Jump to content
dawcior-al

Jaki dekoder do nc+?

Recommended Posts

MIRACLEBOX PREMIUM MINI PLUS+ 2x ma możliwość instalacji DYSKU HDD pod port USB tylko,

Ja mus by HDD był w dekoderze to Vu+ SOLO2 tak ~ 1,4 tyś zł z HDD zabudowanym i dwoma głowicami sat.

Edited by irek6311

W cenie 750 zł tuner z 2 głowicami + możliwość montażu dysku to używany z Allegro lub OLX, nie mam czasu na szukanie więc sam się tym zajmij a potem się coś wybierze.

Do miraclebox MINI+ 2x dvbs2 wsadzisz dysk ale tylko 2,5cala bez obudowy i podpięty i tak po usb.Ale nie no az tak musi byc w srodku?Mnie to nie przeszkadzało.A dekoder zajefajny

Dobrymi dekoderami są VU+ZERO, Dekoder ADB nawet mu nie dorównuję... ENIGMA 2 jest dobra dla początkujących którzy zaczynają się bawić z tym ale nie dla doświadczonych DXerów ;)

Ponieważ od pewnego czasu też przeglądam neta w poszukiwaniu fajnego sprzętu dwugłowicowego, napiszę tutaj, co do tej pory znalazłem (przedział cenowy do mniej więcej 1000 PLN):

do 300 PLN

- Opticum XS65 TWIN 2xDVB-S2

301PLN - 800 PLN

- Golden Interstar Xpeed LX2 HD PVR

- AB IPBox Prismcube Ruby

- Openbox Prismcube XBMC

- Amiko Alien 2 HD Triple Plus 2xS2 + C/T2

- Maximum S-9100 CI HD PVR 500 GB

- MiracleBox Premium Mini PLUS+ 2xDVB-S2

- Openbox SX9 Twin HD CI+

powyżej 800 PLN

- Vu+ Solo SE v2 (dual S2)

- OPTICUM Actus Duo

- Vu+ SOLO2

Większośc jest na linuksie. Co do kilku to nie wiem, ale być może dostępne są jakieś softy alternatywne. Kilka ma coś jakby dualsofty z obsługą xbmc (np. prismcube). Moim faworytem jest tak, jak już koledzy wcześniej podpowiadali miraclebox, ale vu+ też kusi, szczególnie, że na znanym portalu aukcyjnym są teraz aukcje 0%, więc cena nie powinna aż tak bardzo dokuczać :)

Edited by Pablito

- Opticum XS65 TWIN 2xDVB-S2 ---->>Wynalazek  z czytnikiem conax

301PLN - 800 PLN

- Golden Interstar Xpeed LX2 HD PVR  Tak samo Wynalazek z conax

- AB IPBox Prismcube Ruby --->>Ipboxy się skonczyły to samo ich wsparcie równie mniej więcej zero

- Openbox Prismcube XBMC Wynalazek--->>Wsparcie zagadka

- Amiko Alien 2 HD Triple Plus 2xS2 + C/T2 Wolny wiesza się ogolnie mół

- Maximum S-9100 CI HD PVR 500 GB Kolejny wynalazek z wsparciem homo nie wiadomo.

Openbox SX9 Twin HD CI+  Tak samo wynalazek opticumy się skończyły jakoś 3lata temu.

powyżej 800 PLN

- Vu+ Solo SE v2 (dual S2) Lepsze bebechy ma Miraclebox i obraz ostrzejszy.

- OPTICUM Actus Duo--->>WYnalazek--->>

- Vu+ SOLO2--->> od biedy porównywalny z Miracleboxem podobne wsparcie.

Jeszcze takie pytanie, skoro tuner posiada DVB-S2 Dual, to pozwala na podłączenie 2 anten? Tzn, czy będę mógł nagrywać na dysk jeden progem, a oglądać drugi z innego transpondera?

Skoro dekodery mają dysk zewnętrzny, to lepiej podłączyć go przez przejściówkę Sata-> USB, czy użyć Przejściówki Sata-> Esata(dane+usb zasilanie)?

niby esata jest szybszy, i dysk jest wykrywany w bios. Czy dysk za każdym razem będzie działał poprawnie, tak jak w dekoderach z dyskiem wbudowanym?

kaspian0007

- Golden Interstar Xpeed LX2 HD PVR  Tak samo Wynalazek z conax

To Ty uważasz ,że Miraclebox premium mini to "wynalazek" ? Tego po Tobie się nie spodziewałem :) . Golden Interstar Xpeed LX2 HD i Miraclebox premium mini to "identyczne " tunery tylko w innych obudowach ,nawet Egami z Polskim IP działa na Golden Interstar Xpeed LX2 HD

Ty porównujesz VU+ solo se V2 do MB Ultra (wyższa cena) czy do Miraclebox premium mini plus + (procesor 2 x 751) ?

Nie napisalem że wynalazek. Napisałemo goldenach.;) jakos mniejsze przekoanie mam do goldena niz do Mirki.Solo V+ Do Ultry sorki moj błąd/

Przeglądałem stronę jednego sklepu internetowego, znalazłem takie dekodery:

- Newline HD 49 CI+, za 529,0zł

- Newline HD 49 CI+, 500GBHDD za 799,0zł

- Micro m1 HD+ CI+ za 1295,0zł

- Kathrein UFS 924si (500 GB HDD, CI+,Twin DVB-S2) za 2189,0zł

Czy ktoś może o nich coś powiedzieć?

Ja zbieram kasę na Miraclebox Mini lub Ultra, ale jestem ciekawy co to za sprzęt.

Jakieś wynalazki tam i sie wydaje tak samo jak gigablue hd kolega mial i zaraz sprzedał:)Teraz mnie caluje po rękach ze mu doradzilem lepszy sprzęt

Witam, ponownie. Juz kupiłem swój vu+ solo se v2. Mam problem, co zrobić aby ten tuner współpracował ze splitterem greeneightsystem? Dziękuję I Pozdrawiam :-)