanałów do muxów, np. dziś widziałem np. (Warszawa) Polsat Doku HD i Dizi HD na 506 MHz, a później Polsat 2 HD i Dizi HD na 346 MHz. Testy wyglądają tak, że najpierw chwilę cały MUX leci FTA, następnie doklejane jest coś (1-2 kanały), test idzie ~20 minut i gaszą. 30 listopada podobne akcje były na 362 MHz, 522 MHz i 546 MHz. Może jeszcze gdzieś, ale akurat robiłem coś innego i nie miałem czasu obserwować ;) Takie trochę testy upychania, może w 2022 optymalizacja DVB-C pod podkręcenie netu? ;)

 

iwu.jpg

 

PS: A mi nie chcą dać Hitu Mikołaja :[ Zostawiłem numer, żeby ktoś przedzwonił i cisza :[

Smutny Mr. Orbita :[

 

3993798_print_1.png

 

Małe podbicie: zmiana z bitrate odbiła się na digitalbitrate.com - widać, że coś się dzieje ;)

 

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C059&liste=1&live=205&lang=en

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C055&liste=1&live=205&lang=en

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C057&liste=1&live=205&lang=en

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C062&liste=1&live=205&lang=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita złożyłeś wypowiedzenie czy tylko zostawiłeś nr telefonu w moje UPC? Ja też na początku dałem im szansę i zostawiłem sam numer telefonu. Przez tydzień zero odzewu. Złożyłem wypowiedzenie przez moje UPC i już dwa dni później pyk oferta Mikołaja wleciała jak złoto. Także polecam złożyć wypowiedzenie umowy z nimi trzeba na twardo. Jak dzwoniłem bez wypowiedzenia to dostałem informację, że nie mogą mi nic ciekawszego zaoferować niż to co mam.

 

Co do przewijania to nie tylko reklamy ale i samo nagranie nie można przewinąć do przodu. Dla mnie to mała cena za lepszy obraz i szybsze działanie. Mam nadzieję, że informacje o zmianie podejścia do tej funkcji są prawdziwe i coś się zmieni od stycznia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Chromikson napisał:

Co do przewijania to nie tylko reklamy ale i samo nagranie nie można przewinąć do przodu

To mnie właśnie zniechęca do tego wynalazku :( 

Jedyne wyjście to zostawić sobie Horizon w multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zależy to też od konkretnego kanału i konkretnej audycji. Ja już zdążyłem zauważyć, że na samym Horizonie potrafi być różna jakość w zależności od tego co jest pokazywane i na jakim kanale.

Ogólnie z moich obserwacji obraz jest zazwyczaj taki sobie np. na HGTV czy FOX (może to wynika z jakości prezentowanych materiałów, ale nie wiem), natomiast zazwyczaj jest świetny np. na Planete+ czy Polsat Viasat Nature.

Albo taki głupi przykład: raz jak przerzucałem kanały to leciały Pingwiny z Madagaskaru w tym samym czasie na Paramount Channel i na PULS 2. Na tym pierwszym obraz żyleta, na tym drugim porażka jakaś, wyglądało jak marne SD. Być może Puls ma po prostu tą bajkę w słabej jakości tylko, ale do czego zmierzam - żeby porównać obraz tak, żeby to było wiarygodne, to trzeba by obok siebie postawić dwa identyczne telewizory, jeden z Horizonem i jeden z tym dekoderem 4K i na obu porównać te same kanały w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi na mojego poprzedniego posta i przepraszam, że  dopiero odpisuję. Testowałem cały weekend i po kolei.

@lakiman kable sprawdzone. Zarowno ten z kartonu jak i moj prywatny Unitek. Generalnie różnicy żadnej nie widać. To nie kwestia hdmi. W międzyczasie sprawdzony koncentryk. Podpiąłem się w klatce bezpośrednio pod ich beczkę i nowy kabel do modemu. Żadnej różnicy.

@bgmnt też nad tym się zastanawiałem, tym bardziej ze predkość neta na speedtescie oscyluje w granicach od 400 do 700mbit. Sprawdzane na kablu. Przez caly weekend raz wyskoczyło mi buforowanie i nagle dzis na hbo. Trochę jak by brakowało stabilności.

@SE-N dziękować :-) radio musi byc.

Przez weekend przesledzilem caly wątek na temat boxa na innym forum. Porównywałem jakość obrazu podpinajac kabel bezpośrednio do tv i do boxa. Oczywiście na kanalach dostępnych bez modułu CI. I nasuwa mi się wniosek czy różnica w obrazie nie wynika z podbijania hd do 4k przez boxa. Czy jednak tv, który dostawał sygnał hd z horizona nie radził sobie z tym lepiej? Czy tez kwestia kompresji po stronie serwera upc? Przykładowo taki Nickelodeon na horizonie wygladal kiepsko a na boxie jeszcze gorzej. Zaś nicktoons, ktory na horizonie wygladal ok i na boxie tez wyglada ... dobrze. Polsat tvp czy kabel czy box praktycznie to samo. Słabiej wg. Mnie wyglada eleven a najgorzej z wszystkich kanałów ... hbo. Aż taka kompresja? Największy zawód jakościowy.

Żona po weekendzie z moim marudzeniem stwierdziła, że ona juz różnicy nie widzi i mam nie wymyślać i raczej box zostanie. Od jakiegoś czasu mam apple tv i tam jest jakość. Netflix 4k też złego słowa nie napiszę. Ale takie hbo go to już lekka miazga. Może stąd moje marudzenie.

A może ktoś ma przecieki na temat kiedy i czy pojawi sie nowy dekoder dvbc to jeszcze tego mogę oddać 😋

A i @lakiman pytałeś o zmianę sprzet. Jest turbo mały. Przykleilem za tv i go nie widać. W porownaniu do horizona na plus szybkość reakcji i przelaczania kanałów. Pół na pół pilot - plus ze można włączyć, wyłączyć tv i podglosnic/ ściszyć a na minus że boxa nie moge obsługiwać pilotem od tv jak mogłem z horizonem. I największy minus dla mnie jakość obrazu. W skali 1 do 5 to horizon 4 a box 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lakiman napisał:

Żadnego nagrania nie można normalnie przewijać?

Nagrywarka w chmurze działa na wszystkich kanałach?

 

Lepszy obraz od czego, Horizona?

 

Trafiłem ostatnio na jakiś film na AXNie i ku mojemu zdziwieniu wyskoczył komunikat, że w związku z licencjami czy czymś takim audycji nagrać nie można. 

 

Co do odczuć w kwestii jakości obrazu, to przynajmniej na moim tv statyczne sceny, czyli większość tego co leci w tv jest w lepszej jakości, wyraźniejsze/ostrzejsze, ale przy dynamicznych scenach potrafi się wysypać na chwilę (obfity śnieg na premier league, błyskające szybko światła jak przy wchodzeniu zawodników do ringu, na kolarstwie czasem na kołach się gubi). Wygląda to jakby dekoder nie wiedział na co ma łapać ostrość przy szybkiej zmianie (oczywiście to tak nie działa:)). Coś za coś, dekoder jak każdy ma plusy i minusy, akurat horizona miałem już dosyć także powrót do niego nie wchodzi w grę. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hit Mikołaja

Dekoder 4K + Karta CI+ ( uprawnienia na kanały 4K - pełna oferta)jako multirooom.

Docelowo mam zamiar wykorzystać oba urządzenia w telewizorze.

Pakiet Canal+ Prestige( 12 m- cy)- trzeba będzie zejść z ceny 😉

6 miesięcy 155 zł, później 159 zł.

 

Czas na akceptację umowy do 10 dni.

Technik umówiony wstępnie na przyszłą środę.

🙂

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...